Produkty

Minianeks kuchenny – o czym należy pamiętać?

Minianeks kuchenny – o czym należy pamiętać?

Wąska, otwarta na salon lub zlokalizowana w niewielkiej wnęce – mała kuchnia może być sporym problemem. Aby wykonywanie codziennych czynności było w niej wygodne, warto na etapie jej projektowania odnieść się do kilku ważnych kwestii. Jak zaprojektować minianeks?

minianeksW zakres obowiązkowego wyposażenia kuchennego wchodzą: sprzęt AGD – jak kuchenka, płyta grzewcza, lodówka; elementy zabudowy – zlewozmywak i strefa robocza z blatem.

W minimalnym wyposażeniu kuchennym z pewnością znajdą się szafki wiszące – jedna nad okapem oraz rząd szaf stojących – gdzie będzie trzeba pomieścić garnki oraz inne kuchenne akcesoria.

Jak rozplanować przechowywanie w minianeksie kuchennym?

W rzędzie wiszących szafek powinno znaleźć się miejsce na okap, szklanki, talerze oraz drobne akcesoria – niektórzy przechowują w nich np. mniejszy sprzęt AGD.

Górne segmenty najlepiej zawiesić na takiej wysokości, by sięganie po poszczególne sprzęty nie sprawiało nam większych trudności. W przypadku mini aneksu można jednak pójść na pewne ustępstwa. Mniejsze pomieszczenia, gdzie liczba szafek może być niewystarczająca do przechowania wszystkich sprzętów, zabudowuje się pod sam sufit.

Uwaga: jeśli decydujemy się na zabudowę pomieszczenia, aż do samego sufitu, dobierajmy segmenty meblowe, które będą utrzymane w jasnym kolorze. Przy takim zestawieniu kolorystycznym, wnętrze nie będzie ciemne i stłoczone nadmiarem mebli.


Dolny segment zabudowy kuchennej – co będzie ważne?

Jeśli lubimy gotować, a zabudowa kuchenna wydaje się zbyt wąska, by mogła spełnić nasze oczekiwania, koniecznie:

1. Stwórzmy z dolnych szafek coś na wzór litery L, dzięki temu uzyskamy dodatkową strefę roboczą w postaci blatu oraz dolnych szafek,

2. Zamiast standardowej kuchenki wybierzmy płytę indukcyjną, która w czasie, kiedy nie będziemy gotować, posłuży jako blat,

3. W zaplanowanym minianeksie wyznaczmy 1 półkę z szufladami – mogą mieć one różną wysokość, w ten sposób znajdziemy miejsce na większe garnki oraz sztućce.

Minianeks ze względu na to, że często znajduje się w pomieszczeniu bezpośrednio przylegającym do salonu, powinien być odpowiednio wykończony. Dobierzmy taki kolor frontów, który wpasuje się w wyposażenie pokoju, nie powinien on mieć zbyt „kuchennego wyglądu”.

Data publikacji: 09.02.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak zamontować meble kuchenne?

Jak zamontować meble kuchenne?
Samodzielny montaż mebli kuchennych pozwoli Ci zaoszczędzić na wynajęciu fachowca. Zadanie nie jest zbyt trudne – wymaga jedynie odpowiedniego p...
Czytaj więcej

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć? Od demontażu!
Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Ograniczać Cię może mała ilość miejsca i problemy z przenoszeniem materiałów. Przy odpowiednim przygotowani...
Czytaj więcej

Szuflady i szafki do kuchni - jakie wybrać?

Szuflady i szafki do kuchni - jakie wybrać?
Dobrze zorganizowana kuchnia to taka, w której szafki i szuflady należycie spełniają swoje zadania. Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Minianeks kuchenny – o czym należy pamiętać?