Produkty

Nowe życie starych mebli

Nowe życie starych mebli

Każdy z nas posiada zapewne w swoim domu meble, które już nam się znudziły. Nie robią już takiego wrażenia jak dawniej i najchętniej pozbylibyśmy się ich. Nie musimy narażać się na tak drastyczne i kosztowne rozwiązania, jak zakup nowych! Renowacja starych mebli pozwoli nam nadać zupełnie innego charakteru dobrze znanym elementom wyposażenia.

szlifowanieOdnawianie starych mebli jest coraz popularniejsze. To niewątpliwie bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż zakup zupełnie nowych. Dodatkowym atutem renowacji mebli starych jest możliwość uzyskania niepowtarzalnego i oryginalnego efektu, który będzie wyróżniał naszą komodę czy krzesło. Tym sposobem bez uciążliwego remontu będziemy mogli cieszyć się odmienionym wnętrzem mieszkania.

Bogata oferta produktów służących odnawianiu mebli pozwala na samodzielne wykonać to zadanie, bez konieczności zwracania się do specjalisty. Możemy tchnąć nowe życie w opatrzone już meble, które darzymy sentymentem i z którymi trudno jest się nam rozstać. Czasem wystarczy tylko zmiana koloru, aby uzyskać zupełnie nowy efekt. Możemy po prostu odświeżyć powłokę wierzchnią mebla, dzięki czemu zyska on nowy blask. Jeśli jednak jego powierzchnia jest na tyle zniszczona, że odświeżające zabiegi kosmetyczne nie przynoszą zamierzonego rezultatu, musimy starą powłokę usunąć. To zadanie możemy wykonać dwiema metodami: mechaniczną i chemiczną. Pierwsza polega na usunięciu warstw pokrywających drewno za pomocą szlifierki lub papieru ściernego. Metoda chemiczna polega na pokryciu powierzchni mebla specjalnym preparatem. Po upływie określonego czasu złuszczoną warstwę farby usuwamy szpachelką lub szczotką. Po uzupełnieniu ubytków i wygładzeniu powierzchni możemy przystąpić do nakładania nowej warstwy.

lakier koloryzujacy do drewna castoramaCoraz modniejszym trendem w wystroju wnętrz jest również adaptowanie różnych mebli czy przedmiotów do nowych celów. Bardzo ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem jest zastosowanie starej, drewnianej drabiny w charakterze półki na drobne przedmioty. Ze starego, wysłużonego stołka poprzez dodanie jednej półki możemy zrobić szafkę nocną. Koronkowe firanki mogą posłużyć do zrobienia abażuru do stojącej lampy. Jeśli znudziły nam się meble kuchenne, możemy również zmienić ich charakter w bardzo prosty sposób. Wystarczy wymienić lub pomalować fronty szafek – dzięki temu zabiegowi meble kuchenne będą odmienione, a my zaoszczędzimy pieniądze.

Renowacja i tchnienie nowego życia w stare meble stwarza bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, które odmienią wnętrze naszego domu czy mieszkania. Jeśli wysłużone meble darzymy sentymentem, nie musimy się ich pozbywać. Wystarczy poszukać inspiracji i odrobina pracy, aby meble w naszym domu zyskały nowy blask i wygląd.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Zabezpieczenie drewna - jak chronić drewniane elementy? Wykorzystaj produkty Altax!

Zabezpieczenie drewna - jak chronić drewniane elementy? Wykorzystaj produkty Altax!
Drewniane meble ogrodowe i elementy wyposażenia przydomowego tarasu to świetna wizytówka każdego zieleńca. Drewno jest ponadczasowe - łączy uni...
Czytaj więcej

Płot drewniany - jak go odnowić? 5 sprawdzonych porad

Płot drewniany - jak go odnowić? 5 sprawdzonych porad
Drewniany płot będzie latami zdobił Twoją posesję, o ile dobrze o niego zadbasz. W przeciwnym razie nie tylko straci atrakcyjny wygląd, ale też się ze...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - malowanie boazerii ściennej krok po kroku

Instrukcja wideo - malowanie boazerii ściennej krok po kroku
Chcąc odświeżyć znajdującą się na ścianie boazerię, możemy zdecydować się na zmianę jej koloru. Do malowania boazerii powinniśmy się odpowiednio przyg...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Nowe życie starych mebli