Produkty

Jakie są zalety kabin prysznicowych

Jakie są zalety kabin prysznicowych

Dla higienicznego utrzymania czystości naszego ciała, kąpiemy się codziennie lub nawet kilka razy w ciągu dnia. Do stworzenia zestawu kąpielowego potrzebny jest nam prysznic lub wanna. Dlaczego warto postawić na ten pierwszy? Oto najczęściej przytaczane zalety kabin prysznicowych.

kabina prysznicowaNowoczesne rozwiązania łazienkowe są nie tylko znacznie bardziej funkcjonalne od poprzedniczek, ale przede wszystkim także dużo przyjemniejsze w odbiorze wizualnym. Kabina prysznicowa, jako łazienkowe rozwiązanie, tworzące domowy salon kąpielowy, to jeden z najbardziej rozpowszechnionych pomysłów. Prysznic umożliwia nie tylko łatwiejsze zaadaptowanie małej przestrzeni łazienki, ale przede wszystkim szybkie wykąpanie się, odświeżenie, a przy brodzikach głębokich, także wykonanie szybkiego prania.

Powszechność zastosowania prysznica zamiast wanny ma swoje umotywowanie także w domowych oszczędnościach. Kąpiel w wannie uznawana jest za znacznie droższą - potrzebujemy więcej wody – niż szybki prysznic pod deszczownicą.

Zalety kabin prysznicowych:

- Coś dla oszczędnych – jeśli kwestia domowych rachunków nie jest dla nas sprawą drugorzędną, z pewnością zainteresuje nas fakt, iż do napełniania średniej wielkości wanny potrzebujemy około 200-250 litrów wody, natomiast w trakcie szybkiego, acz równie relaksującego prysznica zużywamy około ¼ tej objętości. Wychodzi na to, że nawet jeśli korzystalibyśmy z prysznica 2 razy w ciągu dnia – i tak zaoszczędzimy znacznie więcej wody.

- Coś dla małych łazienek – nie ma pomieszczenia, do którego nie zmieścilibyśmy kabiny. Te mniejszych rozmiarów, wymagają zarezerwowania tylko pół metra kwadratowego powierzchni. Ponadto umieścimy go w dowolnym miejscu łazienki – przeszkodą może być wyłącznie okno lub trudność pociągnięcia instalacji wodnej.

Kabina prysznicowa Cooke&Lewis - Coś dla łatwiejszego sprzątania – prysznic, ze względu na sposób przeprowadzania kąpieli, uważany jest za opcję zdecydowanie bardziej higieniczną. Brud oraz pot, zebrany na ciele człowieka nie osadza się na ściankach – tak jak w przypadku wanny, ale spływa bezpośrednio do odpływu. Kabinę prysznicową, dla zachowania odpowiedniej czystości – wystarczy co jakiś czas przecierać wilgotną szmatką, a rzadziej użyć także środków przeznaczonych typowo do pielęgnacji kabin prysznicowych.

- Coś dla osób starszych – prysznice bardzo często zastępują wannę w łazienkach osób niepełnosprawnych lub starszych. Ma to związek przede wszystkim z ograniczoną motoryką ciała, człowieka w podeszłym wieku lub posiadającego określoną grupę inwalidzką. Do prysznica możesz wejść bez większego zaangażowania niektórych partii mięśni i co ważne, dzięki zastosowaniu uchwytów naściennych czy taboretu, wygodnie umyć całe ciało, jednocześnie bezpiecznie się podpierając.

- Coś dla wymagających – oferta kabin prysznicowych jest bardzo szeroka. Możemy zdecydować się na kabinę narożną – idealną do małych łazienek, kabinę przyścienną – których tylko jedna ścianka styka się ze ściana łazienki, kabinę wnękową – która pięknie zabuduje nietypowe skosy oraz ścienne wgłębienia łazienki.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco
Art deco to wyjątkowo elegancki i wyróżniający się styl w architekturze. Jest synonimem wyważonej klasy i wysmakowanego piękna. To idealne rozw...
Czytaj więcej

Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej. Jak krok po kroku je zamontować?

Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej. Jak krok po kroku je zamontować?
Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie do małych i trudnych w adaptacji łazienek. Może być z brodzikiem lub bez, wykonana ze szkła, plastiku lub in...
Czytaj więcej

Kolekcja Beloya, czyli jak wybrać idealny prysznic do każdej łazienki

Kolekcja Beloya, czyli jak wybrać idealny prysznic do każdej łazienki
Z pewnością nie raz podczas remontu głowiliśmy się nad tym, jak wpasować nowy prysznic w wystrój łazienki. W końcu powinien nie tylko zapewniać...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
16.11.2016
wanna jest przede wszystkim droga, tyle wody idzie na kąpiele. a kabina rach ciach i po kąpieli. jak dla mnie to jedyna słuszna droga.

Ocena i komentarz dla:

Jakie są zalety kabin prysznicowych