Produkty

Kryształowa lampa – DIY

Kryształowa lampa – DIY

Czym jest kryształowa lampa? To produkt wykonany z oryginalnych, ciekawych i urokliwych materiałów, charakteryzujących się wysokim stopniem połysku oraz nieszablonowym połączeniem różnego rodzaju kształtów czy faktur. Kryształy pięknie akcentują grę świateł, zwracają uwagę na niektóre elementy wykończenia wnętrza, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które stanowią z nimi nieszablonowy duet.

kryształowa lampaKryształowe lampy nie należą do najtańszych dekoracji, dlatego warto je wykonać samodzielnie różnymi technikami. Kryształki można naszywać na gotowy abażur, można je naklejać, tworząc rozbudowane, kolorowe formy geometryczne bądź pozostawić zwisające z klosza. Decyzja o sposobie wykończenia należy do właściciela lampy.

Jak wykonać kryształową lampę – instrukcja krok po kroku

1. Wersja dla lubiących szyć: wybierzmy dowolnego koloru kryształki z otworami dającymi możliwość przeplatania nitki. Każdy z nich przyszyjmy do klosza wykonanego z materiału. Kryształki możemy umieścić jeden przy drugim lub doszyć je tylko w określonych miejscach, np. na dole żyrandola.

2. Wersja dla posługujących się klejem: koraliki można dokleić do powierzchni. Wystarczy zastosować np. klej wikol, który jest w stanie poradzić sobie z różnego rodzaju podłożem. Koraliki doklejajmy w różnych miejscach, ale zawsze tak, by w konsekwencji powstała spójna kompozycja.

3. Wersja dynamiczna: kryształki mogą także swobodnie zwisać z klosza lampy. Będą wówczas utrzymane w tonie dekoracji angielskiej, nieco awangardowej. Aby przygotować taką dekorację lampy, konieczne jest albo przewieszenie koralików na równo zwisających sznureczkach albo doszywanie każdej z ozdób osobno.

klej sekundowyDo wykonania takiej kryształowej lampy nie są potrzebne wyjątkowe zdolności manualne – wystarczy trochę wyobraźni i chęci. Inspiracją mogą być właśnie nasze propozycje lub inne gotowe lampki kryształowe, które znajdziemy w marketach budowlanych w dziale oświetlenia.

Co ważne, tak przygotowana lampa z pewnością zachowa urok standardowych lamp, wkomponowując się w staromodne oraz nowoczesne wnętrza. Samodzielne wykonanie takiej lampy ogranicza się wyłącznie do kwoty, za jaką nabędziemy kryształki – zwykle drobne plastikowe elementy zdobnicze o połyskującej powłoce nie są drogie. Można je kupić na sztuki.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wybrać i odnowić abażur?

Jak wybrać i odnowić abażur?
Lampy, zarówno w wersji stołowej i podłogowej, jak i wiszącej, są nie tylko praktyczne, oświetlając wnętrza, ale pełnią też rolę dekoracyjną, doskonal...
Czytaj więcej

7 sposobów na abażur domowej roboty

7 sposobów na abażur domowej roboty
Własnoręcznie wykonany abażur będzie stanowił oryginalną ozdobę naszego wnętrza. Jest sposobem na to, w jaki sposób uzyskać element idealnie komponują...
Czytaj więcej

Jak własnoręcznie wykonać lampę z papieru?

Jak własnoręcznie wykonać lampę z papieru?
Papierowy abażur dobrze komponuje się z niemal każdym wystrojem domu i zapewnia bardzo przyjemny nastrój. Wbrew pozorom nie jest trudny do wykonania, ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kryształowa lampa – DIY