Produkty

Kolory odpowiednie do wykończenia gabinetu

Kolory odpowiednie do wykończenia gabinetu

Właściwe urządzenie i wyposażenie pomieszczenia, w którym będziemy pracować, przebywając w domu, jest niezmiernie ważne dla efektywności naszych działań. Pod uwagę weźmy też dobór kolorów, które będą nas otaczać – jak dobrać takie, które jednocześnie posłużą skupieniu i będą działać energetyzująco?

jasne biuroUrządzenie gabinetu, tak aby był pomieszczeniem odpowiednim do pracy wykonywanej w domu, będzie łatwiejsze, jeśli nie lubimy się otaczać dużą ilością przedmiotów. Im jest ich mniej w zasięgu naszego wzroku, tym łatwiej będzie nam się skupić. Jednak przesadna surowość kolorystyki ścian i podłogi nie jest wskazana, jeśli pójdzie za nimi minimalizm i podobieństwo barwne poszczególnych elementów wyposażenia: biurka, fotela, mebli. W jednostajnych kolorystycznie i zbliżonych do szarości ścianach dobrze odnajdzie się zarówno masywne biurko rodem z poprzednich epok – bogato zdobione, ciężkie i obszerne – jak i wygodny fotel, na przykład ludwikowski, który jednak nie jest wyposażony w gumowe kółka umożliwiające przemieszczanie się między stanowiskiem pracy a regałami, na których gromadzimy efekty codziennych czynności zawodowych.

Powyższe propozycje, których materiałem kunsztownego wykonania jest drewno, znakomicie odnajdą się w gabinecie, którego kolorystyka będzie zbliżona do brązu. W tym wypadku nawet użycie ciemniejszych odcieni podkreśli barwę drewnianego umeblowania i należycie je wyeksponuje. Co więcej – ciemna tonacja brązowa będzie odpowiednia do pomieszczeń, do których przez większość dnia dociera światło słoneczne. Rozproszy się ono w ciemnej tonacji, a jeśli do wykończenia ścian czy podłogi nie użyliśmy lakierów i błyszczących materiałów, komfortowi naszej pracy nie zagrożą odbłyski świetlne od padającego światła słonecznego.

Kolory, na jakie pomalowane są ściany gabinetu, nie mogą działać na nas rozpraszająco. Najlepiej w tym celu użyć takich, które są neutralne: bieli, szarości i rozświetlonych beżów. Ten ostatni jest najbardziej odpowiedni do drewnianych mebli i przedmiotów, którymi się otaczamy w gabinecie. Uspokaja, sprzyja nastrojowi skupienia, nie przyciąga naszego wzroku i nadaje się do zastosowania w każdym pomieszczeniu, gdzie użyto drewna jako materiału do wykończenia posadzki. Drewno, zwłaszcza w kunsztownym, eleganckim wykończeniu mebli, w powiązaniu z ich masywnością, stanowi o solidności, trwałości i koresponduje z klasyką urządzania wnętrz, również o przeznaczeniu gabinetowym.

Jednak to nie kolory użyte na ścianach czy podłodze stanowić będą o komforcie pracy, jak i naszej zdolności do skupienia się. Tym jest światło i stopień jego kolory gabinetunatężenia w gabinecie. Najlepiej, aby w miarę możliwości było ono jak najdłużej w ciągu dnia naturalne. Pomaga temu usytuowanie biurka w pobliżu okna. Jeśli w czasie naszej pracy wykonujemy notatki odręczne, a nie ze pomocą klawiatury komputera czy tabletu, ważne będzie ustawienie powierzchni roboczej względem padania promieni słonecznych – dla osób praworęcznych bardziej korzystna będzie strona lewa padania światła, dla leworęcznych – prawa. W ten sposób na powierzchni, którą pokrywamy zapiskami, nie będzie padać cień.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Sprytne sposoby na optyczną zmianę proporcji pokojów

Sprytne sposoby na optyczną zmianę proporcji pokojów
Z koniecznością optycznej zmiany proporcji pomieszczenia spotykają się przede wszystkim posiadacze pokojów małych bądź wąskich i wysokich. Jaki...
Czytaj więcej

Przygotowanie sufitu do malowania – jak malować sufit?

Przygotowanie sufitu do malowania – jak malować sufit?
Ze względu na swoje umiejscowienie powierzchnia sufitu jest trudniejsza do pomalowania niż pionowe ściany. Prace wykończeniowe na tym obszarze możesz ...
Czytaj więcej

Farby wewnętrzne – dekoracyjne, praktyczne i przyjazne dla zdrowia

Farby wewnętrzne – dekoracyjne, praktyczne i przyjazne dla zdrowia
Dużą część materiałów służących do nadania mieszkaniom ostatecznego wyglądu stanowią farby wewnętrzne. Dzięki ich użyciu sprawimy, że pomieszczenia wy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kolory odpowiednie do wykończenia gabinetu