Produkty

Lakierobejca dekoracyjna – możliwości zastosowania

Lakierobejca dekoracyjna – możliwości zastosowania

Lakierobejca to produkt, którego wszechstronne zastosowanie docenimy podczas impregnacji powierzchni drewnianych. W ofercie producentów znajdziemy lakierobejce w różnych kolorach oraz takie, z pomocą których można stworzyć bardzo różnorodne wykończenia dla mebli, dekoracji oraz podłoży innego typu. Jak można wykorzystać lakierobejcę dekoracyjną?

lakierobejca dekoracyjnaWszystkie środki przeznaczone do wykończenia powierzchni drewnianych powinny posiadać te same cechy – wytrzymałość oraz łatwość nakładania. W zależności od ich przeznaczenia, lakierobejce powinny być również w wielu przypadkach odporne na warunki zewnętrzne, trudne czynniki atmosferyczne i przede wszystkim posiadać taką konsystencję, która zapewni stworzenie na danej powierzchni trwałej i elastycznej powłoki.

Na zewnątrz i do wnętrz

Dekoracyjne lakierobejce sprawdzą się nie tylko w zakresie estetycznego wykańczania mebli tworzących zestaw meblowy w kuchni czy salonie. Mogą stanowić zarówno dekorację, jak i zabezpieczenie dla mebli pozostających na wyposażeniu tarasu, balkonu lub ogrodu.

Lakierobejcę wystarczy nałożyć na oczyszczoną fakturę drewna, a następnie poczekać na całkowite przeschnięcie warstwy przed nałożeniem kolejnej. Powłoka uzyskana dzięki lakierobejcy zachowa wytrzymałość na długi czas.

Lakierobejca do drewna Colorit Drewno akacja 2,5 lDekoracyjne lakierobejce mogą mieć postać satynową lub połyskującą. Satynowe coraz częściej wypierają te drugie. Wyglądają przede wszystkim naturalnie oraz utrzymują charakter wnętrz nowoczesnych i rustykalnych – bardzo cenionych w subtelnych aranżacjach.

Efekt uzyskany z pomocą lakierobejcy z połyskiem – dawniej stosowanych bardzo często – można podpatrzeć w stylizacjach mebli ogrodowych.

Nietypowe zastosowanie

Lakierobejcą możemy pokryć każdego rodzaju powierzchnie drewniane, a zatem również elementy tworzące barwne dekoracje. Ciekawym zastosowaniem lakierobejcy będzie przygotowanie z jej udziałem dekoracji świątecznych. Wystarczy białym lub srebrnym środkiem pomalować gałązki, z których ułożymy zgrabny wianuszek na drzwi domu. Na białym tle ładnie będą się odbijać kolorowe akcesoria świąteczne, np. bombki czy kokardki.

Białe, srebrne lub złote mogą być również gałązki umieszczone w wazonie. Zebrane w wiązankę z iglakami lub sztuczną gwiazdą betlejemską (poinsecją) udekorują nasz wigilijny stół.

Ciekawą, ale i jednocześnie bardzo okazałą dekoracją dla wnętrza będzie również rama złocona za pomocą lakierobejcy – można ją zawiesić na dowolnej ścianie (my jednak zdecydowanie polecamy korytarz, sypialnię lub salon) i w ten sposób zaakcentować tę z powierzchni, która szczególnie nas interesuje lub na którą chcemy zwrócić uwagę.

Do tak ozdobionej ramy możemy włożyć grafikę z hasłem motywacyjnym, które będzie nam towarzyszyło każdego dnia.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak odnowić ogrodowy plac zabaw?

Jak odnowić ogrodowy plac zabaw?
Plac zabaw jest tą częścią naszego ogrodu, która po zimie wymaga szczególnie szybkiego i efektywnego odnowienia. Spragnione słońca, ciepła i ruchu na ...
Czytaj więcej

Pomysł na nietypowe biurko z kozłów budowlanych

Pomysł na nietypowe biurko z kozłów budowlanych
W niejednym domu znajduje się takie miejsce. W kącie, przy oknie, na środku pokoju. Jednym kojarzy się z obowiązkami, dla innych jest oazą spokoju i m...
Czytaj więcej

Jak samodzielnie wykonać oryginalne nogi do stołu?

Jak samodzielnie wykonać oryginalne nogi do stołu?
Stół to jeden z elementów wyposażenia, który możemy znaleźć w każdym domu. Może pełnić rolę mebla służącego do nauki, do serwowania posiłków lub wykon...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Lakierobejca dekoracyjna – możliwości zastosowania