Produkty

Kuchnia w stylu azjatyckim

Kuchnia w stylu azjatyckim

Korzystając z azjatyckich dodatków, mebli i stylizacji sprawimy, że nasze wnętrze będzie spokojniejsze, poukładane i zrównoważone. Styl orientalny oznacza prostotę, ale w ujęciu bardzo eleganckim, bez jednoczesnej rezygnacji z komfortu. Na styl azjatycki ogromny wpływ ma zarówno kultura Chin, jak i Japonii.

dodatki do azjatyckiej kuchniStyl azjatycki nie lubi bałaganu

Stroni od chaosu, tworząc kompozycje poukładane, rozpracowane, idealne w każdym calu. Meble nie tylko są dekoracyjne, ale stworzone w duchu minimalizmu, bez barokowej przesady i zbędnego nagromadzenia różnego rodzaju segmentów. Uwaga – większość azjatyckich mebli jest pomalowana na wysoki połysk, ręcznie i z niepowtarzalnymi wzorami.

Tworząc aranżację kuchni w dalekowschodnim stylu, zacznijmy od wyrzucenia wszystkich niepotrzebnych mebli – sprawiają one wrażenie, że pomieszczenie jest dużo mniejsze. Pozostawmy tylko te szafki, które rzeczywiście stanowią niezbędne minimum. Jeśli wybieramy drewno, najlepsze będzie takie, które sprawia wrażenie naturalnego – będzie dobrze komponowało się z czerwienią lub różnymi tonacjami beżu.

Podłoga tylko naturalna!

Pomyślmy też o podłodze. Do jej dekoracji warto wybrać mały, chiński dywan z wyrazistym wzorem. Prawdziwie azjatycka będzie podłoga z drewna lub naturalnego kamienia.

Okna z bambusową roletą

W oknach zawieśmy natomiast bambusowe rolety, a na lampach umieśćmy abażurowe osłony. To w zupełności wystarczy – nie musimy już dobierać firanek lub zasłonek. deska castorama

Aby ściany nie były zbyt jednolite, możemy je urozmaicić wzorem lub orientalnym obrazem. Pośród dzieł stylizowanych na sztukę dalekowschodnią na pewno znajdziemy bambus, kwiaty wiśni lub ciekawą kaligrafię.

Dekoracje – wachlarze i kwitnąca wiśnia

Jeśli wnętrze rzeczywiście ma mieć charakter azjatycki, to wyposażmy je także w dekoracje z wachlarzem oraz jedwabną matą, a jeśli powierzchnia kuchni nam na to pozwala, warto ustawić w jednym z narożników biały parawan z malowidłem kwitnącej wiśni.

Przy wyborze wiodącej kolorystyki kierujmy się czerwienią, bielą, brązem i beżem. W aranżacjach azjatyckich co prawda rzadko, ale jednak pojawia się także kolor złoty.

Zielonym uzupełnieniem azjatyckiej kuchni będą rośliny, w tym bonsai, bambus oraz papirus.

W aranżacji azjatyckiej pierwszorzędną rolę odgrywają akcenty naturalne, a także przestronne okna, umożliwiające szybkie i skuteczne rozświetlenie wnętrza, sporo drewna i prosta forma. To one sprawiają, że wnętrze jest lekkie, przewiewne, bez niepotrzebnego chaosu, rozgardiaszu, bałaganu.

 

 

Data publikacji: 05.07.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Nakrycie stołu – eleganckie czy praktyczne?

Nakrycie stołu – eleganckie czy praktyczne?
Jadalniany, kuchenny lub ogrodowy – niezależnie od tego, gdzie znajduje się stół, wykorzystywany jest on do spożywania rodzinnych posiłk&...
Czytaj więcej

Personalizacja kuchni – nowoczesna aranżacja przestrzeni

Personalizacja kuchni – nowoczesna aranżacja przestrzeni
W czasach masowej produkcji przedmiotów i podobnego wyposażenia wnętrz trudno wyróżnić czymś przestrzeń. Jeśli nie chcemy kupować drogic...
Czytaj więcej

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?
Szafka pod zlewem kuchennym jest miejscem, które można wykorzystać sprytniej niż tylko do przechowywania detergentów czy kosza na śmieci. Oto pomysły ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kuchnia w stylu azjatyckim