Produkty

Makaronowy obrazek 3D – inspiracje

Makaronowy obrazek 3D – inspiracje

Czasem dzieje się tak, że w poszukiwaniu pomysłów na oryginalne dekoracje udajemy się do specjalistycznych sklepów i wybieramy tam materiały do samodzielnego wykorzystania. Jednak nie zawsze trzeba wychodzić z domu – by znaleźć źródło inspiracji wystarczy otworzyć szafkę na produkty spożywcze. Równocześnie zrobimy w niej porządek i znajdziemy składniki do wykonania makaronowego cudeńka – obrazka 3D.

anioł z makaronuWykonanie trójwymiarowego obrazka jest tylko jednym ze sposobów na niebanalne użycie makaronu. Domowymi sposobami, używając tylko i wyłącznie kleju, możemy z niego tworzyć nieduże figurki, które następnie po pomalowaniu mogą być jedyną w swoim rodzaju ozdobą bożonarodzeniowego drzewka lub wielkanocnego koszyka ze święconką. Wspomniane wyżej tworzenie polega na dopasowywaniu do siebie pojedynczych makaroników o różnych kształtach, wszelkie inne modyfikacje (poza łamaniem długich makaronów do spaghetti) są trudne z racji tego, że materiał jest twardy i łatwo pęka. Na szczęście kształtów makaronu jest pod dostatkiem, głównych ich rodzajów jest ponad sto, a producenci, aby uatrakcyjnić swoją ofertę, wymyślają też nowe.

Do sporządzenia naszego obrazka potrzebujemy zróżnicowanych w kształcie produktów, aby końcowy efekt był zadowalający. Do tego celu warto użyć na przykład muszelek, świderków, rurek, wstążek, pierścionków, kokardek, kółeczek, gwiazdek i wstążek. Przypasowując do siebie poszczególne elementy, robimy to z początku bez kleju, na kontrastowym tle, by zaprojektować ostateczny wygląd obrazka. Możemy ułożyć kompozycję przywodzącą na myśl postacie ludzi czy zwierząt albo wykorzystującą różne ciekawe kształty, symetrię i lustrzane odbicie składające się na ciekawy wzór. Jeśli jesteśmy zadowoleni z uzyskanego obrazu, można go sfotografować choćby aparatem w telefonie komórkowym, aby przenoszenie wszystkich składników obrazka było bezproblemowe.farba w sprayu srebrna

Aby jednak to wykonać, potrzebujemy odpowiedniego podkładu do malowania – na przykład cienkiej sklejki – oraz kleju – ten może być wikolowy. Następnie, nanosząc jego warstwę na każdy z elementów naszych makaronowych puzzli, umieszczamy go w odpowiedni miejscu na podkładzie. Po wyschnięciu możemy całość pomalować, w zależności od naszej wizji i zakładanego efektu – na jeden lub wiele kolorów. Makaron znakomicie pokrywa się farbą, czy to za pomocą pędzelka, czy kolorującej substancji w sprayu.

Na osobną chwilę uwagi zasługuje pomysł wykorzystania materiału, który daje duże pole do popisu dla naszej wyobraźni – makaroników w formie pojedynczych liter alfabetu, symboli i cyfr. Niestety, nie są one dużych rozmiarów i wykonać z ich pomocą możemy niewielkie obrazki, tak aby czytelny był sens poukładanych w słowa liter. Aby dodatkowo uwypuklić i wyeksponować właściwą treść, możemy użyć kontrastowych barw, na przykład białej dla podkładu i pozostałych liter i czerwonej lub czarnej dla właściwego hasła, które chcemy, aby zostało odczytane z tła pełnego innych literek.

Sporządzanie tego typu wzorów może być wspaniałą zabawą dla dzieci. Ucieszy ona również ich rodziców, którzy czynnie mogą uczestniczyć w przygotowaniach i realizacji dziecięcych dokonań. To pomysł, który warto zapamiętać choćby z tego względu, że wszelkie potrzebne do jego wykonania akcesoria znajdziemy w swoim najbliższym otoczeniu.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak naprawić odpryski emalii na wannie?

Jak naprawić odpryski emalii na wannie?
Wanny emaliowane, dawniej cieszące się ogromną popularnością, są obecnie częściowo zastępowane wannami akrylowymi. Jednak ciągle wielu z nas chętnie s...
Czytaj więcej

Dekoracyjne krzesła w jadalni – pomysły DIY

Dekoracyjne krzesła w jadalni – pomysły DIY
Krzesło to bardzo wdzięczny mebel do renowacji. Można je ładnie odmalować, obić nowym materiałem lub udekorować poduszką. Wariacji aranżacyjnych z krz...
Czytaj więcej

Malowanie proszkowe – na czym polega

Malowanie proszkowe – na czym polega
Wiele kupowanych przez nas produktów o różnym przeznaczeniu zostało pomalowanych proszkowo. Na czym polega ta technika malowania i jakie właściwości n...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
17.12.2015
A to ci dopiero! nigdy bym nie wpadła na taki pomysł. Wspaniale, kolejna fajna aktywność do spędzania czasu z dzieciakami. Może coś nawet świątecznego zrobimy!

Ocena i komentarz dla:

Makaronowy obrazek 3D – inspiracje