Produkty

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian

Po dodatkach w mieszkaniu poznajemy, co mieszkańcom w duszy gra. Pomysły na przyozdobienie ścian mnożą się. W dekoracji było już niemal wszystko – począwszy od wzorzystych lub geometrycznych tapet przez obrazy i kompozycje kwiatowe po zdjęcia, grafiki i rysunki. Wszystko to ubrane w wymyślne lub proste i klasycznie zdobione ramki. Od jakiegoś czasu możemy obserwować modę na plakaty motywacyjne.

plakat motywacyjnyOd cyrkowej ściany do mieszkania

Pierwsze plakaty były wykorzystywane jako nośnik reklamowy. Barwne postaci w połączeniu ze sloganami miały przyciągać ludzi na przedstawienia teatralne lub pokazy cyrkowe. Sztuka plakatu przez lata ewoluowała, a wraz z nią zmieniła się jej stylistyka. Współcześnie plakaty coraz częściej zdobią ściany domów oraz pomieszczeń biurowych. Oprócz tych z kultowymi scenami ze znanych filmów coraz częściej pojawiają się plakaty w formie sloganów o charakterze motywacyjnym.

W słowach tkwi siła

Zastosowanie plakatów motywacyjnych w aranżacji wnętrz to znakomity sposób przede wszystkim na personalizację domowego zacisza. Producenci ozdób stworzyli szeroki przekrój haseł, dlatego znajdziemy cytat, który będzie się wpisywał w naszą filozofię życia. Treść plakatów także dużo mówi o samych właścicielach – ich pasjach, wartościach czy życiowej drodze. Dlaczego tak bardzo podobają się nam dekoracje złożone z barwnych sloganów? Część produktów motywuje do działania i mówi wprost o tym, co dla nas ważne. W chwilach, gdy o tym zapominamy, barowe grafiki stanowią „przypominajkę”. A czasami pozwalają nam się uśmiechnąć i zapomnieć o troskach.

Canvas Bądź Sobą 20 x 60 cmJak dobierać motywacyjne plakaty?

Możemy stworzyć wiele kompozycji z motywującymi plakatami. Dużą popularnością cieszą się proste, biało-czarne grafiki, na którym wypisane są hasła o charakterze motywacyjnym. Najlepsze dopiero przed nami, life is simple czy czekolada rozumie to hasła, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Dodatkowo biało-czarna stylistyka wpisuje się w nowoczesny wystrój wnętrz, podkreślając monochromatyczność dekoracji. Znajdziemy również barwne kompozycje, które ożywią wystrój.

Stworzenie minigalerii z plakatami motywacyjnymi z pewnością wpłynie na wystrój pomieszczenia i sprawi, że pusta ściana zyska swój charakter. Wybierając stylistykę plakatu pamiętajmy, by była tożsama ze stylem aranżacyjnym zastosowanym we wnętrzu.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?
O dekoracji wnętrz myślimy już podczas ich wykańczania, jednak nie zawsze etap ten pozwala na uzyskanie efektu, o jakim marzymy. Znakomicie w roli ozd...
Czytaj więcej

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości
Modny od dłuższego czasu styl skandynawski, nowoczesny minimalizm, a może wnętrze industrialne? Jeśli żadna z tych propozycji nam nie odpowiada, ale w...
Czytaj więcej

Blejtarm – co to jest

Blejtarm – co to jest
O tym, że blejtram znajduje się na wyposażeniu naszego domu lub mieszkania, możemy nawet nie wiedzieć – jest on bowiem niewidoczny, choć pełni b...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian