Produkty

Nowoczesne farby do wnętrz – przegląd

Nowoczesne farby do wnętrz – przegląd

Emulsje lateksowe, farby akrylowe i wszelkie ich odmiany mogą powoli tracić na popularności na rzecz nowoczesnych środków do pokrywania ścian. Wykorzystamy je tam, gdzie stawiamy na efektowną dekorację ściany, a zarazem chcemy mieć pewność, że powłoka będzie trwała i odporna. Jakie farby sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?

nowoczesne farby do wnętrzaFarby najnowszych generacji

Obecnie najlepsze emulsje lateksowe charakteryzują się doskonałymi parametrami użytkowymi. Pokrywają starannie, a ich powłoka jest na tyle trwała, że możemy ją czyścić. Jednak w dekoracyjnym malowaniu ścian szukamy coraz szerszych możliwości. W dobie niecodziennych rozwiązań chcemy, aby nasze wnętrza nie wyglądały zwyczajnie. W nowoczesnych mieszkaniach dobrze jest, aby niektóre ze ścian mocno się wyróżniały, zarówno strukturą, jak i odcieniem czy ogólnym wyglądem. Dlatego nowoczesne farby muszą odpowiadać dzisiejszym trendom aranżacyjnym.

Magia farb ceramicznych

Mikrokuleczki ceramiczne, które zostały dodane do lateksowych emulsji, czynią cuda. Już cienka warstwa takiej farby wystarczy, aby powłoka była jednolita i gładka, a dodatkowo maksymalnie odporna na ścieranie. To innowacyjne rozwiązanie w świecie malowania ścian – farby ceramiczne nazywane są farbami II generacji i posiadają I klasę odporności na szorowanie, dlatego zapewniają długotrwałe i wysokie jakościowo wykończenie ściany – zmywanie plam nie stanowi przeszkody w tym, aby powłoka prezentowała się idealnie.

Farby magnetyczne i tablicowe

To emulsje, które pozwalają nam funkcjonalnie zmodyfikować przeznaczenie ściany. Nie potrzebujemy już niszczyć jej wkrętami czy przyklejać ozdób na słabo działających taśmach samoprzylepnych. To doskonałe rozwiązanie nie tylko do pokoju dziecka czy kuchni, ale również do nowoczesnego wykańczania restauracji i pubów oraz innych miejsc publicznych. Powłokę utworzoną z farby magnetycznej możemy pokryć później wybraną emulsją dla spersonalizowania wyglądu ściany, wciąż zachowując możliwość wieszania na ścianie ozdób za pomocą magnesów. Również tablicowe farby występują w rozmaitych kolorach, a nie tylko czarnym.

Farba strukturalna Colours Baranek cappucino 5 lNowoczesne farby strukturalne

Farby dekoracyjne są ciągle udoskonalane przez producentów. Możemy za ich pomocą osiągnąć efekt modnego betonu, stiuku lub marmuru czy powłoki metalowej. Nowoczesne farby dają nam możliwość pokrycia ścian, które już nie będzie imitacją innego wykończenia, ale zupełnie oryginalnym rozwiązaniem. Najciekawszym trendem współczesnych rozwiązań aranżacyjnych są powłoki perłowe, metaliczne, brokatowe i w złotych odcieniach.

Ultra połysk – lakiery do farb

Nowoczesnym rozwiązaniem jest również łączenie powłoki matowej z połyskującą. Do uzyskania takiego efektu możemy zastosować specjalną, bezbarwną lazurę do ściany, którą pokryjemy suchą i czystą ścianę pomalowaną już (np. farbą strukturalną) na odpowiadający nam kolor czy w określonym stylu.

Data publikacji: 02.02.2017
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Rodzaje farb kredowych

Rodzaje farb kredowych
Farby kredowe są stosowane w celu odnowienia przedmiotów wykonanych z drewna. Na korzyść tego rodzaju emalii przemawia przede wszystkim to...
Czytaj więcej

Co to jest farba kredowa?

Co to jest farba kredowa?
Farba kredowa doskonale sprawdza się podczas odnawiania drewnianych mebli. Łatwość aplikacji i brak konieczności szlifowania starych powłok to bezsprz...
Czytaj więcej

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?
Dobrze urządzona sypialnia jest wnętrzem, w którym chętnie odpoczywamy. Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz kolorystyki sprawia, że w p...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Nowoczesne farby do wnętrz – przegląd