Produkty

Nowoczesna łazienka – zbiór dekoracji

Nowoczesna łazienka – zbiór dekoracji

Nowoczesną łazienkę postrzegamy zwykle jako wnętrze surowe, oszczędne w formie oraz w zastosowanych ozdobnikach. A jednak i tutaj możemy dobrać dodatki, które bardzo umiejętnie wkomponują się w to otoczenie.

nowoczesna łazienka

Aby umiejętnie dobrać wyposażenie do nowoczesnej łazienki, warto dobrze zrozumieć idee, które przyświecają tworzeniu tego rodzaju wnętrz. Łazienka nowoczesna to w dużej mierze kolorystyka bardzo naturalna i faktury których jeszcze kilka lat temu nie zastosowalibyśmy w tym bardzo ciepłym wnętrzu. Nie brakuje tutaj betonu, cegły oraz dużych formatów, które bardzo dobrze wpisują się w nowoczesne trendy projektowania. Dobór odpowiednich dodatków podkreślających całość kompozycji, ale jednocześnie nie wychodzących poza kanony nowoczesnej, nie rzucającej się w oczy dekoracji jest o tyle istotna, że to właśnie on decyduje o końcowym efekcie.

Dekoracje, a kolorystyka

O konkretnej barwie dekoracji łazienkowych trudno wypowiadać się w obliczu bogatej palecie możliwych wyborów. Dominuje tam bowiem przede wszystkim bardzo sterylna oraz ciekawa transparentność, która pięknie odbija światło i jednocześnie jest daleka od niepotrzebnego przepychu.

Dekoracje transparentne dają pewność tego, że zastosowaliśmy odpowiednią kolorystykę, a w razie zmiany obecnej szybko dopasujemy posiadające już akcesoria do nowego wyposażenia.

W transparentnych opakowaniach bardzo ładnie prezentują się drobne akcesoria kosmetyczne oraz higieniczne.

Dekoracje, a kształtszafka pod umywalkę

Nowoczesne dekoracje nie mają ograniczonej formy, ale zwykle opierają się na geometrycznych kształtach. Dominują albo ostre zakończenia kantów albo wręcz przeciwnie, opływowe zakończenia. Raczej unikamy bardziej fantazyjnych form, które mogłyby wprowadzić do wnętrza niepotrzebny chaos.

Warto pamiętać o tym, aby kształt akcesoriów dobierać do formy armatury. Jeśli zatem wybraliśmy kwadratową umywalkę oraz równie kanciastą wannę oraz bidet, to nie wprowadzajmy do wnętrza okrągłych lub półokrągłych mydelnic, luster czy baterii. Kierując się tymi zaleceniami, będziemy konsekwentnie dążyli do idealnej kompozycji.

Nieco inna rola dekoracji

We wnętrzu nowoczesnym dekoracje nie odgrywają głównej roli. Tę coraz częściej zajmują okładziny ścienne oraz podłogowe, które charakteryzują się bardzo odważną, nietypową fakturą oraz wielkością. Dekoracje są dopełnieniem przede wszystkim funkcjonalnym, a dopiero później estetycznym. Wnętrze powinno być dość luksusowe, nieco nietypowe w formie i łatwe do utrzymania w czystości.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Dywaniki i maty łazienkowe – co wybrać

Dywaniki i maty łazienkowe – co wybrać
Posadzka w łazience najczęściej wykończona jest płytkami ceramicznymi – jeśli nie zamontowaliśmy pod nimi ogrzewania podłogowego, bije od nich chłód, ...
Czytaj więcej

Łazienka dla dzieci

Łazienka dla dzieci
Przyjazna łazienka dla dziecka to przede wszystkim wnętrze bezpieczne. Pomieszczenie, w którym wyeliminujemy prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku, p...
Czytaj więcej

Aranżacja łazienki inspirowana plażą

Aranżacja łazienki inspirowana plażą
Łazienka, która swoim wyposażeniem przywołuje w wyobraźni obraz plaży? Tak, to możliwe. Wystarczy dobrać do niej piaskowe akcesoria, marmurowe misy or...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
22.02.2016
W sumie wolę minimalistyczne, czyste łazienki - bez zbyt wielu dodatków i dekoracji, najbardziej to mnie te różne dekory ze słodkimi morskimi zwierzątkami wkurzają. U mnie kwiaty i kamienie i jakieś tam muszle - wszystko naturalne.

Ocena i komentarz dla:

Nowoczesna łazienka – zbiór dekoracji