Produkty

Łazienka – jedno czy dwa pomieszczenia?

Łazienka – jedno czy dwa pomieszczenia?

Wybór pomiędzy łazienką jako jednym pomieszczeniem, a łazienką i oddzieloną od WC to dylemat, przed którym stoi wielu z nas. Jakie są zalety i wady obu rozwiązań i na które z nich warto się zdecydować? O tym w poniższym artykule.

mała łazienka układ pomieszczeniaŁazienka i WC oddzielnie

Wydzielenie dwóch osobnych pomieszczeń to przede wszystkim zapewnienie większej intymności domownikom. Rozdzielenie obu stref to także komfort korzystania z obu pomieszczeń. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że któryś z domowników poprosi nas o szybsze opuszczenie wnętrza. Co więcej, takie rozwiązanie zapobiegnie przenikaniu się brzydkich zapachów podczas relaksującej kąpieli. Warto tu także zaznaczyć, że mając sedes w osobnym pomieszczeniu możemy wstawić do łazienki większą wannę lub wyposażyć ją bardziej praktycznie i komfortowo. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować dwa pomieszczenia w odmienny sposób. Tym samym możemy zrealizować więcej niż jeden pomysł, który zrodził się w naszej głowie. Zauważmy, że dwa pomieszczenia zdecydowanie sprawdzą się w większych domach, gdzie mieszkają wieloosobowe rodziny.

Pamiętajmy

Przy obu pomieszczeniach ważne jest, by w WC oprócz sedesu znajdowała się także umywalka i haczyk z ręcznikiem. Wtedy to po skorzystaniu z ubikacji od razu umyjemy ręce i nie będziemy musieli czekać w kolejce do łazienki. Praktyczność i higiena w jednym!

Łazienka i WC razemosobne wc

Łazienka i WC w jednym pomieszczeniu to lepsze rozwiązanie w przypadku niewielkich wnętrz. Dzieląc je, zyskamy jedynie dwie bardzo małe przestrzenie, które ciężko będzie funkcjonalnie zaaranżować i, co istotne, swobodnie się w nich poruszać. Tym samym, takie pomieszczenia nie spełnią swojej roli. Zauważmy, że jedno pomieszczenie będzie prostsze do aranżacji i do utrzymania w nim czystości. Możliwa będzie także praktyczniejsza aranżacja wnętrza. Co więcej, wszystkie czynności higieniczne zrealizujemy za jednym razem. Nie musimy także przemieszczać się z pomieszczenia do pomieszczenia, by w pełni przygotować się do wyjścia z domu.

Jedno pomieszczenie to także mniej komplikacji przy instalacji oświetlenia i odpływu wody. Zmniejszymy również wydatki związane z wbudowaniem ścianki działowej czy dodatkowych drzwi.

Na koniec warto zaznaczyć, że mając jedno pomieszczenie wciąż możemy oddzielić obie strefy. Wystarczy np. wbudować murek z luksfer lub postawić sedes tak, by nie był widoczny przy korzystaniu z wanny bądź prysznica. To jedno z ciekawszych rozwiązań, które z powodzeniem możemy wykorzystać, by cieszyć się zaletami obu stref w jednym pomieszczeniu.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Gotowi na wyzwanie? Łazienka na poddaszu

Gotowi na wyzwanie? Łazienka na poddaszu
Aranżowanie łazienki pod skosem to wyzwanie, jednak przy odrobinie wysiłku możemy stworzyć nie tylko funkcjonalne, ale i piękne wnętrze. Jak wykorzyst...
Czytaj więcej

Montaż WC podtynkowego – Jak wykonać to poprawnie?

Montaż WC podtynkowego – Jak wykonać to poprawnie?
Nowoczesne aranżacje łazienek doskonale ukrywają wszelkie podłączenia kanalizacyjne i rury. Podstawowym wyposażeniem stają się zestawy podtynkowe zar&...
Czytaj więcej

Kompakt WC czy miska podwieszana – co wybrać?

Kompakt WC czy miska podwieszana – co wybrać?
Przy okazji remontu czy wykańczania nowej łazienki z pewnością staniemy przed pytaniem – zdecydować się na tradycyjny kompakt czy miskę podwiesz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Łazienka – jedno czy dwa pomieszczenia?