Produkty

Kilka trików na szybkie upiększenie mieszkania

Kilka trików na szybkie upiększenie mieszkania

Wiosenno-letnia aura coraz częściej sprawia, że wprowadzamy do naszych wnętrz świeżość oraz słoneczny blask, co przypominający dobitnie o tym, że zbliżają się wakacje. Oczywiście funduszy na poważniejszy remont zazwyczaj brakuje, a zmiany chcielibyśmy wprowadzić w życie jak najszybciej. Poniżej przedstawiamy pakiet przydatnych trików aranżacyjnych, które małym nakładem czasu i pieniędzy upiększą każde wnętrze.

dodatki dekoracyjne1. Dywan nie wyremontuje naszej podłogi, ale skutecznie przykryje to, czym nie chcemy się chwalić

Każdy sprzedawca pracujący w większym sklepie budowlanym, w którym na wyposażeniu znajdują się także materiały do dekoracji i wyposażenia wie, że czas wiosny to idealny moment na zakup dywanu. Dlaczego? To bardzo proste. Dywanem za cenę kilkuset złotych (czasem i mniej jeśli upolujemy jakieś końcówki serii) możemy zupełnie odmienić wygląd podłoża naszego wnętrza. Nieco zarysowana już podłoga, pęknięte płytki lub nierówno układające się klapki parkietu, wszystko to ukryte pod pięknym dywanem staje się niezauważalne dla naszych oczu.

Pamiętajmy – im jaśniejszy dywan wybierzemy, tym nasze wnętrze będzie się wydawało bardziej przestronne.

2. Umiejętnie dobrane dekoracje sprawią, że nasze wnętrze nabierze elegancji

Wiele osób uważa, że dekoracje to najlepszy sposób na szybkie upiększenie wnętrza. Jednocześnie zasypują swój salon, sypialnię oraz jadalnię mnóstwem drobnych bibelotów, które nie są ze sobą związane tematycznie, kolorystycznie i stylistycznie. Tym samym serwujemy czterem ścianom niezły galimatias.

Dekoracje, tak jak inne elementy wyposażenia, należy dobierać umiejętnie. Zanim coś kupimy, zastanówmy się czy czerwona donica będzie pasowała do naszego zielono-pomarańczowego pokoju. Zanim kupimy kolejny wazon, pomyślmy czy on i trzy poprzednie (zdobyte swoją drogą zupełnie niedawno na wyprzedażach) to nie jest zbyt wiele.

Jeśli chcemy, by nasze wnętrze było eleganckie a dodatki tylko podkreślały jego misterny charakter, lepiej poszukajmy kilku większych dodatków utrzymanych w spokojnej kolorystyce i wzornictwie. Może jakaś rzeźba? A może fotografie w dużych ramkach postawione na kominku lub komodzie?

Pamiętajmy, zasada im mniej tym lepiej dotyczy także dekoracji.

3. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o oknowykładzina dywanowa castorama

Dzięki niemu nasze wnętrze otrzymuje odpowiednią ilość światła. Jeśli zatem chcemy, rozjaśnić swoje wnętrza, szczególnie w okresie wiosenno–letnim, pozbądźmy się ciężkich zasłon, a na ich miejsce zawieśmy delikatniejsze np. w ciekawym wzornictwie kwiatowym. Do tego skromna, zwiewna firanka i nasz salon będzie od razu wyglądał lepiej.

Jeśli chcemy jeszcze bardziej podkreślić urok swojego wiosennego okna pamiętajmy o dekoracji parapetu. Może jakiś wiosenny kwiatek? Może zioła w ciekawych doniczkach? Rzecz w tym, by natura budząca się do życia po zimie pojawiła się także w naszym domu.

4. Pozbądźmy się wszystkiego, co nas denerwuje

Pewnie każdy z nas miał kiedyś tak, że denerwował go jakiś przedmiot będący na wyposażeniu danego wnętrza. Kilka razy próbowaliśmy nadać mu drugie oblicze, przenosiliśmy go w różne miejsca, dekorowaliśmy i… nic. Ciągle nie możemy przejść obok niego obojętnie, a już na pewno nie z uśmiechem na twarzy. Dlaczego zatem nie pozbędziemy się go z domu? Bo dużo kosztował? bo to prezent od znajomej? bo nie mamy nic, co zastąpi funkcję, którą on obecnie pełni?

Nie łudźmy się. Nie ma takiej szansy, byśmy kiedykolwiek przekonali się do czegoś, co nam się po prostu nie podoba. Zamiast męczyć swoją duszę i wzrok, lepiej pozbyć się z domu wszystkiego co nas denerwuje. W  ten sposób, jeśli wyrzucimy z niego kilka tylko na pozór „niezbędnych” przedmiotów, przekonamy się, że nasze wnętrze może być przestronne i funkcjonalne.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian
Po dodatkach w mieszkaniu poznajemy, co mieszkańcom w duszy gra. Pomysły na przyozdobienie ścian mnożą się. W dekoracji było już niemal wszystko – poc...
Czytaj więcej

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?
O dekoracji wnętrz myślimy już podczas ich wykańczania, jednak nie zawsze etap ten pozwala na uzyskanie efektu, o jakim marzymy. Znakomicie w roli ozd...
Czytaj więcej

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości
Modny od dłuższego czasu styl skandynawski, nowoczesny minimalizm, a może wnętrze industrialne? Jeśli żadna z tych propozycji nam nie odpowiada, ale w...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kilka trików na szybkie upiększenie mieszkania