Produkty

Nowoczesne oświetlenie – z czego możemy je wykonać?

Nowoczesne oświetlenie – z czego możemy je wykonać?

Nowoczesne oświetlenie ma wiele zalet. Przede wszystkim można je wykonać z dowolnych materiałów, jeśli mamy twórcze zainteresowania. A co najważniejsze, nowoczesne oświetlenie – bez względu na jego formę – będzie można dopasować do wnętrza przepełnionego różnorodnymi dodatkami.

lampa w industrialnym wnętrzuNowoczesna aranżacja wnętrz, często określana także industrialną, rządzi się swoimi prawami. W pomieszczeniach tego typu dużą rolę przywiązujemy do doboru dodatków, które akcentować będą ten oryginalny trend.

Planując rozmieszczenie oświetlenia w domu, najpewniej skorzystamy z rozwiązania, które będzie przewidywało zastosowanie nie tylko wiszących opraw sufitowych, ale również oświetlenia podłogowego oraz mniejszych lamp stojących. W zależności od tego, jakie elementy wyposażenia dobierzemy oraz jakie są nasze potrzeby rozdysponowania światła, otrzymamy gotową odpowiedź na to, ile źródeł oświetlenia umożliwi nam zapewnienie takiego nastroju we wnętrzu, który wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie oraz umożliwi wykonywane różnorakich czynności.

Lampy do nowoczesnego wnętrza…

… mają jedną zaletę. Nie ma konieczności wyboru takiego wyposażenia, które będzie pochodziło z jednej serii dodatków. Lampa może być odzwierciedleniem naszych dekoratorskich umiejętności i, co ważne, także ogromnej wyobraźni.

Cała sztuka stworzenia oryginalnego i funkcjonalnego elementu wyposażenia polega na tym, by w rezultacie otrzymać lampę nie tylko praktyczną, ale również niezwykle efektowną.

 Lampa wisząca Ufo White 1 x 60 W E27Pomysły na nowoczesne oświetlenie

1. Zacznijmy od wykorzystania materiałów nietypowych, np. blejtramu. Oryginalnie jest przeznaczony do tworzenia obrazów na płótnie. Jeśli jednak odrobinę zmienimy jego przeznaczenie, będzie również migoczącą dekoracją świetlną, która sprawdzi się w tworzeniu delikatnego oświetlenia pomieszczenia, widocznego już po zapadnięciu zmroku.

Wystarczy przemalować materiał kolorową farbą, a po wewnętrznej stronie zamocować kabel z żarówką.

2. O tym, jak wykonać lampę ze słoika, wie z pewnością każdy, kto choć trochę lubi styl industrialny. Ten nietypowy sposób na otrzymanie bardzo oryginalnej lampki sprawdzi się w upiększeniu parapetu, stolika lub półki przy łóżku. Do słoika należy tylko zamontować żarówkę z przewodem.

3. Klosze spełniające rolę oświetlenia industrialnego przybierają formę różnorodnych, finezyjnych kształtów geometrycznych, a tworzy się je z materiałów, które zwracają na siebie uwagę. Z tego powodu do wykonania nowoczesnego klosza możemy wykorzystać np. metalowy kosz na owoce, na który nałożymy dowolny materiał lub okleinę wykonaną z papieru lub innego tworzywa. Co najważniejsze, klosz takiej lampy będzie można dowolnie zmieniać w zależności od okazji.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się, jakie są rodzaje opraw oświetleniowych i które najlepiej sprawdzą się w Twojej kuchni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w n...
Czytaj więcej

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Nowoczesne oświetlenie – z czego możemy je wykonać?