Produkty

Nowoczesne oświetlenie – z czego możemy je wykonać?

Nowoczesne oświetlenie – z czego możemy je wykonać?

Nowoczesne oświetlenie ma wiele zalet. Przede wszystkim można je wykonać z dowolnych materiałów, jeśli mamy twórcze zainteresowania. A co najważniejsze, nowoczesne oświetlenie – bez względu na jego formę – będzie można dopasować do wnętrza przepełnionego różnorodnymi dodatkami.

lampa w industrialnym wnętrzuNowoczesna aranżacja wnętrz, często określana także industrialną, rządzi się swoimi prawami. W pomieszczeniach tego typu dużą rolę przywiązujemy do doboru dodatków, które akcentować będą ten oryginalny trend.

Planując rozmieszczenie oświetlenia w domu, najpewniej skorzystamy z rozwiązania, które będzie przewidywało zastosowanie nie tylko wiszących opraw sufitowych, ale również oświetlenia podłogowego oraz mniejszych lamp stojących. W zależności od tego, jakie elementy wyposażenia dobierzemy oraz jakie są nasze potrzeby rozdysponowania światła, otrzymamy gotową odpowiedź na to, ile źródeł oświetlenia umożliwi nam zapewnienie takiego nastroju we wnętrzu, który wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie oraz umożliwi wykonywane różnorakich czynności.

Lampy do nowoczesnego wnętrza…

… mają jedną zaletę. Nie ma konieczności wyboru takiego wyposażenia, które będzie pochodziło z jednej serii dodatków. Lampa może być odzwierciedleniem naszych dekoratorskich umiejętności i, co ważne, także ogromnej wyobraźni.

Cała sztuka stworzenia oryginalnego i funkcjonalnego elementu wyposażenia polega na tym, by w rezultacie otrzymać lampę nie tylko praktyczną, ale również niezwykle efektowną.

 Lampa wisząca Ufo White 1 x 60 W E27Pomysły na nowoczesne oświetlenie

1. Zacznijmy od wykorzystania materiałów nietypowych, np. blejtramu. Oryginalnie jest przeznaczony do tworzenia obrazów na płótnie. Jeśli jednak odrobinę zmienimy jego przeznaczenie, będzie również migoczącą dekoracją świetlną, która sprawdzi się w tworzeniu delikatnego oświetlenia pomieszczenia, widocznego już po zapadnięciu zmroku.

Wystarczy przemalować materiał kolorową farbą, a po wewnętrznej stronie zamocować kabel z żarówką.

2. O tym, jak wykonać lampę ze słoika, wie z pewnością każdy, kto choć trochę lubi styl industrialny. Ten nietypowy sposób na otrzymanie bardzo oryginalnej lampki sprawdzi się w upiększeniu parapetu, stolika lub półki przy łóżku. Do słoika należy tylko zamontować żarówkę z przewodem.

3. Klosze spełniające rolę oświetlenia industrialnego przybierają formę różnorodnych, finezyjnych kształtów geometrycznych, a tworzy się je z materiałów, które zwracają na siebie uwagę. Z tego powodu do wykonania nowoczesnego klosza możemy wykorzystać np. metalowy kosz na owoce, na który nałożymy dowolny materiał lub okleinę wykonaną z papieru lub innego tworzywa. Co najważniejsze, klosz takiej lampy będzie można dowolnie zmieniać w zależności od okazji.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!
Światło, nie tylko słoneczne, w naturalny w sposób reguluje naszą aktywność oraz nastrój. Nie bez powodu w jasnych, ciepłych wnętrzach czujemy się kom...
Czytaj więcej

Jedno wnętrze, wiele funkcji – jak to osiągnąć?

Jedno wnętrze, wiele funkcji – jak to osiągnąć?
Ograniczony metraż, zbyt mała liczba pokoi, brak funduszy na remont – to wszystko sprawia, że niekiedy musimy zorganizować przestrzeń wielofunkc...
Czytaj więcej

Projekt przedpokoju – o czym warto pamiętać?

Projekt przedpokoju – o czym warto pamiętać?
Przedpokój to pomieszczenie, które robi pierwsze wrażenie, jest wizytówką naszego wnętrza i zaprasza gości do środka. Powinno to być jednak miejsce ni...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Nowoczesne oświetlenie – z czego możemy je wykonać?