Produkty

Minianeks kuchenny – o czym należy pamiętać?

Minianeks kuchenny – o czym należy pamiętać?

Wąska, otwarta na salon lub zlokalizowana w niewielkiej wnęce – mała kuchnia może być sporym problemem. Aby wykonywanie codziennych czynności było w niej wygodne, warto na etapie jej projektowania odnieść się do kilku ważnych kwestii. Jak zaprojektować minianeks?

minianeksW zakres obowiązkowego wyposażenia kuchennego wchodzą: sprzęt AGD – jak kuchenka, płyta grzewcza, lodówka; elementy zabudowy – zlewozmywak i strefa robocza z blatem.

W minimalnym wyposażeniu kuchennym z pewnością znajdą się szafki wiszące – jedna nad okapem oraz rząd szaf stojących – gdzie będzie trzeba pomieścić garnki oraz inne kuchenne akcesoria.

Jak rozplanować przechowywanie w minianeksie kuchennym?

W rzędzie wiszących szafek powinno znaleźć się miejsce na okap, szklanki, talerze oraz drobne akcesoria – niektórzy przechowują w nich np. mniejszy sprzęt AGD.

Górne segmenty najlepiej zawiesić na takiej wysokości, by sięganie po poszczególne sprzęty nie sprawiało nam większych trudności. W przypadku mini aneksu można jednak pójść na pewne ustępstwa. Mniejsze pomieszczenia, gdzie liczba szafek może być niewystarczająca do przechowania wszystkich sprzętów, zabudowuje się pod sam sufit.

Uwaga: jeśli decydujemy się na zabudowę pomieszczenia, aż do samego sufitu, dobierajmy segmenty meblowe, które będą utrzymane w jasnym kolorze. Przy takim zestawieniu kolorystycznym, wnętrze nie będzie ciemne i stłoczone nadmiarem mebli.

Szafka kuchenna dolna z 3 szufladami City II DS-60/3 front denimDolny segment zabudowy kuchennej – co będzie ważne?

Jeśli lubimy gotować, a zabudowa kuchenna wydaje się zbyt wąska, by mogła spełnić nasze oczekiwania, koniecznie:

1. Stwórzmy z dolnych szafek coś na wzór litery L, dzięki temu uzyskamy dodatkową strefę roboczą w postaci blatu oraz dolnych szafek,

2. Zamiast standardowej kuchenki wybierzmy płytę indukcyjną, która w czasie, kiedy nie będziemy gotować, posłuży jako blat,

3. W zaplanowanym minianeksie wyznaczmy 1 półkę z szufladami – mogą mieć one różną wysokość, w ten sposób znajdziemy miejsce na większe garnki oraz sztućce.

Minianeks ze względu na to, że często znajduje się w pomieszczeniu bezpośrednio przylegającym do salonu, powinien być odpowiednio wykończony. Dobierzmy taki kolor frontów, który wpasuje się w wyposażenie pokoju, nie powinien on mieć zbyt „kuchennego wyglądu”.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Biel w duecie z drewnem – ponadczasowa aranżacja kuchni

Biel w duecie z drewnem – ponadczasowa aranżacja kuchni
W katalogach, czasopismach i na stronach internetowych znajdziemy setki pomysłów na aranżację kuchni. Którymi jednak warto się zainspiro...
Czytaj więcej

Sprytne sposoby na przechowywanie w małej kuchni

Sprytne sposoby na przechowywanie w małej kuchni
Małe kuchnie stanowią szczególne wyzwanie, gdy przychodzi nam je urządzać. Niewielka przestrzeń powoduje, że musi być właściwie umeblowana i zaaranżow...
Czytaj więcej

Fronty mebli kuchennych w dwóch kolorach – modny trend

Fronty mebli kuchennych w dwóch kolorach – modny trend
Wybór mebli kuchennych to duże wyzwanie. Większość szafek do kuchni to nowoczesne i funkcjonalne moduły, spełniające potrzeby wszystkich użytkowników ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Minianeks kuchenny – o czym należy pamiętać?