Produkty

Montaż podłóg w systemie JUST clic!

Montaż podłóg w systemie JUST clic!

Panele produkowane przez firmę EGGER charakteryzują się bardzo szerokim zastosowaniem i dużą wytrzymałością. W skład asortymentu wchodzą podłogi laminowane oraz panele z technologią cork +.

wytrzymałe panele EggerPodłogi laminowane oraz cork + firmy EGGER wyznaczają aktualne trendy oraz stanowią bogaty wybór produktów, które nadążają za współczesnym, szybkim tempem życia. Kolekcje paneli dzielimy tutaj na:

- Authentic – bardzo bliski naturze, elegancki, utrzymany w charakterze rustykalnym,

- Materials – na uwagę zasługują tutaj dekory do montażu ściennego oraz do przedsionka; nadają wnętrzu wyjątkowa atmosferę,

- Newnatural style – dla podłóg, które aranżujemy we wnętrzach nowoczesnych,

- Vintage – sprawiają wrażenie nieco zużytych, zarysowanych, dzięki czemu opowiadają pewnego rodzaju historię, będą idealnie komponowały się z wnętrzem wypełnionym oryginalnymi dekoracjami,

- Pure modern – idealne do wnętrz jasnych, delikatnych, szczególnie tych, które sprawiają wrażenie bardzo lekkich.

Najważniejsze cechy produktów firmy EGGER:

Są bezpieczne dla alergików, higieniczne (łatwe do wyczyszczenia), odporne na uderzenia oraz mogą wytrzymać nawet duże obciążenia. Dzięki właściwościom aqua+ mogą być też solidnym wykończeniem kuchni, łazienki oraz przedsionka. Wykazują bowiem nawet pięciokrotnie wyższą odporność na wilgoć w porównaniu do tradycyjnych podłóg laminowanych.

Panele laminowane EGGER można stosować nie tylko na podłogi, ale również na okładziny ścian, bądź ich fragmentów. Wszystko za sprawą opatentowanych systemów montażowych UNI fit! i JUST clic!. Podłogi EGGER to wreszcie produkty drewniane z certyfikatem PEFC i odpadów drewnianych. Nie zawierają one PVC i plastyfikatorów, umożliwiają też całkowity recykling.

Oprócz samych paneli producent specjalizuje się również w szerokiej gamie akcesoriów: od mat podłogowych, listew cokołowych, profili podłogowych, narzędzi do montażu, oświetlenia LED, po środki do czyszczenia podłóg mające działanie antystatyczne i które mogą zatuszować drobne uszkodzenia.

Montaż produktów firmy EGGER

Montaż jest bardzo szybki, prosty, nie wymaga stosowania dodatkowych klejów. Producent zapewnia szczelność w miejscach łączenia, możliwość zdemontowania podłogi na wypadek przeprowadzki, a prosty montaż wykonamy bez dodatkowych narzędzi.

Zanim zaczniemy układać panele, najpierw należy je przetrzymać w danym pomieszczeniu. Tzw. aklimatyzacja paneli powinna się odbywać przynajmniej przez 48 h przed zaplanowaną pracą. Panele mogą pozostać w nieotwartych opakowaniach, w temperaturze 18°C i na powierzchni posadzki nie przekraczającej 15°C. Powinna być także zachowana odpowiednia wilgotność powietrza na poziomie 40-70%.

Panele najlepiej prezentują się wówczas, gdy są układane równolegle względem światła wpadającego oknami. Rozpoczynamy od wymierzenia pomieszczenia, na tej podstawie ustalimy liczbę rzędów oraz szerokość ostatniego z nich. Jest to o tyle ważne, że w chwili gdy ostatni rząd będzie zbyt wąski, konieczne będzie jego przycięcie na szerokość także pierwszego, ułożonego pod ścianą rzędu. Co za tym idzie, czeka nas rozebranie ułożonej posadzki, by dotrzeć do pierwszego rzędu i dociąć go do odpowiedniej szerokości.kuchnia w panelech Egger

Dla zapewnienia podłodze firmy EGGER odpowiednich warunków klimatycznych, wymaga się wykonania szczelin dylatacyjnych dopasowanych do wszystkich punktów mocowania.

Przed właściwym nakładaniem paneli sprawdzamy, czy nie mają one uszkodzeń i widocznych wad. Układanie pierwszego rzędu rozpoczynamy od lewego rogu pomieszczenia. W trakcie pracy między ścianą a panelem umieszczamy rozpórki. Łączenia elementów dokonujemy na klik, poprzez zamocowanie końca nowego panelu pod odpowiednim kątem w stosunku do uprzednio położonego.

Gdy zauważymy nierówności w układzie paneli, wystarczy poluzować cały najbliższy nam rząd i delikatnie go podnieść, po czym następuje odczepienie rzędu od poprzedzającego go. W ten prosty sposób, odczepiając kolejne panele, docieramy do miejsca nierówności i korygujemy je, po czym kontynuujemy układanie następnych rzędów.

Instruktaż w formie wideo znajdziemy poniżej:

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Podłoga laminowana – jak układać panele?

Podłoga laminowana – jak układać panele?
Panele laminowane na długo uatrakcyjnią i zabezpieczą podłogę w Twoim salonie lub sypialni. Materiał ten jest trwały, łatwy w czyszczeniu, a do tego p...
Czytaj więcej

Ranking paneli podłogowych – sprawdź, jakie są najlepsze

Ranking paneli podłogowych – sprawdź, jakie są najlepsze
Szukasz sposobu na wykończenie podłogi w salonie lub sypialni? Postaw na rozwiązanie, w którym klasyczny styl spotyka się z nowoczesną funkcjon...
Czytaj więcej

3 sposoby na szybki remont podłogi

3 sposoby na szybki remont podłogi
Podłoga to jedna z najbardziej eksploatowanych powierzchni w domu. Codziennie robisz po niej setki kroków, kursując pomiędzy pomieszczeniami. W...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Montaż podłóg w systemie JUST clic!