Produkty

Łazienka w domu mężczyzny

Łazienka w domu mężczyzny

W domu kobiety to jedno z najważniejszych pomieszczeń. W domu mężczyzny to miejsce przede wszystkim służy do szybkiego odświeżenia. Łazienka w domu mężczyzny – po pierwsze praktyczna, a dopiero później ładna.

męska łazienkaŁazienka jest pomieszczeniem, w którym znajduje się uniwersalne wyposażenie w postaci prysznica lub wanny, bidetu, ubikacji, umywalki. Tych kilka sprzętów ułatwia nam codzienne życie, a jednak łazienka przeznaczona dla kobiety i ta, która znajduje się w domu mężczyzny różnią się od siebie. Dlaczego?

Dla kobiety łazienka ma do spełnienia wiele funkcji. Ma odprężać, relaksować, wprowadzać w życie harmonijną aurę wyciszenia. Mężczyźnie powinna pomagać w szybkim odświeżeniu – i to właściwie tyle. Nie ma być ani specjalnie przejaskrawiona elementami dekoracyjnymi, ani wypełniona dodatkowym wyposażeniem. Najlepiej, jeśli będzie urządzona maksymalnie nowocześnie i minimalistycznie tak, by nie wymagała częstego sprzątania.

Zaczynamy od kolorów

Z reguły mężczyźni wybierają barwy ciemne lub bardziej uniwersalne: szarości, biel, czerń. Ale możliwa jest i taka sytuacja, że ktoś będzie miał ochotę zaaranżować swoją łazienkę w kolorach soczystej pomarańczy lub zieleni.

Co z płytkami?

Zrezygnujemy z tych, na których będzie widoczny osadzający się bród. Najlepiej dobierzmy takie o gładkiej fakturze i z delikatnym połyskiem. Wszelkiego rodzaju maty zbyt mocno uwidaczniają różnego rodzaju zabrudzenia.

Nowoczesne, praktyczne dodatki

Opuszczana klapa, prysznic bez brodzika, bezdotykowa bateria przy umywalce – te wszystkie udogodnienia sprawią, że panowie nie będą musieli kłopotać się z częstym sprzątaniem i kilkugodzinnym szorowaniem swojej łazienki.

Ma być po męsku więc...inspiracja łazienka dla mężczyzny

W dużych łazienkach możemy się też pokusić o pisuar. Jest to wygodny, męski dodatek. Na wystrój wnętrza pozytywnie wpłynie obecność grafiki na ścianie, na przykład plakatu z kobiecym wizerunkiem.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco
Art deco to wyjątkowo elegancki i wyróżniający się styl w architekturze. Jest synonimem wyważonej klasy i wysmakowanego piękna. To idealne rozw...
Czytaj więcej

Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej. Jak krok po kroku je zamontować?

Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej. Jak krok po kroku je zamontować?
Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie do małych i trudnych w adaptacji łazienek. Może być z brodzikiem lub bez, wykonana ze szkła, plastiku lub in...
Czytaj więcej

Kolekcja Beloya, czyli jak wybrać idealny prysznic do każdej łazienki

Kolekcja Beloya, czyli jak wybrać idealny prysznic do każdej łazienki
Z pewnością nie raz podczas remontu głowiliśmy się nad tym, jak wpasować nowy prysznic w wystrój łazienki. W końcu powinien nie tylko zapewniać...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
05.10.2015
Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Wszystko ma być dostępne i pod ręką. Ozdoby są dobre dla estetów, mnie zależy na praktycyzmie. Pisuar? Jak najbardziej, to strzał w dziesiątkę.

Ocena i komentarz dla:

Łazienka w domu mężczyzny