Produkty

Kuchnia bardzo nowoczesna – styl amerykański

Kuchnia bardzo nowoczesna – styl amerykański

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Kojarzy nam się nie tylko z aromatycznym zapachem potraw, ale także ciepłem i przyjazną atmosferą. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam spędzamy sporo wolnego czasu, oddając się drobnym przyjemnościom. Urządzając kuchnię naszych marzeń, sięgamy po różne inspiracje – jedną z nich jest styl amerykański, który doskonale pasuje także do naszych wnętrz.

 

jasna przestronna kuchnia w nowoczesnym, amerykańskim styluAmerykańskie inspiracje

Oglądając amerykańskie produkcje filmowe i serialowe, możemy zwrócić uwagę na wyjątkowo efektownie urządzone kuchnie, które przez długi czas były dla wielu niedoścignionym wzorem aranżacyjnym. Za oceanem dominuje przestrzeń i bogactwo dodatków, jednak ostatecznie całość prezentuje się zawsze ciepło i przytulnie. Amerykański styl to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dobrze czują się w nowoczesnych wnętrzach, jednak obcy jest im całkowity minimalizm. Dostępne na rynku meble i systemy kuchenne pozwalają nam urządzić gustowną i funkcjonalna kuchnię, która stanie się sercem naszego domu.

Elementy charakterystyczne

W amerykańskich aranżacjach kuchennych dominują ciepłe i stonowane barwy. Pojawiają się one nie tylko na meblach, ale też na ścianach i podłogach. Elementem charakterystycznym są ułożone w szachownicę kafelki – na dużych przestrzeniach takie zestawienie nie jest przytłaczające, podkreśla natomiast aranżację.  Dopełnieniem amerykańskiego stylu są sprzęty AGD o opływowych kształtach i pastelowych frontach. W kuchniach za oceanem nie brakuje też różnego rodzaju dodatków – możemy odnieść wrażenie, że jest ich nawet za dużo. To jednak ta rozmaitość i przepych sprawiają, że amerykański styl wyróżnia się na tle innych. W aranżacji nie powinno zabraknąć szklanych i kolorowych naczyń oraz ceramiki. Śmiało możemy pokusić się także o rozłożenie na krzesłach puszystych poduszek, które nadadzą wnętrzu ciepła. Amerykański klimat oddadzą ustawione na półkach lub w przeszklonych witrynach puszki po Coca-Coli lub z zupą Campbells.

Wyspy

Kuchnie w stylu amerykańskim cechują się przestrzenią – to miejsce, w którym kilka osób może swobodnie przygotowywać wspólny posiłek. Centralnym punktem wygodna kuchniakażdego pomieszczenia jest zatem odsunięta od ściany wyspa. Powinien tworzyć ją blat roboczy wraz z płytą kuchenną, często montujemy tam również zlewozmywak i piekarnik. Centralnie zlokalizowane stanowisko pracy ułatwia funkcjonowanie w kuchni, jest także miejscem integracji domowników i gości. Do wyspy warto dostawić hokery lub stołki barowe w kontrastujących, intensywnych kolorach.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak dobrać blat do mebli kuchennych?

Jak dobrać blat do mebli kuchennych?
We współczesnej kuchni jej funkcjonalność powinna stać na równi z atrakcyjnym wystrojem. W związku z tym, w czasie jej wykańczania, nale...
Czytaj więcej

Kuchnia ze stołem – jak zaaranżować w niej oryginalny kącik jadalniany?

Kuchnia ze stołem – jak zaaranżować w niej oryginalny kącik jadalniany?
Jeśli nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem na jadalnię, pozostaje nam tylko jedno – wprowadzić stół do aranżacji kuchni. Jak to zrobić,...
Czytaj więcej

Drewniany blat w kuchni – czy warto?

Drewniany blat w kuchni – czy warto?
Kuchnia to serce domu, a jej miejscem centralnym jest blat. To powierzchnia robocza szczególnie narażona na ryzyko zabrudzeń czy zarysowań. Jak...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
03.11.2015
Marzę o takiej kuchni, w kótrej mogę swobodnie się poruszać i zaprosić do wspólnego gotowania przyjaciółki. otwarta na salon to tez jest to - mogę rozmawiać z gośćmi, podczas robienia im drinków. Po tylu latach mieszakania w bloku mogę teraz sama zdecydować jak będzie wyglądać moja kuchnia. i na pewno mniej więcej w tym stylu właśnie.

Ocena i komentarz dla:

Kuchnia bardzo nowoczesna – styl amerykański