Produkty

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian

Po dodatkach w mieszkaniu poznajemy, co mieszkańcom w duszy gra. Pomysły na przyozdobienie ścian mnożą się. W dekoracji było już niemal wszystko – począwszy od wzorzystych lub geometrycznych tapet przez obrazy i kompozycje kwiatowe po zdjęcia, grafiki i rysunki. Wszystko to ubrane w wymyślne lub proste i klasycznie zdobione ramki. Od jakiegoś czasu możemy obserwować modę na plakaty motywacyjne.

plakat motywacyjnyOd cyrkowej ściany do mieszkania

Pierwsze plakaty były wykorzystywane jako nośnik reklamowy. Barwne postaci w połączeniu ze sloganami miały przyciągać ludzi na przedstawienia teatralne lub pokazy cyrkowe. Sztuka plakatu przez lata ewoluowała, a wraz z nią zmieniła się jej stylistyka. Współcześnie plakaty coraz częściej zdobią ściany domów oraz pomieszczeń biurowych. Oprócz tych z kultowymi scenami ze znanych filmów coraz częściej pojawiają się plakaty w formie sloganów o charakterze motywacyjnym.

W słowach tkwi siła

Zastosowanie plakatów motywacyjnych w aranżacji wnętrz to znakomity sposób przede wszystkim na personalizację domowego zacisza. Producenci ozdób stworzyli szeroki przekrój haseł, dlatego znajdziemy cytat, który będzie się wpisywał w naszą filozofię życia. Treść plakatów także dużo mówi o samych właścicielach – ich pasjach, wartościach czy życiowej drodze. Dlaczego tak bardzo podobają się nam dekoracje złożone z barwnych sloganów? Część produktów motywuje do działania i mówi wprost o tym, co dla nas ważne. W chwilach, gdy o tym zapominamy, barowe grafiki stanowią „przypominajkę”. A czasami pozwalają nam się uśmiechnąć i zapomnieć o troskach.

Canvas Bądź Sobą 20 x 60 cmJak dobierać motywacyjne plakaty?

Możemy stworzyć wiele kompozycji z motywującymi plakatami. Dużą popularnością cieszą się proste, biało-czarne grafiki, na którym wypisane są hasła o charakterze motywacyjnym. Najlepsze dopiero przed nami, life is simple czy czekolada rozumie to hasła, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Dodatkowo biało-czarna stylistyka wpisuje się w nowoczesny wystrój wnętrz, podkreślając monochromatyczność dekoracji. Znajdziemy również barwne kompozycje, które ożywią wystrój.

Stworzenie minigalerii z plakatami motywacyjnymi z pewnością wpłynie na wystrój pomieszczenia i sprawi, że pusta ściana zyska swój charakter. Wybierając stylistykę plakatu pamiętajmy, by była tożsama ze stylem aranżacyjnym zastosowanym we wnętrzu.

Data publikacji: 10.01.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?
O dekoracji wnętrz myślimy już podczas ich wykańczania, jednak nie zawsze etap ten pozwala na uzyskanie efektu, o jakim marzymy. Znakomicie w roli ozd...
Czytaj więcej

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości
Modny od dłuższego czasu styl skandynawski, nowoczesny minimalizm, a może wnętrze industrialne? Jeśli żadna z tych propozycji nam nie odpowiada, ale w...
Czytaj więcej

Blejtarm – co to jest

Blejtarm – co to jest
O tym, że blejtram znajduje się na wyposażeniu naszego domu lub mieszkania, możemy nawet nie wiedzieć – jest on bowiem niewidoczny, choć pełni b...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian