Produkty

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka

Jak znaleźć miejsce na wszystkie domowe przybory i akcesoria, a jednocześnie zachować w nich porządek? Wystarczy sięgnąć po kartony – najlepiej te dekoracyjne, które mogą stać na widoku i nie będą zaburzały aranżacji wnętrza. Jakie są zalety kartonów dekoracyjnych?

kartony dekoracyjneGłówne cechy kartonów do przechowywania

Kartony dekoracyjne powstały z myślą o przechowywaniu w domowych wnętrzach. Dostępne są w różnych rozmiarach i najczęściej przybierają kształt prostokąta lub kwadratu. To ważna cecha, która sprawia, że możemy je łatwo ustawić w wybranym miejscu, umieszczając je ściśle obok siebie lub jeden na drugim. Kolejną zaletą jest ich niska waga, wynikająca z materiału używanego do ich wykonania, którym najczęściej jest tektura falista. Dzięki temu produkty tego typu są wyjątkowo lekkie i łatwe w przenoszeniu. Tę ostatnią czynność upraszczają także specjalne otwory wykonane w krótszych bokach kartonów, które umożliwiają wygodne ich chwytanie. Kartonowe pojemniki dekoracyjne wyposażone są także w pokrywkę, dzięki czemu możemy umieszczać w nich różne rzeczy, bez obawy o ich zniszczenie czy zabrudzenie.

Do czego wykorzystać kartony?

Funkcjonalność kartonów wzrasta wraz z możliwościami, jakie nam dają. Takie pojemniki z powodzeniem wykorzystamy w różnych pomieszczeniach do przechowywania rozmaitych akcesoriów. W pokoju dziecięcym posłużą do gromadzenia klocków, maskotek lub figurek. W pokoju młodzieżowym mogą stanowić skrytkę dla płyt CD lub kolekcjonowanych przedmiotów. W gabinecie lub biurze spełnią rolę podręcznego archiwum na dokumenty lub rachunki. Możemy także wykorzystać je do przechowywania włóczek, akcesoriów dekoratorskich, ozdób choinkowych, starych zdjęć czy pamiątek z podróży.

Pudło dekoracyjne L zebrano 2 szt.Zastosowanie kartonów zależy wyłącznie od naszych potrzeb i pomysłu – warto jedynie zaznaczyć, by nie stosować ich w łazienkach i innych pomieszczeniach narażonych na działanie wody i wilgoci, które mogą doprowadzić do ich stopniowego niszczenia.

Dodatkowa zaleta kartonów – estetyka

Wiele możliwości praktycznego wykorzystania kartonów to jeden z ich największych atutów. Drugim jest ich dekoracyjny wygląd, na który warto zwrócić uwagę, wybierając pudełka do mieszkania. Kartony dekoracyjne dostępne są w różnych wzorach – pośród nich znajdziemy popularne motywy miejskie lub roślinne, ale także proste wzory w pasy. To oczywiście jedynie przykłady – różnorodność omawianych produktów jest ogromna, zarówno jeśli idzie o kolorystykę, jak i wzornictwo. Estetyczny charakter takich pudełek powoduje, że nie musimy ukrywać ich w niewidocznych miejscach, np. na dnie szafy czy pod łóżkiem. Równie dobrze mogą stanąć na otwartych regałach bądź półkach, gdzie będziemy mieli do nich łatwy dostęp – wszystko to bez szkody dla wizerunku pomieszczenia, a z korzyścią dla panującego w nim ładu.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Okrywanie roślin na zimę – jak dobrać osłonę do gatunku rośliny?

Okrywanie roślin na zimę – jak dobrać osłonę do gatunku rośliny?
Jeśli mamy już za sobą pierwsze przymrozki – to znak, że lato odeszło definitywnie, a zima zbliża się wielkimi krokami. Na szczęście mamy jeszcz...
Czytaj więcej

Do czego służy tektura falista?

Do czego służy tektura falista?
Tektura falista jest jednym z rodzajów podkładów podłogowych, na który możemy się obecnie zdecydować. Tworzona jest w procesie prasowania kilkunastu w...
Czytaj więcej

Jak radzić sobie ze stukająca podłogą?

Jak radzić sobie ze stukająca podłogą?
Stukająca podłoga może być bardzo uciążliwa, powodując hałas i zmniejszając komfort akustyczny mieszkańców. Co możemy zrobić, aby zniwelować ten probl...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka