Produkty

Łazienka – jedno czy dwa pomieszczenia?

Łazienka – jedno czy dwa pomieszczenia?

Wybór pomiędzy łazienką jako jednym pomieszczeniem, a łazienką i oddzieloną od WC to dylemat, przed którym stoi wielu z nas. Jakie są zalety i wady obu rozwiązań i na które z nich warto się zdecydować? O tym w poniższym artykule.

mała łazienka układ pomieszczeniaŁazienka i WC oddzielnie

Wydzielenie dwóch osobnych pomieszczeń to przede wszystkim zapewnienie większej intymności domownikom. Rozdzielenie obu stref to także komfort korzystania z obu pomieszczeń. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że któryś z domowników poprosi nas o szybsze opuszczenie wnętrza. Co więcej, takie rozwiązanie zapobiegnie przenikaniu się brzydkich zapachów podczas relaksującej kąpieli. Warto tu także zaznaczyć, że mając sedes w osobnym pomieszczeniu możemy wstawić do łazienki większą wannę lub wyposażyć ją bardziej praktycznie i komfortowo. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować dwa pomieszczenia w odmienny sposób. Tym samym możemy zrealizować więcej niż jeden pomysł, który zrodził się w naszej głowie. Zauważmy, że dwa pomieszczenia zdecydowanie sprawdzą się w większych domach, gdzie mieszkają wieloosobowe rodziny.

Pamiętajmy

Przy obu pomieszczeniach ważne jest, by w WC oprócz sedesu znajdowała się także umywalka i haczyk z ręcznikiem. Wtedy to po skorzystaniu z ubikacji od razu umyjemy ręce i nie będziemy musieli czekać w kolejce do łazienki. Praktyczność i higiena w jednym!

Łazienka i WC razemosobne wc

Łazienka i WC w jednym pomieszczeniu to lepsze rozwiązanie w przypadku niewielkich wnętrz. Dzieląc je, zyskamy jedynie dwie bardzo małe przestrzenie, które ciężko będzie funkcjonalnie zaaranżować i, co istotne, swobodnie się w nich poruszać. Tym samym, takie pomieszczenia nie spełnią swojej roli. Zauważmy, że jedno pomieszczenie będzie prostsze do aranżacji i do utrzymania w nim czystości. Możliwa będzie także praktyczniejsza aranżacja wnętrza. Co więcej, wszystkie czynności higieniczne zrealizujemy za jednym razem. Nie musimy także przemieszczać się z pomieszczenia do pomieszczenia, by w pełni przygotować się do wyjścia z domu.

Jedno pomieszczenie to także mniej komplikacji przy instalacji oświetlenia i odpływu wody. Zmniejszymy również wydatki związane z wbudowaniem ścianki działowej czy dodatkowych drzwi.

Na koniec warto zaznaczyć, że mając jedno pomieszczenie wciąż możemy oddzielić obie strefy. Wystarczy np. wbudować murek z luksfer lub postawić sedes tak, by nie był widoczny przy korzystaniu z wanny bądź prysznica. To jedno z ciekawszych rozwiązań, które z powodzeniem możemy wykorzystać, by cieszyć się zaletami obu stref w jednym pomieszczeniu.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał
Choć rozmiar łazienki ma duże znaczenie, równie ważne są zastosowane w niej rozwiązania, które mogą sprawić, że będzie się ona wydawać b...
Czytaj więcej

Montaż sedesu podwieszanego – instrukcja

Montaż sedesu podwieszanego – instrukcja
Podwieszany sedes to charakterystyczny element nowoczesnej łazienki. Gdy przykręcisz stelaż do ściany i sprytnie ukryjesz komponenty toalety w zabudow...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Łazienka – jedno czy dwa pomieszczenia?