Produkty

Najpraktyczniejsze meble i dodatki do kuchni

Najpraktyczniejsze meble i dodatki do kuchni

Projektując kuchnię, warto zadbać nie tylko o jej estetyczne wykończenie, ale także o to, aby była ona praktyczna i funkcjonalna. Oto kilka elementów, które mogą ułatwić Wam pracę w kuchni.

wkłady do szuflad w kuchniPraktyczne kosze

Kosze to jeden z praktyczniejszych elementów wykończeniowych stosowanych w kuchniach Z łatwością można je dopasować do mebli kuchennych, tak aby wygodnie przechowywać w nich rozmaite elementy wyposażenia kuchennego. Występują one w różnych formach – od wysuwanych koszy typu cargo, poprzez obrotowe, idealne do szafek narożnych, aż po te podwieszane. Kosze pozwalają na łatwy dostęp do zawartości szuflad, a do tego są łatwe do utrzymania w czystości.

Duże kosze obrotowe to praktyczne uzupełnienie szafek narożnych, pozwalając pomieścić tam wiele garnków, pokrywek i innych ciężkich elementów. Ułatwi to szybki dostęp do naczyń, bez konieczności ustawiania jednego na drugim i mozolnego wyciągania tych, które znajdują się pod spodem.

Z kolej kosze podwieszane mogą ułatwić przechowywanie drobnych elementów, jak pieprzniczka, solniczka czy najczęściej używane niewielkie akcesoria. Można je umieścić zarówno w otwartych półkach, jak i w szafkach. Sprawdza się to szczególnie w dość pojemnych i wysokich szafkach, pozwalając zagospodarować także górną przestrzeń. Można dobrać także kosze zawieszane na drzwiczkach do szafek, co pozwoli umieścić tam wiele słoiczków z przyprawami. Wystarczy wtedy uchylić drzwiczki, aby mieć do nich wygodny dostęp. Dzięki temu przyprawy będą estetycznie przechowywane, a my będziemy mieć je zawsze pod ręką.

Wkłady do szuflad

To proste i niedrogie dodatki do kuchni, a mogą znacznie ułatwić utrzymanie w niej porządku i posegregowanie akcesoriów. Kosze występują w różnych rozmiarach i z różnym układem przegródek. Pozwalają na wygodne posegregowanie sztućców czy innych przyborów kuchennych – tak aby mieć do nich łatwy dostęp i aby utrzymać porządek w szufladzie. Wkłady można także z łatwością wyjąć z szuflad i wyczyścić – pozwoli to utrzymać odpowiedni poziom higieny i na dłużej zachować czystość naszych mebli. Wkłady pozwalają też chronić wnętrze szuflady przed odpryskami, zabrudzeniami i kontaktem z ostrymi przedmiotami.

Zlewozmywak

Aby wygodnie suszyć naczynia czy owoce możemy wybrać zlewozmywak z ociekaczem, albo też dobrać lekki ociekacz osobno i ustawić go w wybranym miejscu. Poza ociekaczem warto zadbać także o praktyczne dodatki do zlewozmywaków. Aby ułatwić wygodne mycie nawet dużych naczyń i garnków, możemy wybrać baterię kuchenną z wyciąganą wylewką. Dzięki temu wygodnie opłuczemy warzywa czy owoce, a także szybko wyczyścimy zlew.

Jeśli jesteśmy na etapie wyboru zlewozmywaka, ciekawym rozwiązaniem są modele zaopatrzone w dozownik do detergentów. Pozwala on na szybki dostęp do płynu do naczyń, tym samym zwiększając efektywność mycia. Dozownik jest dopasowany do zlewozmywaka, przez co całość wygląda estetycznie i spójnie, a do tego zestaw relingi kuchennebardzo łatwo jest utrzymać w czystości.

Aby zmniejszyć ryzyko zatykania się odpływów warto zaopatrzyć się w młynek do mielenia odpadów. Montując go, zaoszczędzimy wiele czasu i pieniędzy, jakie musielibyśmy wydać na pomoc fachowca w przypadku problemów z zatkanym odpływem. W kuchni nie brakuje rozmaitych resztek i odpadków, które mogą wpaść do kratki zlewozmywakowej, dzięki młynkowi, nie będą one wpływały na drożność instalacji. Posiadając młynek do mielenia, nie będziemy także zmuszeni do stosowania żrących środków chemicznych do udrażniania rur.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?

Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?
Wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego zlewozmywaka nie jest takie proste. Do wyboru masz modele jedno- lub dwukomorowe, robione ze stali nierdzewnej...
Czytaj więcej

Akcesoria kuchenne ułatwiające sprzątanie

Akcesoria kuchenne ułatwiające sprzątanie
Utrzymanie porządku w kuchni nie jest łatwym zadaniem. Codzienne przygotowywanie posiłków sprowadza się często do sterty brudnych naczyń i obie...
Czytaj więcej

Jak dbać o czystość mebli kuchennych?

Jak dbać o czystość mebli kuchennych?
Zachowanie higienicznej czystości w kuchni jest niezmiernie ważne, ponieważ tutaj przygotowujemy potrawy na nasz stół i tutaj przechowujemy żywność. A...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
01.12.2015
słuchajcie takiej starej kuchennej wyjadaczki jak ja - relingi, relingi i jeszcze raz relingi. wszędzie nad blatami się przydają, na wszystko co można powiesić i często się używa. powiem też, że ostatnio od córy dostałam takie organizery do szuflad i one też są przydatne. a na blacie wielka krajalnica
19.11.2015
Ja urządzam swoją kuchnie i urządzxam, cały czas sie okazuje że czegoś brakuje istotnego czy przydatnego. I powiem wam, szczerze że warto wcześniej pomyślec, dzięki takim artykułom mozna zaoszczędzić trochę kasiorki, bo grunt to plan. Pozdrawiam!

Ocena i komentarz dla:

Najpraktyczniejsze meble i dodatki do kuchni