Produkty

Miejsce dla mężczyzny – własny składzik

Miejsce dla mężczyzny – własny składzik

Składzik na narzędzia i meble ogrodowe może okazać się zbawienny dla każdego, kto posiada domek jednorodzinny. Dzięki niemu w wygodny i szybki sposób będziemy mogli schować wszystkie sprzęty, które zalegają w piwnicach czy garażach. Nie bez znaczenia jest także fakt, że domek narzędziowy z prawdziwego zdarzenia, może stać się królestwem każdego domowego majsterkowicza.

narzędziaW każdym domu jednorodzinnym meble ogrodowe, narzędzia, maszyny oraz sprzęty o innym przeznaczeniu zajmują najczęściej piwnice, garaże bądź strychy. Dobrym pomysłem, aby to zmienić, jest budowa ogrodowego składziku.

Projekt i miejsce

Po podjęciu decyzji o postawieniu składziku warto zastanowić się, jak duży powinien on być. W tym celu już na samym początku warto przejrzeć i wyselekcjonować wszystkie sprzęty, które planujemy w nim przechowywać, a następnie obliczyć ilość niezbędnych metrów kwadratowych. Kolejną ważną decyzją jest wybór miejsca, w którym cała konstrukcja powinna się znaleźć. Najlepiej wybrać takie, do którego zawsze będzie blisko, ale jednocześnie nie będzie ono kolidowało ze swobodnym użytkowaniem ogrodu. Istotne także, by miejsce to nie było zawilgocone i zaciemnione.

Materiały

W zależności od budżetu, gustu i potrzeb składzik można zbudować na wiele sposobów i z wielu materiałów. Budynek może zostać skonstruowany z dobrej jakości drewna, które będzie cieszyło oko, a przy okazji zapewniało solidność i trwałość. Przy odrobinę mniejszych nakładach finansowych całkiem funkcjonalną konstrukcję można stworzyć także z metalowych płyt bądź plastiku. Metal, choć na pewno mniej estetyczny od drewna, jest dużo tańszy, a w dodatku budynek jest łatwiejszy w montażu. W większości przypadków płyty łączy się bowiem po prostu w odpowiednio oznaczonych miejscach, nie dbając nawet specjalnie o całą konstrukcję, ponieważ całość po skręceniu jest samonośna. Podobnie jest z domkami z plastiku. Najnowsze modele można postawić w pojedynkę, praktycznie w kilka godzin. organizer pratico castorama

Estetyka

Na wygląd i estetykę naszego domku wpływ ma przede wszystkim jego projekt i kształt. O tym można pomyśleć już na etapie wyboru odpowiedniego modelu. Co istotne, wybierając odpowiedni domek, możemy zdecydować się na taki, który przy okazji swojej podstawowej funkcji może pełnić także inne: altany czy chociażby tarasu. Niezależnie od tego, z jakiego materiału jest nasza konstrukcja, przy odrobinie starań możemy ją w gustowny sposób ozdobić. Jeśli skomponujemy ją z naszym ogrodem, posadzimy kwiaty bądź krzewy, całość może stanowić całkiem ładny element architektury naszej posesji.

Składzik jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku każdego domu jednorodzinnego. Dzięki niemu wszystkie nasze narzędzia mają szansę być uporządkowane w sposób logiczny i wygodny, nie przeszkadzając w codziennym użytkowaniu pozostałych powierzchni. Nie bez znaczenia jest także fakt, że każdy prawdziwy mężczyzna lubi mieć w swoim domu miejsce, w którym będzie mógł w samotności pomajsterkować i spełniać swoje dziecięce marzenia. Czy idealnym pod tym względem rozwiązaniem nie jest właśnie przydomowy domek narzędziowy?

Data publikacji: 21.06.2015
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak ciekawie przechowywać kieliszki

Jak ciekawie przechowywać kieliszki
Kieliszki to kruche naczynia, które powinny być przechowywane w miejscu, gdzie nie grozi im stłuczenie. Jednak ich wygląd sprawia, że chcemy je wyeksp...
Czytaj więcej

Jak należy przechowywać warzywa i owoce?

Jak należy przechowywać warzywa i owoce?
Owoce i warzywa powinny mieć stałe miejsce w każdym domu. To bogactwo składników mineralnych, witamin oraz błonnika. Są jednym z podstawowych elementó...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Miejsce dla mężczyzny – własny składzik