Produkty

Jak zaplanować przeprowadzkę

Jak zaplanować przeprowadzkę

Kiedy nastał już koniec remontu czy prac wykończeniowych, nadszedł nareszcie czas na przeprowadzkę! Ale jak to zrobić? Przeprowadzenie naszego dobytku do nowego lokum nie jest zadaniem łatwym. Musimy się do tego dobrze przygotować, żeby uczynić ten proces możliwie bezproblemowym.

przeprowadzkaPrzeprowadzka zdarzyła się chyba w życiu każdego z nas. Dlatego wszyscy wiemy, ilu kłopotów potrafi przysporzyć przenoszenie domowego wyposażenia na nowe miejsce. Odpowiednio planując i przygotowując się do przeprowadzki, możemy uniknąć przykrych niespodzianek i usprawnić przenosiny w nowe miejsce.

Przygotowania

Gdy przeprowadzka pojawia się już na horyzoncie, powinniśmy z pewnym wyprzedzeniem zacząć przygotowywać się go tego procesu. Pewne czynności musimy wykonać ze znacznym wyprzedzeniem. Chodzi przede wszystkim o wypowiadanie umów z dostawcami mediów, jeśli istnieje taka potrzeba. Najlepiej zająć się tym na miesiąc przed przenosinami do nowego lokum. Z pewnym wyprzedzeniem, ale już nie tak dużym, możemy również zacząć kompletować potrzebne nam do przeprowadzki pudła i kartony. W okolicznych sklepach możemy poprosić o odłożenie kilku kartonów, które na pewno doskonale sprawdzą się przy przenoszeniu szpargałów czy książek. Dobrym pomysłem jest również zatrzymanie przeczytanej prasy – stare gazety doskonale sprawdzą się jako zabezpieczenie delikatnych rzeczy.

Przez lata mieszkania w jednym miejscu gromadzimy mnóstwo rzeczy, często zupełnie nam niepotrzebnych. Przygotowując się do przeprowadzki, warto przeprowadzić selekcję uzbieranych skarbów. Może się okazać, że część zalegających w zakamarkach szpargałów już do niczego nam się nie przyda - nie ma zatem potrzeby zabierać ich z sobą do nowego lokum.

Pakujemy!

Pakując nasz dobytek do kartonów, mtaśma maskująca castoramausimy zabezpieczyć go przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dlatego wszystkie delikatne przedmioty powinniśmy owinąć gazetą lub najlepiej folią bąbelkową –da nam to pewność, że nic, co dla nas cenne, nie ucierpi w trakcie przenosin. Podobna sytuacja dotyczy mebli, które będziemy ze sobą zabierać – należy je w możliwie najlepszy sposób zabezpieczyć, np. przed zabrudzeniami. W tym celu na pewno dobrze sprawdzi się folia stretchowa. Wszystkie urządzenia elektryczne, takie jak telewizor, komputer czy drukarka, najbezpieczniej jest przewozić w oryginalnych opakowaniach. Bardzo ważne jest, aby podpisać szczelnie zapakowane pudła i kartony. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnego, nerwowego szukania konkretnych rzeczy.

No to jedziemy!

Nie zapominajmy także o transporcie naszego dobytku. Możemy w tym celu wynająć specjalistyczną firmę, której pracownicy dodatkowo pomogą nam w przenoszeniu pudeł i wszystkich sprzętów. Naturalnie jest to kosztowne rozwiązanie. Decydując się na samodzielną przeprowadzkę i przewóz dobytku, warto rozłożyć cały proces na etapy – np. każdego kolejnego dnia, gdy i tak jedziemy do nowego mieszkania, możemy przewieźć kilka kartonów.

Wielkie przedsięwzięcie, jakim są przenosiny do nowego mieszkania, dzięki przemyślanemu planowi można uczynić mniej problematycznym. Wystarczy podejść do tego w sposób racjonalny i nie dać się przerazić ogromowi pracy.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?
Czy to w przypadku pokoju dla dzieci, czy też stancji studenckiej, dzielone pomieszczenie powinno być w odpowiedni sposób urządzone. Każda z osób, któ...
Czytaj więcej

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze
Kompozycja z dopasowanych do siebie regałów wypełnionych dekoracyjnymi pojemnikami to ciekawy i oryginalny sposób wyposażenia wnętrza w niezbędne miej...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
06.11.2016
Wynajęcie firmy przeprowadzkowej nie jest wcale "kosztownym rozwiązaniem", koszt to około 100 zł za godzinę z dwoma pracownikami i darmowymi materiałami, zakupionymi np. własnie Castoramie. Co więcej, to jest jedyne możliwe rozwiązanie w nowoczesnym świecie. Dobra firma zadba o nasze meble lepiej, niż potrafimy sami, na długie dystanse samodzielna przeprowadzka nawet nie jest możliwa, a na krótkie to rzeczywiście wychodzi raczej tanio.

Ocena i komentarz dla:

Jak zaplanować przeprowadzkę