Produkty

Lampki cotton balls – w wykonanie krok po kroku

Lampki cotton balls – w wykonanie krok po kroku

Cotton balls to lampki, które przebojem wdarły się do wielu salonów, sypialni i pokojów dziecięcych. Piękne nie tylko po zmroku, ale i w ciągu dnia, zdobią okna, balustrady, łóżka i ściany – możemy wykorzystać je w niemal dowolnym wnętrzu. Poniżej przedstawimy jeden ze sposobów na samodzielne wykonanie cotton balls.

Lista zakupów:

- balony,
- klej wikol,
- włóczka, mulina, sznurek lniany itp. (w dowolnych kolorach),
- lampki zasilane bateriami,
- nożyczki, pędzelek.

lampki cotton ballsPrzygotowanie cotton balls krok po kroku

1. W zależności od tego, jak długi jest nasz łańcuch ze światełkami, przygotowujemy odpowiednią liczbę balonów – jeden balon przypada na jedno światełko.

2. Dmuchamy pierwszy balon do wybranej przez nas wielkości – nie ma tu określonych wymiarów (my proponujemy, by balon był takiej wielkości, aby można było swobodnie chwycić go dłonią). Związujemy go, by nie uleciało z niego powietrze, a później wokół supła zawiązujemy dość długi sznureczek uformowany w pętelkę, by balon można było później wygodnie odwiesić do wyschnięcia.

3. Sięgamy po wybrany przez nas kolor muliny lub innego sznurka. Swobodnie okręcamy nim balon do momentu, aż otrzymamy kolorową kulę z prześwitami.

4. Teraz za pomocą niewielkiego pędzelka dokładnie nakładamy na owinięty balon klej wikolowy – można uprzednio nieco rozcieńczyć go z wodą. Gdy całość jest już pokryta spoiwem, balon odwieszamy do wyschnięcia w miejscu, w którym nie będzie stykał się ze ścianą, meblami itp. Następnie powtarzamy opisane czynności z pozostałymi balonami.

Girlanda Jumi cotton balls 20 LED5. Gdy nasze kule wyschną – zwykle następnego dnia, ale w zależności od temperatury i ilości użytego kleju może trwać to krócej lub dłużej – możemy przestąpić do dalszych prac. Pierwszą czynnością jest przedziurawienie balonów, które stanowiły formę dla naszych lampionów. W tym celu wystarczy odciąć nożyczkami supły. Balony powinny łatwo odejść od sztywnych abażurów, a jedyną trudnością będzie wyciagnięcie ich przez niewielkie otwory z wnętrz kuli (można pomóc sobie nożyczkami lub pęsetą).

6. Gdy wszystkie cotton balls są już gotowe, przystępujemy do mocowania ich na światełkach. Pierwszą lampkę wkładamy w otwór pierwszej kuli – aby dobrze się trzymała, może być konieczne użycie nici i przywiązanie światełka. Nie będzie to trudne ze względu na ażurową formę kuli, przez którą łatwo przepleciemy nić. Podobnie postępujemy z pozostałymi światełkami i kulami. Gdy wszystkie abażury są już na swoim miejscu, można zapalić lampki i sprawdzić, jak prezentuje się nasza świecąca girlanda.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Pomysłowe wykorzystanie sznurów, pasów i łańcuchów w aranżacji domu i ogrodu

Pomysłowe wykorzystanie sznurów, pasów i łańcuchów w aranżacji domu i ogrodu
Poszukując materiałów do własnoręcznego wykonania domowych i ogrodowych dekoracji i sprzętów codziennego użytku, warto zwrócić uwagę na artykuły, któr...
Czytaj więcej

Domowe huśtawki, ciekawy trend w aranżacji wnętrz

Domowe huśtawki, ciekawy trend w aranżacji wnętrz
W nowoczesnych aranżacjach wnętrz nie ma barier nie do przebycia. Nie ma też takich elementów wyposażenia, które mogłyby nas wprowadzić we wzburzenie ...
Czytaj więcej

Liny nie tylko do zabawy

Liny nie tylko do zabawy
W naszym ogrodzie liny mają przeróżne zastosowania. Ich obecność zwiastuje zabawę – czy będzie to przeciąganie liny, czy najprostsza do wykonani...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Lampki cotton balls – w wykonanie krok po kroku