Produkty

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum

Pielęgnacja ogrodu to trudne zadanie, które przynosi olbrzymią satysfakcję. Zadbany zielony zakątek może przynieść Ci orzeźwienie po dniu pełnym obowiązków. Cienisty sad, ekologiczny warzywniak i piękne rabaty to skrawek raju, który możesz stworzyć samodzielnie dla siebie i Twojej rodziny. Sprawdź, jakie są narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie!

Przejdź do następnych akapitów:

Ręczne narzędzia ogrodnicze

Ogród to nie tylko estetyczny i funkcjonalny obszar posesji. Oprócz ozdobnych roślin i ekologicznie wyhodowanych plonów znajdziesz tam coś jeszcze. Kontakt z naturą oraz praca własnych mięśni stwarzają warunki, by wyciszyć swój umysł i odnaleźć harmonię. Głęboka satysfakcja płynąca z wykonywania tego typu czynności sprawia, że ogrodnictwo należy do ulubionych zajęć hobbystycznych wielu pań i panów domu.

narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzieSekator ręczny GoodHome Durum

Aby właściwie zadbać o swój ogród – kwiaty, drzewa, warzywa i inne rośliny – potrzebujesz kompletu podstawowych akcesoriów. Należą do nich między innymi ręczne narzędzia ogrodnicze do spulchniania gleby, praktyczne sekatory i nożyce, a także inne fajne gadżety do ogrodu. Dzięki odpowiednim przyborom zetniesz gałęzie krzewów i drzew, przygotujesz grunt na przyjęcie sadzonek i usuniesz chwasty.

Tradycyjne prace ogrodnicze do dziś wykonywane są ręcznie nie tylko ze względów hobbystycznych. Większość tego typu zadań wymaga ludzkiego nadzoru i czujnego oka wprawionego ogrodnika. Współczesne rozwiązania znacznie ułatwiają wykonanie czynności wymagających dużego wysiłku. Jednym ze sposobów na przyjemniejszą pracę w ogrodzie jest wybór najnowszych narzędzi, których budowa jest zoptymalizowana pod kątem określonego zadania oraz ludzkiej anatomii. Idealne nachylenie trzonka i ergonomiczna rączka ustawiona pod wygodnym kątem to gwarancja komfortowego użytkowania.

Narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie

W naszej ofercie narzędzi ogrodowych znajdziesz liczne akcesoria przydatne podczas pielęgnacji zielonego zakątka na posesji lub działce. Przygotowaliśmy dla Ciebie serię produktów wykonanych z zastosowaniem najnowszych rozwiązań, dzięki którym wykonywane czynności staną się znacznie łatwiejsze. Narzędzia ogrodnicze do spulchniania gleby, przycinania gałęzi oraz innych zadań powstały z solidnych materiałów, więc są trwałe i niezawodne. Sprawdź, jakie akcesoria warto mieć na wyposażeniu ogrodowego przybornika!

Sekatory i nożyce

Narzędzia tnące pozwalają na skuteczną pielęgnację krzewów, drzew i trawnika. Wykorzystaj sekator ręczny GoodHome Durum UQ, by przyciąć obumarłe gałęzie. Trwałe ostrze ze stali węglowej zapewni Ci precyzyjne i skuteczne cięcie. Jeżeli przy ogrodzeniu Twojej posesji rosną gęste krzewy, nożyce do żywopłotu GoodHome Durum UQ umożliwią Ci kontrolowanie rozrostu i nadanie roślinom pożądanej bryły. Rękojeści obu narzędzi są wyposażone w praktyczny sznurek, dzięki któremu zawiesisz akcesoria na listwie.

sekator durumSekator ręczny GoodHome Durum UQ

Łopatki

Łopatka to prosty przyrząd, który wykorzystasz do wielu czynności ogrodniczych. Przy pomocy niewielkiego narzędzia z łatwością umieścisz nasiona w ziemi lub przesadzisz młodą roślinę z doniczki do gruntu. Akcesorium takie jak łopatka GoodHome Durum UQ pomoże Ci również wykopać pojedyncze chwasty w taki sposób, by ich szkodliwe dla uprawy korzenie nie pozostały w ziemi.

łopatka do ogrodu durumŁopatka GoodHome Durum

Szpadle

Szpadle i łopaty to podstawowe wyposażenie każdej posesji. Przeznaczeniem tego rodzaju narzędzi jest przede wszystkim wykopywanie dołków w ziemi. Szpadel GoodHome Durum UQ to solidne akcesorium, które przez lata posłuży Ci do aranżacji podwórza i sadzenia drzew. Przy jego pomocy powiększysz swój sad owocowy lub urozmaicisz ogród fantazyjnym oczkiem wodnym. Praktyczne narzędzie przyda Ci się również przy niektórych pracach budowlanych – dzięki niemu wykopiesz dół pod fundamenty ogrodzenia lub stopniowo rozsypiesz żwir z taczki na podjazd. Więcej przyborów, które ułatwią Ci organizację przestrzeni Twojej posesji (również podczas zimy) znajdziesz w kategorii szpadle i łopaty.

