Produkty

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka

Jak znaleźć miejsce na wszystkie domowe przybory i akcesoria, a jednocześnie zachować w nich porządek? Wystarczy sięgnąć po kartony – najlepiej te dekoracyjne, które mogą stać na widoku i nie będą zaburzały aranżacji wnętrza. Jakie są zalety kartonów dekoracyjnych?

Przejdź do następnych akapitów:

Główne cechy kartonów do przechowywania

Kartony dekoracyjne powstały z myślą o przechowywaniu w domowych wnętrzach. Dostępne są w różnych rozmiarach i najczęściej przybierają kształt prostokąta lub kwadratu. To ważna cecha, która sprawia, że możemy je łatwo ustawić w wybranym miejscu, umieszczając je ściśle obok siebie lub jeden na drugim. Kolejną zaletą jest ich niska waga, wynikająca z materiału używanego do ich wykonania, którym najczęściej jest tektura falista. Dzięki temu produkty tego typu są wyjątkowo lekkie i łatwe w przenoszeniu. Tę ostatnią czynność upraszczają także specjalne otwory wykonane w krótszych bokach kartonów, które umożliwiają wygodne ich chwytanie. Kartonowe pojemniki dekoracyjne wyposażone są także w pokrywkę, dzięki czemu możemy umieszczać w nich różne rzeczy, bez obawy o ich zniszczenie czy zabrudzenie.

Do czego wykorzystać kartony?

Funkcjonalność kartonów wzrasta wraz z możliwościami, jakie nam dają. Takie pojemniki z powodzeniem wykorzystamy w różnych pomieszczeniach do przechowywania rozmaitych akcesoriów. W pokoju dziecięcym posłużą do gromadzenia klocków, maskotek lub figurek. W pokoju młodzieżowym mogą stanowić skrytkę dla płyt CD lub kolekcjonowanych przedmiotów. W gabinecie lub biurze spełnią rolę podręcznego archiwum na dokumenty lub rachunki. Możemy także wykorzystać je do przechowywania włóczek, akcesoriów dekoratorskich, ozdób choinkowych, starych zdjęć czy pamiątek z podróży.

pudło dekoracyjne

Zastosowanie kartonów zależy wyłącznie od naszych potrzeb i pomysłu – warto jedynie zaznaczyć, by nie stosować ich w łazienkach i innych pomieszczeniach narażonych na działanie wody i wilgoci, które mogą doprowadzić do ich stopniowego niszczenia.

Dodatkowa zaleta kartonów – estetyka

Wiele możliwości praktycznego wykorzystania kartonów to jeden z ich największych atutów. Drugim jest ich dekoracyjny wygląd, na który warto zwrócić uwagę, wybierając pudełka do mieszkania. Kartony dekoracyjne dostępne są w różnych wzorach – pośród nich znajdziemy popularne motywy miejskie lub roślinne, ale także proste wzory w pasy. To oczywiście jedynie przykłady – różnorodność omawianych produktów jest ogromna, zarówno jeśli idzie o kolorystykę, jak i wzornictwo. Estetyczny charakter takich pudełek powoduje, że nie musimy ukrywać ich w niewidocznych miejscach, np. na dnie szafy czy pod łóżkiem. Równie dobrze mogą stanąć na otwartych regałach bądź półkach, gdzie będziemy mieli do nich łatwy dostęp – wszystko to bez szkody dla wizerunku pomieszczenia, a z korzyścią dla panującego w nim ładu.

Data publikacji: 19.01.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń
Pudełka do przechowywania, ozdobne i oryginalne opakowania to praktyczny trend w urządzaniu mieszkań. Możesz wybierać w różnorodnej kolorystyce...
Czytaj więcej

Przestrzeń do przechowywania w sypialni – pomysły

Przestrzeń do przechowywania w sypialni – pomysły
Oddzielna sypialnia to często luksus, na który nie mogą pozwolić sobie wynajmujący lub właściciele mikroskopijnych mieszkań. Nawet jeśli reszta domu j...
Czytaj więcej

Przechowywanie w pokoju dziecięcym – praktyczne wskazówki

Przechowywanie w pokoju dziecięcym – praktyczne wskazówki
Pokój dziecięcy pełen jest różnorodnych przedmiotów – ubrań, pluszaków, klocków, książek, zeszytów czy kredek. Jak sprawić, by każdy z nich miał swoje...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka