Produkty

Kącik relaksu tylko dla Ciebie – wygodna adaptacja poddasza

Kącik relaksu tylko dla Ciebie – wygodna adaptacja poddasza

Poddasze ma to do siebie, że można je zamienić w każde pomieszczenie użytkowe. Może to być sypialnia, gabinet czy nawet łazienka. Warto jednak pomyśleć o wnętrzu, w którym zrelaksujemy się po ciężkim dniu. Jak takie urządzić?

sypialnia na poddaszuWygodne meble

Urządzenie poddasza warto rozpocząć od wyboru odpowiedniego łóżka. Najlepiej by było miękkie i komfortowe. W zależności od wielkości pomieszczenia możemy umieścić tam niewielką kanapę lub większy wygodny materac. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zawiesić na poddaszu hamak.  Przyjemność sprawi nam również obecność większej pufy. W mniejszych pomieszczeniach siedzisko to może posłużyć nam jako jedyne miejsce do relaksu. Jeśli chcemy, możemy tam także umieścić bujany fotel. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Podłoże

By wnętrze nabrało przytulnego charakteru, należy wyłożyć podłogę ciepłą wykładziną. Najlepiej sprawdzi się tutaj dywan typu shaggy. Przyjemne ciepło może także wychodzić z ogrzewania podłogowego.

Kolorystyka

Sprzyjającymi wyciszeniu barwami są zieleń oraz błękit. Z tego powodu to właśnie nimi warto ozdobić ściany i poszczególne elementy wyposażenia. Nie tylko ukoją nasze zmysły, ale i pozwolą nam na odprężenie i zapomnienie o codziennych problemach. Relaks będzie przyjemnością również w otoczeniu barwy brązowej, beżowej oraz szarej.

Oświetlenie

Urządzając relaksujący kącik, nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu. Zagwarantuje nam ono przyjazną atmosferę o każdej porze dnia i nocy. By stworzyć odpowiedni nastrój, możemy również zagrać barwami rolet i zasłon. Wiąże się to również z doborem odpowiednich okien, o czym przeczytacie tutaj.klimatyczne poddasze relaks

Biblioteczka

Wielu z nas relaksuje się przy dobrej książce. Dobrym pomysłem jest więc umieszczenie na poddaszu niewielkiej biblioteczki z powieściami, które będziemy mieć tuż pod ręką. Z pewnością uprzyjemnią nam one spędzony w tym miejscu czas. Co więcej, towarzyszyć im mogą telewizor lub laptop z dostępem do ulubionych filmów. Jeśli z kolei lubimy słuchać muzyki, nie zapomnijmy o radiu lub odtwarzaczu mp3.

Barek

Ostatnim dobrym posunięciem przy aranżacji kącika relaksu na poddaszu jest umieszczenie w nim niewielkiego barku bądź mini lodówki. Przechowamy tam zimne napoje i drobne przekąski. W następstwie tego nie będziemy musieli udawać się na dół za każdym razem, gdy zgłodniejemy.

Urządzanie kącika tylko dla siebie nie wymaga wielu elementów. Czasami nawet najbardziej skromne pomieszczenie będzie sprzyjało wielogodzinnemu relaksowi. Jedno jest pewne – zdecydowanie warto mieć je w domu.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka
Przygotowując pokój dziecięcy, chcemy, aby nasze pociechy czuły się w nim dobrze i swobodnie. Wybierając farby do malowania ścian, powinniśmy s...
Czytaj więcej

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?
Pomalowanie ścian na czerwono wymaga nie tylko odwagi, ale również wrażliwości aranżacyjnej i wiedzy. W jakich pokojach warto zastosować czerwi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kącik relaksu tylko dla Ciebie – wygodna adaptacja poddasza