Produkty

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum

Pielęgnacja ogrodu to trudne zadanie, które przynosi olbrzymią satysfakcję. Zadbany zielony zakątek może przynieść Ci orzeźwienie po dniu pełnym obowiązków. Cienisty sad, ekologiczny warzywniak i piękne rabaty to skrawek raju, który możesz stworzyć samodzielnie dla siebie i Twojej rodziny. Sprawdź, jakie są narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie!

Przejdź do następnych akapitów:

Ręczne narzędzia ogrodnicze

Ogród to nie tylko estetyczny i funkcjonalny obszar posesji. Oprócz ozdobnych roślin i ekologicznie wyhodowanych plonów znajdziesz tam coś jeszcze. Kontakt z naturą oraz praca własnych mięśni stwarzają warunki, by wyciszyć swój umysł i odnaleźć harmonię. Głęboka satysfakcja płynąca z wykonywania tego typu czynności sprawia, że ogrodnictwo należy do ulubionych zajęć hobbystycznych wielu pań i panów domu.

narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzieSekator ręczny GoodHome Durum

Aby właściwie zadbać o swój ogród – kwiaty, drzewa, warzywa i inne rośliny – potrzebujesz kompletu podstawowych akcesoriów. Należą do nich między innymi ręczne narzędzia ogrodnicze do spulchniania gleby, praktyczne sekatory i nożyce, a także inne fajne gadżety do ogrodu. Dzięki odpowiednim przyborom zetniesz gałęzie krzewów i drzew, przygotujesz grunt na przyjęcie sadzonek i usuniesz chwasty.

Tradycyjne prace ogrodnicze do dziś wykonywane są ręcznie nie tylko ze względów hobbystycznych. Większość tego typu zadań wymaga ludzkiego nadzoru i czujnego oka wprawionego ogrodnika. Współczesne rozwiązania znacznie ułatwiają wykonanie czynności wymagających dużego wysiłku. Jednym ze sposobów na przyjemniejszą pracę w ogrodzie jest wybór najnowszych narzędzi, których budowa jest zoptymalizowana pod kątem określonego zadania oraz ludzkiej anatomii. Idealne nachylenie trzonka i ergonomiczna rączka ustawiona pod wygodnym kątem to gwarancja komfortowego użytkowania.

Narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie

W naszej ofercie narzędzi ogrodowych znajdziesz liczne akcesoria przydatne podczas pielęgnacji zielonego zakątka na posesji lub działce. Przygotowaliśmy dla Ciebie serię produktów wykonanych z zastosowaniem najnowszych rozwiązań, dzięki którym wykonywane czynności staną się znacznie łatwiejsze. Narzędzia ogrodnicze do spulchniania gleby, przycinania gałęzi oraz innych zadań powstały z solidnych materiałów, więc są trwałe i niezawodne. Sprawdź, jakie akcesoria warto mieć na wyposażeniu ogrodowego przybornika!

Sekatory i nożyce

Narzędzia tnące pozwalają na skuteczną pielęgnację krzewów, drzew i trawnika. Wykorzystaj sekator ręczny GoodHome Durum UQ, by przyciąć obumarłe gałęzie. Trwałe ostrze ze stali węglowej zapewni Ci precyzyjne i skuteczne cięcie. Jeżeli przy ogrodzeniu Twojej posesji rosną gęste krzewy, nożyce do żywopłotu GoodHome Durum UQ umożliwią Ci kontrolowanie rozrostu i nadanie roślinom pożądanej bryły. Rękojeści obu narzędzi są wyposażone w praktyczny sznurek, dzięki któremu zawiesisz akcesoria na listwie.

sekator durumSekator ręczny GoodHome Durum UQ

Łopatki

Łopatka to prosty przyrząd, który wykorzystasz do wielu czynności ogrodniczych. Przy pomocy niewielkiego narzędzia z łatwością umieścisz nasiona w ziemi lub przesadzisz młodą roślinę z doniczki do gruntu. Akcesorium takie jak łopatka GoodHome Durum UQ pomoże Ci również wykopać pojedyncze chwasty w taki sposób, by ich szkodliwe dla uprawy korzenie nie pozostały w ziemi.

łopatka do ogrodu durumŁopatka GoodHome Durum

Szpadle

Szpadle i łopaty to podstawowe wyposażenie każdej posesji. Przeznaczeniem tego rodzaju narzędzi jest przede wszystkim wykopywanie dołków w ziemi. Szpadel GoodHome Durum UQ to solidne akcesorium, które przez lata posłuży Ci do aranżacji podwórza i sadzenia drzew. Przy jego pomocy powiększysz swój sad owocowy lub urozmaicisz ogród fantazyjnym oczkiem wodnym. Praktyczne narzędzie przyda Ci się również przy niektórych pracach budowlanych – dzięki niemu wykopiesz dół pod fundamenty ogrodzenia lub stopniowo rozsypiesz żwir z taczki na podjazd. Więcej przyborów, które ułatwią Ci organizację przestrzeni Twojej posesji (również podczas zimy) znajdziesz w kategorii szpadle i łopaty.

