Produkty

Kubek do łazienki – jaki mamy wybór?

Kubek do łazienki – jaki mamy wybór?

Bez kubków domowa łazienka nie będzie funkcjonalna. Trzymamy w nich przybory toaletowe, naczynia potrzebne są też do płukania ust. Przedstawiamy wybór funkcjonalnych kubków do łazienek, które pełnią nie tylko role praktyczne, ale też estetyczne.

Przejdź do następnych akapitów:

Cechy dobrze dobranego kubka do łazienki

  • Przybory toaletowe, takie jak szczoteczki do zębów powinny być trzymane w higienicznych warunkach. Główki szczoteczek nie powinny się stykać. Dlatego warto wyposażyć każdego domownika w osobny kubek lub na łazienkowej półce postawić kubek o kształcie, który będzie separował szczoteczki.

  • Kubek powinien być wykonany z materiału odpornego na rdzę i wodę.

  • Najlepiej, aby pasował do stylu łazienki. Będzie wtedy dopełniającym dodatkiem. Jego kolorystyka powinna korespondować z innymi akcesoriami łazienkowymi, takimi jak dywaniki, maty, ręczniki. W ten sposób wystrój pomieszczenia będzie harmonijny. Aby pasował do pojemników na mydła czy mydelniczki, możemy wybrać od razu cały komplet akcesoriów do łazienki.

koros

Rodzaje kubków łazienkowych

Otwarte kubki to podstawowe akcesoria, w których możesz przechowywać nie tylko szczoteczki, ale też pędzle do makijażu, przybory fryzjerskie i inne łazienkowe niezbędniki. Taki kubek powinien mieć odpowiednią masę, aby nie przewracał się pod wpływem ciężaru przechowywanych przyborów.

Kubki do płukania ust powinny być wygodne i wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości.

Porada eksperta

Kubek, którego używasz do mycia zębów i przechowywania szczoteczek powinien być zawsze czysty, wolny od nalotu z kamienia i spękań. Pamiętajmy, aby czyścić kubek też od strony dna, ponieważ tam pod wpływem wilgoci tworzy się szybko śliski biofilm pełen baterii. Dlatego naczynie do płukania ust myjmy po każdym użyciu pod bieżącą wodą. Co kilka dni umyj go z zastosowanie płynu do mycia naczyń. Jeśli na kubku zgromadził się nalot, możemy spróbować go usunąć mleczkiem do czyszczenia naczyń. Jeśli natomiast kubek ma rysy, wymień do na nowy, ponieważ w spękaniach gromadzą się mikroby i zanieczyszczenia.

Materiały używane do wyrobów kubków łazienkowych

  • Stal nierdzewna – stalowe kubki pasują do nowoczesnych łazienek. Będę dopełnieniem armatury łazienkowej w kolorze inox. Warto dobrać kubek w odcieniu pasującym do innych dodatków, np. poręczy, wieszaków, koszy na śmieci.

  • Szkło – szklane kubki są zawsze eleganckie i łatwo dopasować je do stylu łazienki. Ich wadą jest to, że mogą szybko ulec zniszczeniu, upadając na posadzkę.

  • Tworzywa sztuczne – plastikowe kubki to ekonomiczne rozwiązanie do łazienki. Są dostępne w różnych kolorach i kształtach. Materiał powinien mieć odpowiednie atesty higieniczne. Na rynku dostępne są kubki z żywicy poliestrowej i innych tworzyw sztucznych imitujących szkło. Są bardziej eleganckie niż zwykłe plastikowe kubki i dodatkowo odporne na stłuczenia. Mogą być zdobione grafikami.

  • Ceramika – ceramiczne kubki warto dopasować do elementów wyposażenia łazienki, a w szczególności płytek ściennych. Całość będzie wyglądać dobrze, jeśli faktury obu materiałów będą dopełniające, np. do gładkich płytek pasuje bogato zdobiony kubek, a do wzorzystych kafli bardziej odpowiednie będzie naczynie o minimalistycznym kształcie.

akcesoria łazienkowe tanera

Data publikacji: 05.10.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Kubki do łazienki - szklane, metalowe, plastikowe czy ceramiczne

Kubki do łazienki - szklane, metalowe, plastikowe czy ceramiczne
W urządzaniu łazienki największą wagę przywiązujemy do dużych elementów. Szukamy wanny, zlewu i toalety, wybieramy płytki na ścianę i podłogę. Dopiero...
Czytaj więcej

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?
W aranżacji łazienki najwięcej uwagi poświęcamy wykończeniu oraz niezbędnym elementom wyposażenia – armaturze sanitarnej i meblom. O dodatkach myślimy...
Czytaj więcej

Zasady dobierania akcesoriów łazienkowych

Zasady dobierania akcesoriów łazienkowych
Dobór akcesoriów do naszej łazienki wydaje się być najwdzięczniejszym etapem spośród wszystkich prac składających się na niekiedy nawet kilkutygodniow...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kubek do łazienki – jaki mamy wybór?