narzędzia ręczne do spulchniania glebySzpadel GoodHome Durum UQ

Widły i widełki

Zarówno widły, jak i niewielkie widełki to ręczne narzędzie ogrodnicze do spulchniania gleby. Większy model wykorzystasz do prac obejmujących przestrzeń ogrodu, zaś mniejszy wariant pomoże Ci zadbać o poszczególne grządki, rabaty lub donice. Ponakłuwana i rozluźniona ziemia stanie się przewiewna i zyska lepszy dostęp do powietrza – to ważne ze względu na procesy chemiczne zachodzące w glebie, które są korzystne dla rozwoju roślin. Większość uprawnych kwiatów, krzewów i warzyw lubi dobrze przewiewny grunt. Widły pomogą Ci także w organizacji kompostownika. To również niezbędny element wyposażenia obory lub stajni – przy ich pomocy przeniesiesz siano lub słomę.

fajne gadżety do ogroduWidły GoodHome Durum

Jeżeli szukasz niezawodnych akcesoriów, wybierz modele stworzone z trwałych materiałów, które charakteryzują się prostą i ergonomiczną budową. Widełki GoodHome Durum UQ podobnie jak inne małe narzędzia z tej serii wyróżniają się odpornością na korozję, wieloletnią gwarancją, a także praktyczną zawieszką, dzięki której z łatwością uporządkujesz wszystkie akcesoria na ściennej listwie, oszczędzając miejsce dla większych przyborów i urządzeń. Większym odpowiednikiem są równie trwałe widły GoodHome Durum UQ. Do licznych zalet tego modelu należy podwójne nitowanie, które zapewnia strukturze dodatkowe wzmocnienie i gwarantuje przydatność narzędzia przez wiele lat.

Grabie

Grabie to akcesorium przydatne na każdej posesji, niezależnie od tego, czy posiadasz ogród. Przyda Ci się do zebrania liści opadających z drzew lub resztek trawy po koszeniu, lecz posłuży Ci również jako ręczne narzędzie ogrodnicze do spulchniania gleby. Praktyczne grabie GoodHome Durum UQ pomogą Ci utrzymać porządek na podwórzu i w ogrodzie. Optymalny rozstaw zębów sprawdzi się zarówno do sprzątnięcia odpadów organicznych, jak i wzruszenia powierzchniowej warstwy gruntu. Dzięki temu oczyścisz przestrzeń, zapewnisz glebie lepszy dostęp do powietrza i delikatnie rozprowadzisz w niej nawóz.

Inne narzędzia, które warto przetestować

W stworzeniu i pielęgnacji zielonego zakątka pomogą Ci również inne fajne gadżety do ogrodu dostępne w naszym asortymencie. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

Szukasz precyzyjnego narzędzia, dzięki któremu zasadzisz nasiona na dokładnie określonej głębokości? Pikownik GoodHome Durum UQ posiada specjalną podziałkę na części roboczej – dzięki temu jednym spojrzeniem trafnie ocenisz głębokość, na której znajdzie się sadzonka, cebulka lub nasiono. W ten sposób zapewnisz optymalne warunki do kiełkowania i wzrostu nawet dla najbardziej wymagających roślin. Narzędzie jest odporne na korozję, posiada pięcioletnią gwarancję jest wyjątkowo proste do przechowania dzięki nylonowej zawieszce.

Lubisz tradycyjne i proste narzędzia? Nóż ogrodowy GoodHome Durum UQ umożliwi Ci przeprowadzenie drobnych prac związanych z pielęgnacją ogrodu. Ergonomiczna rączka z delikatnie zakrzywionym ostrzem ze stali nierdzewnej przyda Ci się przede wszystkim do precyzyjnego ucinania kwiatów i cienkich gałązek, lecz przyda Ci się także do roślin kwitnących w domu przez cały rok lub podczas jesiennych wypraw na grzyby.

narzędzia ręczne ogrodnicze durumSeria Durum

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, warto zaopatrzyć się w niezbędny zestaw narzędzi ręcznych z serii Durum. Komplet zten umożliwi Ci posadzenie pierwszych roślin w doniczkach lub na grządkach. Ekonomiczny zestaw pomoże Ci odnaleźć się w podstawowych zadaniach ogrodniczych i sprawdzić, czy Twoje nowe hobby rzeczywiście daje Ci satysfakcję. W sklepach Castorama znajdziesz także zaawansowane narzędzia do ogrodu oraz inne akcesoria, które są potrzebne podczas regularnych prac na świeżym powietrzu, na przykład ubrania robocze.

Data publikacji: 26.06.2019
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Październik w ogrodzie

Październik w ogrodzie
Krótsze dni i niższe temperatury sprawiają, że ogród zwalnia tempo i rozpoczyna zasłużony odpoczynek. Rok w ogrodowym kalendarzu powoli ...
Czytaj więcej

Marzec w ogrodzie

Marzec w ogrodzie
Pogoda powinna się stopniowo poprawiać, dzięki czemu Twój ogród będzie wracał do życia i pełni kolorów. Gleba będzie się nagrzewa...
Czytaj więcej

Luty w ogrodzie

Luty w ogrodzie
Wiosna jest tuż za rogiem i pomimo zimowego krajobrazu i utrzymującego się chłodu czuć, że powietrze staje się cieplejsze, a w ogrodzie zaczynają się ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Najlepsze ręczne narzędzia ogrodnicze z serii Durum