narzędzia ręczne do spulchniania glebySzpadel GoodHome Durum UQ

Widły i widełki

Zarówno widły, jak i niewielkie widełki to ręczne narzędzie ogrodnicze do spulchniania gleby. Większy model wykorzystasz do prac obejmujących przestrzeń ogrodu, zaś mniejszy wariant pomoże Ci zadbać o poszczególne grządki, rabaty lub donice. Ponakłuwana i rozluźniona ziemia stanie się przewiewna i zyska lepszy dostęp do powietrza – to ważne ze względu na procesy chemiczne zachodzące w glebie, które są korzystne dla rozwoju roślin. Większość uprawnych kwiatów, krzewów i warzyw lubi dobrze przewiewny grunt. Widły pomogą Ci także w organizacji kompostownika. To również niezbędny element wyposażenia obory lub stajni – przy ich pomocy przeniesiesz siano lub słomę.

fajne gadżety do ogroduWidły GoodHome Durum

Jeżeli szukasz niezawodnych akcesoriów, wybierz modele stworzone z trwałych materiałów, które charakteryzują się prostą i ergonomiczną budową. Widełki GoodHome Durum UQ podobnie jak inne małe narzędzia z tej serii wyróżniają się odpornością na korozję, wieloletnią gwarancją, a także praktyczną zawieszką, dzięki której z łatwością uporządkujesz wszystkie akcesoria na ściennej listwie, oszczędzając miejsce dla większych przyborów i urządzeń. Większym odpowiednikiem są równie trwałe widły GoodHome Durum UQ. Do licznych zalet tego modelu należy podwójne nitowanie, które zapewnia strukturze dodatkowe wzmocnienie i gwarantuje przydatność narzędzia przez wiele lat.

Grabie

Grabie to akcesorium przydatne na każdej posesji, niezależnie od tego, czy posiadasz ogród. Przyda Ci się do zebrania liści opadających z drzew lub resztek trawy po koszeniu, lecz posłuży Ci również jako ręczne narzędzie ogrodnicze do spulchniania gleby. Praktyczne grabie GoodHome Durum UQ pomogą Ci utrzymać porządek na podwórzu i w ogrodzie. Optymalny rozstaw zębów sprawdzi się zarówno do sprzątnięcia odpadów organicznych, jak i wzruszenia powierzchniowej warstwy gruntu. Dzięki temu oczyścisz przestrzeń, zapewnisz glebie lepszy dostęp do powietrza i delikatnie rozprowadzisz w niej nawóz.

Inne narzędzia, które warto przetestować

W stworzeniu i pielęgnacji zielonego zakątka pomogą Ci również inne fajne gadżety do ogrodu dostępne w naszym asortymencie. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

Szukasz precyzyjnego narzędzia, dzięki któremu zasadzisz nasiona na dokładnie określonej głębokości? Pikownik GoodHome Durum UQ posiada specjalną podziałkę na części roboczej – dzięki temu jednym spojrzeniem trafnie ocenisz głębokość, na której znajdzie się sadzonka, cebulka lub nasiono. W ten sposób zapewnisz optymalne warunki do kiełkowania i wzrostu nawet dla najbardziej wymagających roślin. Narzędzie jest odporne na korozję, posiada pięcioletnią gwarancję jest wyjątkowo proste do przechowania dzięki nylonowej zawieszce.

Lubisz tradycyjne i proste narzędzia? Nóż ogrodowy GoodHome Durum UQ umożliwi Ci przeprowadzenie drobnych prac związanych z pielęgnacją ogrodu. Ergonomiczna rączka z delikatnie zakrzywionym ostrzem ze stali nierdzewnej przyda Ci się przede wszystkim do precyzyjnego ucinania kwiatów i cienkich gałązek, lecz przyda Ci się także do roślin kwitnących w domu przez cały rok lub podczas jesiennych wypraw na grzyby.

narzędzia ręczne ogrodnicze durumSeria Durum

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, warto zaopatrzyć się w niezbędny zestaw narzędzi ręcznych z serii Durum. Komplet zten umożliwi Ci posadzenie pierwszych roślin w doniczkach lub na grządkach. Ekonomiczny zestaw pomoże Ci odnaleźć się w podstawowych zadaniach ogrodniczych i sprawdzić, czy Twoje nowe hobby rzeczywiście daje Ci satysfakcję. W sklepach Castorama znajdziesz także zaawansowane narzędzia do ogrodu oraz inne akcesoria, które są potrzebne podczas regularnych prac na świeżym powietrzu, na przykład ubrania robocze.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Październik w ogrodzie

Październik w ogrodzie
Krótsze dni i niższe temperatury sprawiają, że ogród zwalnia tempo i rozpoczyna zasłużony odpoczynek. Rok w ogrodowym kalendarzu powoli ...
Czytaj więcej

Marzec w ogrodzie

Marzec w ogrodzie
Pogoda powinna się stopniowo poprawiać, dzięki czemu Twój ogród będzie wracał do życia i pełni kolorów. Gleba będzie się nagrzewa...
Czytaj więcej

Luty w ogrodzie

Luty w ogrodzie
Wiosna jest tuż za rogiem i pomimo zimowego krajobrazu i utrzymującego się chłodu czuć, że powietrze staje się cieplejsze, a w ogrodzie zaczynają się ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum