Produkty

Lekka modyfikacja sypialni po lecie

Lekka modyfikacja sypialni po lecie

Kiedy z latem powoli musimy się już żegnać, jak przy każdej zmianie pory roku, i teraz czeka nas wykonanie pewnych czynności, które przygotują nas na nadejście zimniejszych dni. Tych z nas, którzy posiadają ogród czy działkę, czekają wzmożone prace związane ze zbiorami i pielęgnacją roślin, wszyscy zaś musimy zająć się mieszkaniem i pewną reorganizacją przestrzeni do życia. A jak zmieni się sypialnia?

sypialniaSypialnia latem, sypialnia na jesień i zimę

Kiedy nadchodzą coraz krótsze dni i zimniejsze noce, nie wystarczy już przykrywanie się prześcieradłem czy samą poszwą. Latem często śpimy przy uchylonym oknie. Kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej i jaśniej, zdarza się również, że odsuwamy łóżko od okna, szczególnie jeśli znajduje się ono na wystawie wschodniej i południowej. Jeśli zaś jest skierowane ku północy, dobrym rozwiązaniem jest umieścić posłanie bliżej, tak żeby chłodne, świeże powietrze od uchylonego okna dawało nam ulgę w nocy. W sypialni nie lubimy zbyt wiele światła, dlatego montujemy rolety, które ochronią nas od promieni słonecznych wcześnie rano wpadających do środka. Jesienią zaś potrzebujemy dodatkowej izolacji od dużego okna, które znacznie ochładza nasze pomieszczenie, nawet gdy jest szczelne i nowe. Jeśli jest ono niewielkie, a na dużej przestrzeni znajduje się oszklenie, dobrze jest powiesić długą, grubą zasłonę, która zatrzyma bijący od niego chłód. Możemy również wybrać taki materiał, który będzie jasny i przepuszczający światło, którego w czasie zimy ciągle brakuje.

Zmiany w oświetleniu

Kiedy nadchodzą coraz krótsze dni, w naszej sypialni potrzebujemy dodatkowej dawki światła sztucznego. Jest szczególnie ważne o poranku, gdy za oknem wciąż panują ciemności, a my musimy się szybko się obudzić. Ułatwimy to sobie, jeśli zaraz przy łóżku będzie znajdował się włącznik światła sufitowego lub lampka, której uruchomienie pomoże nam rano wydostać się z łóżka. Ważne jest również, aby barwa światła w sypialni była naturalna i przyjemna dla oczu – ciepłe, przytłumione światło przydaje się jedynie wieczorem, kiedy chcemy się zrelaksować i przygotować do snu. Po wstaniu z łóżka musimy wykonać szereg czynności związanych z przygotowaniem się do dnia – jeśli ubieramy się w sypialni, ważne jest, abyśmy mieli do tego odpowiednie warunki oświetleniowe. Rano światło powinno być jak najbardziej zbliżone do dziennego, tak abyśmy mogli odzyskać energię. Dodatkowe źródła światła zdecydowanie polepszą nasz nastrój – możemy podświetlić ściany, meble, blaty i inne elementy wykończenia za pomocą kolorowych pasków LED. Lampiony, świecące kulki, świeczki, podświetlone akwaria i witraże – tego typu akcesoria w sypialni pomogą nam walczyć z ciemnościami szybko spowijającymi późnojesienny i zimowy dzień.

zasłona Colours CastoramaKolory

Jesienią i zimą zaczniemy również tęsknić za kolorami lata. Warto, abyśmy w swojej sypialni posiadali rośliny, które ożywią pomieszczenie i wprowadzą nieco zieleni, która ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Możemy również zmienić pościel na bardziej kolorową – z motywami kwiatowymi czy wzorami geometrycznymi. Soczyste, owocowe barwy – zielony, żółty, pomarańczowy – ożywią nas i dodadzą energii w czasie miesięcy, które mienią się wszystkimi odcieniami szarości. Również zasłony i rolety możemy jesienią wymienić na bardziej kolorowe i wzorzyste. Kapa na łóżko i poduszki mogą dodadzą pomieszczeniu wesołego charakteru.

Łóżko na jesień

Po zimie często zmieniamy miejsce, w którym stawiamy łóżko, tak aby stało bliżej okna lub przysuwamy je do zimniejszej ściany, która mieści się od strony północnej. Gdy znowu nadchodzą zimne i ciemne dni, warto z powrotem przestawić łóżko w takie miejsce, gdzie nie grożą nam przeciągi i chłód bijący od ściany czy okna. Również wczesnoporanne słońce, które początkowo świeciło nam w twarz, już nie będzie nam po przeniesieniu łóżka w sypialni przeszkadzać. Żeby nie marznąć w nocy czy nad ranem, przysuńmy bliżej grzejnika nasze posłanie. Zmieniamy również jego pokrycie: wymieniamy pościel na cieplejszą, kładziemy dodatkowe pledy, a koło łóżka znajduje swoje miejsce ciepły szlafrok. Pod łóżkiem warto umieścić ciepłe dywaniki, które pozwolą nam na łagodne wyjście z łóżka. Tego typu dodatków pozbędziemy się dopiero latem.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja

 Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja
Firanka lub zasłonka w delikatnym kwiecistym wzorze to ten element naszej okiennej dekoracji, który zawsze dodaje wnętrzu uroku i klasy. &bdquo...
Czytaj więcej

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój
Nie potrzebujesz generalnego remontu, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę przytulności. Sprawdź, jak za pomocą kilku prostych trików odmienisz s...
Czytaj więcej

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki
Szary kolor w salonie to uniwersalna baza dla stworzenia przytulnego i eleganckiego wnętrza. Szare pomieszczenia zachwycają swoją prostotą, świetnie w...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Lekka modyfikacja sypialni po lecie