Produkty

Kuchnia w stylu azjatyckim

Kuchnia w stylu azjatyckim

Korzystając z azjatyckich dodatków, mebli i stylizacji sprawimy, że nasze wnętrze będzie spokojniejsze, poukładane i zrównoważone. Styl orientalny oznacza prostotę, ale w ujęciu bardzo eleganckim, bez jednoczesnej rezygnacji z komfortu. Na styl azjatycki ogromny wpływ ma zarówno kultura Chin, jak i Japonii.

dodatki do azjatyckiej kuchniStyl azjatycki nie lubi bałaganu

Stroni od chaosu, tworząc kompozycje poukładane, rozpracowane, idealne w każdym calu. Meble nie tylko są dekoracyjne, ale stworzone w duchu minimalizmu, bez barokowej przesady i zbędnego nagromadzenia różnego rodzaju segmentów. Uwaga – większość azjatyckich mebli jest pomalowana na wysoki połysk, ręcznie i z niepowtarzalnymi wzorami.

Tworząc aranżację kuchni w dalekowschodnim stylu, zacznijmy od wyrzucenia wszystkich niepotrzebnych mebli – sprawiają one wrażenie, że pomieszczenie jest dużo mniejsze. Pozostawmy tylko te szafki, które rzeczywiście stanowią niezbędne minimum. Jeśli wybieramy drewno, najlepsze będzie takie, które sprawia wrażenie naturalnego – będzie dobrze komponowało się z czerwienią lub różnymi tonacjami beżu.

Podłoga tylko naturalna!

Pomyślmy też o podłodze. Do jej dekoracji warto wybrać mały, chiński dywan z wyrazistym wzorem. Prawdziwie azjatycka będzie podłoga z drewna lub naturalnego kamienia.

Okna z bambusową roletą

W oknach zawieśmy natomiast bambusowe rolety, a na lampach umieśćmy abażurowe osłony. To w zupełności wystarczy – nie musimy już dobierać firanek lub zasłonek. deska castorama

Aby ściany nie były zbyt jednolite, możemy je urozmaicić wzorem lub orientalnym obrazem. Pośród dzieł stylizowanych na sztukę dalekowschodnią na pewno znajdziemy bambus, kwiaty wiśni lub ciekawą kaligrafię.

Dekoracje – wachlarze i kwitnąca wiśnia

Jeśli wnętrze rzeczywiście ma mieć charakter azjatycki, to wyposażmy je także w dekoracje z wachlarzem oraz jedwabną matą, a jeśli powierzchnia kuchni nam na to pozwala, warto ustawić w jednym z narożników biały parawan z malowidłem kwitnącej wiśni.

Przy wyborze wiodącej kolorystyki kierujmy się czerwienią, bielą, brązem i beżem. W aranżacjach azjatyckich co prawda rzadko, ale jednak pojawia się także kolor złoty.

Zielonym uzupełnieniem azjatyckiej kuchni będą rośliny, w tym bonsai, bambus oraz papirus.

W aranżacji azjatyckiej pierwszorzędną rolę odgrywają akcenty naturalne, a także przestronne okna, umożliwiające szybkie i skuteczne rozświetlenie wnętrza, sporo drewna i prosta forma. To one sprawiają, że wnętrze jest lekkie, przewiewne, bez niepotrzebnego chaosu, rozgardiaszu, bałaganu.

 

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?
Kawalerka to niewielka przestrzeń, która pozwala Ci na szybkie zmiany aranżacji i daje możliwość eksperymentowania. Aneks kuchenny zamiast kuch...
Czytaj więcej

Meble do kuchni w mieszkaniu studenckim

Meble do kuchni w mieszkaniu studenckim
Mieszkania studenckie często wynajmowane są na krótki czas. W ciągu kilku lat możemy mieć paru różnych lokatorów. Nierzadko się t...
Czytaj więcej

Urządzamy kuchnię – gotowe a modułowe zestawy mebli

Urządzamy kuchnię – gotowe a modułowe zestawy mebli
Stając przed koniecznością wyboru mebli do kuchni, mamy pokaźną paletę możliwości. Między innymi możemy zdecydować się na zestawy – gotowe bądź ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
18.10.2016
Wyślę linka przyjaciołom, oni kochają japońskie klimaty :)
02.10.2016
Lubię w sumie azjatyckie klimaty i jak we wnętrzach są takie motywy, może wprowadzę coś do siebie.

Ocena i komentarz dla:

Kuchnia w stylu azjatyckim