Produkty

Kiedy wybrać baterię na sztorc, a kiedy ścienną?

Kiedy wybrać baterię na sztorc, a kiedy ścienną?

Znamy już wymiary swojego zlewozmywaka? Wiemy jaki ma kształt oraz jaki będzie zasięg wylewki? Dobrze. W takim razie spokojnie możemy się zabrać za wybór baterii. Do rozpatrzenia mamy dwa warianty: albo wybieramy baterię na sztorc, albo ścienną.

bateria stojącaWybór wszystkich baterii kuchennych może oscylować pomiędzy produktami, które różnią się materiałem, z którego są wykonane, wielkością, rodzajem mocowania, liczbą uchwytów. Główne decyzje podejmujemy pomiędzy bateriami ściennymi i sztorcowymi – jedno i dwuuchwytowymi.

Które warto wybierać i dlaczego?

Baterie ścienne, ze względu na swoją formę, określane są już mianem nieco przestarzałych. Dawniej montowaliśmy je stosunkowo często, na ścianie nad zlewem.

Dzisiaj baterie ścienne coraz częściej zamienia się na sztorcowe. Kiedy te drugie mogą spełniać swoją funkcję?

Baterie sztorcowe montuje się nieco inaczej niż ścienne. Umieszczamy je na obrzeżu zlewozmywaka bądź w otworze wykonanym bezpośrednio w blacie kuchennym. Instalację wodną łączymy wówczas bezpośrednio z baterią przy pomocy elastycznych, metalowych wężyków lub sztywnych rurek. Długość jednych i drugich przycinamy na potrzeby naszego zlewozmywaka.

Bateria sztorcowa idealnie komponuje się z wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym, gdzie nie chcemy, by przyciągała ona uwagę. Druga – ścienna – świetnie oddaje klasyczne piękno wnętrz w stylu vintage.

bateria ściennaBez względu na to, jaką baterię wybierzemy, pozostaje nam do rozpatrzenia jeszcze jedna opcja:

Czy lepsza będzie bateria na jeden uchwyt czy na dwa?

Bateria jednouchwytowa charakteryzuje się głównie tym, że przy jej pomocy można z łatwością ustawić żądany strumień wraz z temperaturą wody. Przy drugim rodzaju baterii trzeba je regulować przy pomocy dwóch pokręteł.

Podczas wyboru baterii pamiętajmy także o głębokości naszego zlewu. Ważne, żeby bateria nie była ani za długa, ani za krótka. W pierwszym przypadku będziemy mieli bowiem problem z napełnianiem wodą np. wysokiego garnka, a w drugim – z wodą rozpryskującą się po blacie.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

TOP 3 baterie łazienkowe w Twoim domu

TOP 3 baterie łazienkowe w Twoim domu
Łazienka to miejsce, w którym spędzasz dużo czasu każdego dnia. Dlatego warto zadbać o to, by jej aranżacja była nie tylko funkcjonalna, ale r&...
Czytaj więcej

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki
Aranżacja łazienki wymusza na nas dobranie odpowiedniej armatury, abyśmy nie mieli do czynienia ze stylistycznym zgrzytem. Producenci oferują na tyle ...
Czytaj więcej

Urządzamy łazienkę w stylu minimalistycznym

Urządzamy łazienkę w stylu minimalistycznym
Współczesne trendy aranżacyjne często oscylują pomiędzy stylem industrialnym, a minimalistycznym. Nowoczesne mieszkania są tak urządzane, aby wystrój ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kiedy wybrać baterię na sztorc, a kiedy ścienną?