Produkty

Kiedy warto zdecydować się na obracaną ścianę z telewizorem?

Kiedy warto zdecydować się na obracaną ścianę z telewizorem?

Obracana ściana z telewizorem – brzmi dość futurystycznie, a jeśli nie futurystycznie, to przynajmniej jak ogromny i raczej zbędny luksus. Takie rozwiązanie ma jednak duże zalety, które mogą realnie wpłynąć na jakość naszego życia. Zobaczmy, kiedy przyda nam się ruchome kino.

Niewielki metraż mieszkania

Wielu z nas w czasie projektowania swojego mieszkania i jego aranżacji staje przed pytaniem, jak wykorzystać niewielką przestrzeń w taki sposób, aby była zarówno funkcjonalna, jak i przytulna. Nasz dom powinien spełniać należycie wszelkie nasze potrzeby, wśród których znajdują się również te związane z odpoczynkiem i Ściana z TVrozrywką. Telewizor osadzony na obrotowym panelu wbudowanym w ścianę umożliwi nam maksymalne wykorzystanie niewielkiej powierzchni mieszkalnej.

Estetyka

Czasy, w których wielki telewizor stanowił w każdym mieszkaniu jego centralny punkt i zajmował sporo cennej przestrzeni, powoli odchodzą do lamusa. Odbiornika nie musimy też od razu chować w szafie – są inne sposoby na to, żeby nie zakłócał on estetyki pomieszczenia. W wielu mieszkaniach można spotkać kilka telewizorów – czasami znajduje się on praktycznie w każdym pomieszczeniu – w kuchni, w salonie, sypialni, a niekiedy nawet w łazience. Jednak większość z nas nie dysponuje ani miejscem, ani pieniędzmi potrzebnymi na taki luksus. Istnieje jednak alternatywa dla tego typu rozwiązania. Obracana ściana z telewizorem pozwoli nam na wykorzystanie jednego odbiornika w kilku pomieszczeniach, przy jednoczesnym zachowaniu ich estetyki.

Pomieszczenia łączone

Coraz popularniejsze stało się łączenie pomieszczeń – przede wszystkim zaoszczędzamy w ten sposób sporo przestrzeni. Kuchnia otwarta na salon to doskonała metoda na to, żeby nie stracić kontaktu ze swoją rodziną i gośćmi, podczas gdy przygotowujemy kolację, mały poczęstunek czy drinki. Często zdarza się również, że naszym pierwszym samodzielnym mieszkaniem jest tak zwane studio lub kawalerka, w których pomieszczenia nie są od siebie oddzielone. W takich przypadkach możemy odseparować sypialnię od pokoju dziennego ścianką działową, żeby zyskać nieco prywatności. Takie rozwiązanie, w połączeniu z zamontowaniem telewizora na obrotowej ścianie, umożliwi nam korzystanie ze sprzętu RTV prawie w każdym miejscu naszego mieszkania.

Jedno centrum rozrywki

Mobilny panel, na którym obracać się może nasz telewizor, pozwoli nam także na korzystanie z jednego zestawu sprzętu RTV– anteny satelitarnej czy też dekodera, odtwarzacza DVD lub Blue-ray, konsoli i głośników stereo. To pomysł oszczędny i wygodny, dający nam również możliwość oglądania ulubionych programów i filmów Uchwyt LCDoraz grania czy słuchania muzyki w równie dobrej jakości w każdym pomieszczeniu. Obracana ściana jest więc sposobem na uniknięcie zakupu podwójnej ilości przeróżnego rodzaju sprzętów RTV, co oznacza także mniej kabli i ekonomiczniejsze zużycie energii elektrycznej.

Minimalizm

Decydując się na umieszczenie telewizora w obracanej ścianie, wybieramy także nowoczesność oraz stary, dobry minimalizm – pozbędziemy się z pomieszczeń niepotrzebnych mebli, co pozwoli nam inaczej wykorzystać zyskaną w ten sposób przestrzeń. Będziemy mogli zaaranżować swoje mieszkanie tak, żeby nie było zagracone, i ograniczyć powierzchnię, na której zalega kurz. Jeśli lubimy przestrzenność i nowoczesny styl aranżacji wnętrz, to rozwiązanie z pewnością nas zadowoli. Dzięki temu, że telewizor jest zamocowany do specjalnego panelu, wszelkie kable są również schowane – osiągniemy w ten sposób wyższy poziom porządku.

Zen

Opcja obracanego telewizora pozwoli nam także „schować” go, kiedy nie mamy ochoty patrzeć w jego wielki ekran – wystarczy, że obrócimy go w drugą stronę, żeby ukryć jego obecność w pokoju. To wspaniała recepta na nieskażoną elektrosprzętem sypialnię, gdzie chcemy zapewnić sobie spokojny, zdrowy sen. Według buddyjskiej filozofii zen, która także określa pewne zasady dotyczące aranżacji przestrzeni, powinniśmy otaczać się niezbędnymi przedmiotami, które oczyszczają nasz umysł i pozwalają nam się zrelaksować oraz wyciszyć. Telewizor do nich nie należy i już nawet sama jego obecność zaburza spokój i równowagę, jeśli stanowi on wyposażenie sypialni.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wysoko powiesić telewizor – instrukcja wideo

Jak wysoko powiesić telewizor – instrukcja wideo
Telewizor na ścianie to element charakterystyczny dla nowoczesnych wnętrz. Jak poradzić sobie z jego montażem? Jaki wieszak wybrać i jak wysoko powies...
Czytaj więcej

Jak ozdobić ścianę za pomocą półki? Wybieramy wsporniki dekoracyjne

Jak ozdobić ścianę za pomocą półki? Wybieramy wsporniki dekoracyjne
Mimo popularności tzw. półek bezwspornikowych, nie warto przy aranżowaniu wnętrz pomijać tradycyjnych półek na podpórkach. Wspor...
Czytaj więcej

Rodzaje uchwytów i wsporników antenowych

Rodzaje uchwytów i wsporników antenowych
Prawidłowe umieszczenie anteny telewizyjnej pozwala nam uzyskać odpowiedni odbiór kanałów, a także czysty obraz i dźwięk. Należy ją zain...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
28.01.2016
No niby fajny pomysł, ale wydaje mi się że żywcem ściągnięty z Jetsonów.

Ocena i komentarz dla:

Kiedy warto zdecydować się na obracaną ścianę z telewizorem?