Produkty

Niecodzienne życie codziennych przedmiotów czyli upcycling

Niecodzienne życie codziennych przedmiotów czyli upcycling

Upcycling najprościej możnaby określić jako coś z niczego, jako zmianę przeznaczenia tych przedmiotów, które nie są nam już w żaden sposób potrzebne. Jeśli straciły swoje walory estetyczne oraz użytkowe, czas wykorzystać je na nowo tak, by mogły pełnić zupełnie inne funkcje niż do tej pory.

stare puszki użyte jako pojemnik na kredki i długopisyUpcycling potrafi zadziwić. Szczególnie jeśli nowe życie przedmiotów nadają osoby z ogromną wyobraźnią. Potrafią one z pustych butelek wykonać na tyle niewiarygodne dodatki do wnętrz, że aż trudno sobie wyobrazić, że powstały z - bądź co bądź - śmieci.

Efekt końcowy upcyclingu zależy zatem od kreatywności. Im jest ona większa, tym powstają ciekawsze cuda.

Upcycling to wartość sama w sobie. Piękno, ale przede wszystkim ekologia. Dzięki niemu mamy szansę jeszcze raz wykorzystać to, co wytworzyły nasze taśmy produkcyjne. Nie marnotrawimy, ale wykorzystujemy wszystko dwa razy na tyle, na ile to możliwe.

Upcycling czyli zrób to sam

Rozwiń swoje umiejętności aranżacyjne i dekoratorskie. Być może uda ci się stworzyć coś, co będzie wyjątkowe i niepowtarzalne.

Zastanawiasz się, co zrobić ze zużytych butelek plastikowych?

Wykorzystaj je jako doniczki do kwiatów, ziół lub warzyw. Plastikowe butelki możesz swobodnie przymocować do ścianki pergoli. Wycinasz w nich otwory, w których sadzisz drobne roślinki. Efekt – bardzo oryginalny kwietnik.

Drewniane palety?

W wielu projektach stanowią blat oryginalnie wyglądających stolików do salonu. W ten spsoób zyskujemy nieco industrialne, skandynawskie wnętrze z surowymi elementami wykonanymi z drewna.

Palety to także dobry pomysł na podstawę pod materac w sypialni. Skutecznie zastępuje w ten spsoób klasyczną ramę łóżka.kwietnik z drabiny

Walizka retro?

Dawniej służyła nam wiernie w czasie podróży. Obecnie najczęściej widzimy ją w roli stoliczka na korytarzu, a także jako siedzisko. Pomysłów nie brakuje, tym bardziej że tego typu walizki są przepiękną dekoracją wnętrza nawiązującą do lat, które już bezpowrotnie minęły.

Lampy z bębna od pralki

Ostatni hit, który jest na fotografiach z wystaw światowej sławy dekoratorów. Bęben w naturalnym kolorze metalu lub przemalowany farbą. Światło zapalone wewnątrz niego daje idealną poświatę.

Regał z drabiny?

A jakże -możemy na nim postawić mnóstwo drobnych przedmiotów. To niezastąpiony mebel w sypialni osoby rozczytującej się w wielu pozycjach książkowych. Drabina wygląda pięknie szczególnie wtedy, gdy zostaje przemalowana np. na srebrny kolor.

Przykładów zastosowania upcyclingu w naszym codziennym życiu można wymienić wiele. Nic w tym dziwnego – nie brakujeprzecież entuzjastów kreatywnego podejścia do przedmiotów przeznaczonych na stratę.


Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Lampki cotton balls – w wykonanie krok po kroku

Lampki cotton balls – w wykonanie krok po kroku
Cotton balls to lampki, które przebojem wdarły się do wielu salonów, sypialni i pokojów dziecięcych. Piękne nie tylko po zmroku, ale i w ciągu dnia, z...
Czytaj więcej

Przegląd narzędzi do cięcia i obróbki

Przegląd narzędzi do cięcia i obróbki
Noże, pilniki, dłuta, nożyce do blachy, skrobaki i piły to podstawowe narzędzia, które służą do cięcia i obróbki różnego rodzaju materiałów. Są niezbę...
Czytaj więcej

Jak wykorzystać opakowania po jajkach

Jak wykorzystać opakowania po jajkach
Często zastanawiamy się, co zrobić z opakowaniami po jajkach. Zazwyczaj je wyrzucamy, bądź służą nam one do ponownego przyniesienia nabiału z osiedlow...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
28.11.2016
oja, ile fajnych pomysłów, postaram się kilka z nich sama zrealizować, a może też wpadnę na własne projekty? ;)
03.10.2016
Jestem wielkim fanem upcyklingu! Fajnie, że tez o nim pamiętacie
11.06.2015
Meble z palet są genialne! Swietnie wyglądają w różnych knajpach i interesowałam się, jak to zrobić sama, jest sporo tutoriali w necie, ale zakup palet to wcale nie taka tania sprawa. Ale będę próbować, bo marzą mi sie takie meble ogrodowe!

Ocena i komentarz dla:

Niecodzienne życie codziennych przedmiotów czyli upcycling