Produkty

Na czym polega konstrukcja domowej stacji pogodowej?

Na czym polega konstrukcja domowej stacji pogodowej?

Możliwość przewidywania pogody a tym samym świadomość tego, jaka temparatura czeka nas w nadchodzącym dniu, bywa bardzo pomocna. Osobista, domowa stacja pogodowa to kolejny dodatek do instalacji w domach inteligentnych, gdzie zwyczajne termometry zostały zastąpione przez bardziej funkcjonalne urządzenia.

stacja pogodyStacje pogodowe jako część skomplikowanych instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych informują inne urządzenia o tym, jak powinny w danym momencie dopasować swoje działanie, by współgrać z tym, co dzieje się na zewnątrz i wewnętrz budynku.

Ciekawe zastosowania domowych stacji pogodowych:

1. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie tego typu będzie nam służyło do pomiaru aktualnych warunków meteorologicznych, nie tylko temperatury, ale również kierunku oraz prędkości wiatru, ciśnienia i ilości opadów.

2. Domowa stacja pogodowa składa się z termometru, wiatromierza, deszczomierza, higrometru i innych urządzeń, które szczegółowo dookreślają nam warunki pogodowe panujące za oknem.

3. Najnowocześniejsze stacje meteorologiczne określają warunki panujące wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Dzięki temu bez wychodzenia z domu wiemy, jaka jest różnica temparatur.stacja pogody castorama

4. Domowa stacja pogodowa określa poziom natężenia światła niezbędny do wskazania tego, jak system powinien ustawić rolety zewnętrzne w poszczególnych częściach domu (pamiętajmy, że w domach inteligentnych one również są sterowane elektronicznie).

5. Stacje pogodowe pomagają ustawić nam optymalną temperaturę pomieszczenia i ustalają harmonogram pracy urządzeń grzejnych. System włącza klimatyzację,zwiększa temparaturę, a także uruchamia system przeciwoblodzeniowy rynien i chodników, kiedy temperatura na dworze spada poniżej zera.

6. Element stacji pogodowej odpowiedzialny za mierzenie siły wiatru ustala jego prędkość i w razie zbyt mocnych podmuchów daje sygnał do przysłonięcia rolet zewnętrznych.

7. Inny element informuje nas o nadchodzących opadach jeśli mają być zbyt intensywne, powoduje zamykanie uchylonych okien dachowych.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jakie temperatury utrzymywać w budynku w okresie grzewczym?

Jakie temperatury utrzymywać w budynku w okresie grzewczym?
Utrzymanie w ryzach idealnej temperatury w domowych pomieszczeniach jest zadaniem o tyle ważnym, że w bezpośredni sposób przekłada się na nasze poczuc...
Czytaj więcej

Temperatura pod kontrolą – czyli rodzaje termometrów

Temperatura pod kontrolą – czyli rodzaje termometrów
Już wieki temu szukano sposobu na precyzyjne mierzenie temperatury – dziś mamy do wyboru różne urządzenia, które pozwalają na precyzyjny pomiar ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Na czym polega konstrukcja domowej stacji pogodowej?