Produkty

Motyw owoców we wnętrzach

Motyw owoców we wnętrzach

Owoce towarzyszą nam na co dzień. Zanim zostaną spożyte lub staną się składnikiem pysznych przetworów na zimę, cieszą nasze oczy soczystymi, wyrazistymi barwami. Idąc tym tropem, ich kolory i kształty mogą stać się stałą ozdobą wnętrza, gdy upiększymy nimi ściany, którymi się otaczamy. Które z owoców nadadzą się do tego najlepiej?

motyw owoców we wnętrzachDekoracje wielkoformatowe

Motywy owocowe są często spotykane w naszych wnętrzach jako dekoracje lub barwne ozdobniki na przedmiotach, które służą nam na co dzień. Kolory owoców i ich kształty wprowadzają do pomieszczeń dynamikę, działają energetyzująco, wzbudzają apetyt, a powiększone do dużych formatów, mogą nadać jednej ścianie lub kilku unikalne barwy. Możemy przyozdobić pionowe płaszczyzny za pomocą fototapety ze zdjęciami owoców, na przykład cytrusowych i tak samo postąpić z frontem lodówki czy innego sprzętu AGD. Innym rozwiązaniem będzie wykorzystanie zaledwie obrysu poszczególnych owoców lub kształtu ich przekrojów jako wzorów szablonów, którymi urozmaicimy ściany w salonie czy w kuchni.

Do pokoju gościnnego i dziecięcego

Wizerunek owoców, zwłaszcza z domalowanymi oczyma, ustami i kończynami będzie cieszył nasze dzieci, jeśli własnoręcznie namalujemy takie w ich pokoju. Całość uśmiechniętej owocowej kolekcji dziecięcej może stanowić dywanik lub wykładzina w owocowe wzory i pościel z takim samym motywem. W salonie lub jadalni stół przykryty obrusem z cytrusowym motywem uzupełnić może całościowo wykończenie z barwach pomarańczowej i żółtej, które znaleźć się mogą również na abażurach lamp stojących czy materiałowej powierzchni deski do prasowania.

W rozmiarze naturalnym i zminiaturyzowanymszło laminowane z motywem owoców

Owocowe motywy a także kształty, są chętnie wykorzystywane przez projektantów wyposażenia wnętrz. Znaleźć tutaj można zarówno zegary, których okrągła tarcza przedstawia rozkrojonego arbuza czy koszyk soczystych truskawek, jak również doniczki, które kształtem przypominają naturalnej wielkości ananasy. Podobnie jest z przedmiotami kuchennymi (deska do krojenia w wymyślnym kształcie, talerze pomalowane na owocowe wzory) i łazienkowymi (tu – nie tylko ręczniki, ale również mydelniczki czy naczynia na kosmetyki).

Popularnymi przedmiotami są również wykonane z tworzywa sztucznego, lekkie zabawki w kształcie poszczególnych owoców, dzięki którym dzieci uczą się nazw kolorów i poszczególnych gatunków roślin. Kształty owoców są też wykorzystywane do sporządzania niewielkich elementów wykończenia mebli kuchennych i dziecięcych, na przykład uchwytów do półek i rączek do szuflad.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach
Zieleń to symbol równowagi. Nie od dziś wiadomo, że zieleń we wnętrzach uspokaja i dodaje sił. Jak wkomponować ten kolor do swojego mieszkania?...
Czytaj więcej

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?
Urządzanie dziecięcego pokoju to wymagające zadanie – należy wziąć pod uwagę potrzeby naszej pociechy, aby dobrze się czuło w przygotowanym prze...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
01.03.2016
Lubię motywy owocowe, szczególnie w kuchni, choć np. w salonie mam takie wielkie plakaty z mango czereśniami i pomarańczą. :)

Ocena i komentarz dla:

Motyw owoców we wnętrzach