Produkty

Meble kolonialne

Meble kolonialne

Styl kolonialny – nieco afrykański, odrobinę wiktoriański, a na pewno w roli głównej z meblami wykonanymi z rattanu oraz bambusu. Idealny dla osób, które pasjonują podróże, Indie oraz dziki Czarny Ląd.

Meble kolonialne – ciężkie i masywne, mogą stworzyć naprawdę piękne zestawienie w naszym salonie czy jadalni, pod warunkiem, że nie przesadzimy z ich liczbą. Jak dobrze zaaranżować salon, gabinet lub inne miejsce naszego domu przy pomocy mebli kolonialnych, by zachować ich piękno i dziką naturę i jednocześnie nie przytłoczyć wnętrza ciemnym drewnem?

Meble utrzymane w stylistyce kolonialnej łączy kilka cech charakterystycznych – masywność, ciemne drewno i piękne rzeźbienia. Każdy mebel przypomina tutaj rękodzieło, prosto spod ręki mistrza. Niestety przez to, że z reguły stwarzają wrażenie bardzo ciężkich, nie łatwo jest je dopasować do wnętrza.

Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby decydujące się na tego rodzaju wyposażenie, jest zbyt duże nagromadzenie ciemnych, monumentalnych mebli w jednym pomieszczeniu. W ten sposób nawet naprawdę duży salon może sprawiać wrażenie przytłoczonego ich nadmiarem.

Meble kolonialne? A może nie do końca?

Meble utrzymane w tej stylistyce najczęściej wykonane są z drewna egzotycznego. Mogą posiadać elementy zdobień indyjskich lub nawiązujących do południowo-wschodnich obszarów Azji. Niekiedy są także specjalnie postarzane tak, by jeszcze piękniej spełniały swoją dekoracyjno-praktyczną rolę.

Najbardziej charakterystycznym meblem stylu kolonialnego jest komoda. Z reguły składa się ona z wielu szufladek, na których ręcznie wykonano misterne zdobienia. Dodatkowo, meblem idealnie nawiązującym do stylu kolonialnego jest także masywne biurko, które ma oczywiście swoje miejsce w gabinetach właścicieli domów, a także przeszklona biblioteczka.

Meble kolonialne bardzo często posiadają elementy wykonane z bambusa i rattanu, które powodują, że mebel staje się odrobinę "lżejszy".

Meble a kolory

Styl kolonialny najczęściej kojarzy się nam z odcieniami brązu, wanilii, bieli oraz beżu. Jeśli zatem dobieramy dodatki oraz obicia kanap, warto utrzymać ich kolorystykę właśnie w tej tonacji. Styl kolonialny to także piękne afrykańskie cętkowania oraz wzory kwiatowe na tkaninach. W sąsiedztwie z meblami mogą tworzyć zbyt ciemne i ciężkie kompozycje, uważajmy zatem z ich dobieraniem również w przypadku elementów dekoracyjnych do wnętrz.

Wracając do kanapy – pięknie będzie się prezentowała skórzana, w kolorze czarnym lub brązowym.

Data publikacji: 11.12.2014
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?
Półki jako drobne elementy meblowe do przechowywania rozmaitych przedmiotów należą do niezwykle uniwersalnego wyposażenia. Nadają się wł...
Czytaj więcej

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?
Przechowywanie kosmetyków w łazience powinno być dobrze rozplanowane. To ułatwi sprzątanie łazienki i pozwoli uniknąć każdorazowego szukania potrzebny...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę
Niektóre drobne prace remontowe czy te związane z urządzaniem powinniśmy być w stanie wykonać samodzielnie. Powieszenie półki nie należy do skomplikow...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Meble kolonialne