Produkty

Ochrona ciała od stóp do głów

Ochrona ciała od stóp do głów

Podczas wykonywania wielu prac – ogrodowych, budowy domu, remontowania i urządzania mieszkania – bardzo ważne jest nie tylko osiągnięcie zaplanowanego efektu, ale w dużej mierze zachowanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Może to zagwarantować przede wszystkim specjalistyczna odzież robocza – dzięki niej jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji zagrażających naszemu zdrowiu i życiu.

odzież roboczaBezpieczne stopy

Odpowiednią ochronę ciała należy rozpocząć od wyposażenia się w obuwie robocze. To podstawowy element ochrony, którego pod żadnym pozorem nie powinniśmy lekceważyć. Obuwie robocze, które skutecznie zabezpieczy nasze stopy powinno być przede wszystkim trwałe, jeśli chodzi o materiał oraz odporne na przemakanie, przebicia oraz inne czynniki mechaniczne. W zależności od potrzeb powinno chronić nas też przed zimnem oraz izolować przed zbytnim ciepłem.

Bezpieczne dłonie

Mowa tutaj rzecz jasna o rękawicach ochronnych, które są kolejnym elementem zabezpieczenia naszego ciała. Rękawice ochronne bywają pomocne przy wykonywaniu większości prac, zarówno tych budowlanych, jak i tych typowo domowych i hobbystycznych. Tutaj również liczy się trwałość i odporność na działanie wielu czynników, chociażby kiedy mamy do czynienia z groźnymi środkami chemicznymi. Podobnie jak w przypadku obuwia, także i rękawice ochronne powinny być nieprzemakalne. Kiedy często pracujemy w niskiej temperaturze, powinniśmy wyposażyć się w rękawiczki dodatkowo ocieplane, które zapobiegną odmrożeniu dłoni, a tym samym nie narażą nas na utratę precyzji. Aby nasza praca przebiegała w pełni skutecznie i komfortowo, rękawice powinny być dobrze dopasowane do rozmiaru naszych dłoni.

Bezpieczna głowa

W przypadku pełnego zabezpieczenia głowy mówimy o kilku niezwykle istotnych elementach. Pierwszym z nich są kaski, bez których nie powinno się przeprowadzać żadnych prac budowlanych. Kask powinien być nieodzownym elementem ubioru ochronnego także podczas używania podkaszarki czy cięcia drzewa. Najbardziej powszechne jest stosowanie plastikowych kasków ze specjalną wyściółką oraz paskiem zapinanym pod brodą. Głowę, a konkretnie twarz, skutecznie ochronimy dzięki użyciu maski, która jest niezwykle przydatna chociażby podczas spawania. Przy wykonywaniu wielu prac nie wolno nam zapominać także o odpowiedniej ochronie oczu, którą zapewnią nam gogle, niezbędne przy pracach szlifierskich czy cięciu drzewa za pomocą piły łańcuchowej. Ważne, aby okulary ochronne dobrze przylegały do naszej twarzy, tylko wtedy nie przepuszczą żadnego niepożądanego odprysku. Zabezpieczając głowę warto chronić również nasz słuch – tutaj możemy użyć specjalnych zatyczek z gąbki lub słuchawek ochronnych.

Dwa w jednyodzież robocza

Mamy tutaj na myśli ubrania, które pozwolą nam ochronić więcej niż jedną część naszego ciała, docelowo większość jego obszaru. Do tej grupy należy zaliczyć z pewnością kombinezony, czyli jednoczęściowe ubrania, które składają się z połączonych spodni i rozpinanej bluzy. Kombinezony są nieocenione przy wykonywaniu wielu prac z tego względu, że posiadają wiele praktycznych kieszeni, które pomogą nam w wykonywaniu zadań warsztatowych, budowlanych, malarskich czy też ogrodniczych. W tych pomocne będą ogrodniczki, czyli połączenie spodni na szelkach z okryciem tułowia. Oprócz kombinezonów warto zwrócić uwagę również na płaszcze, szczególnie przeciwdeszczowe i nieprzemakalne, które są najbardziej przydatne, kiedy pracujemy w niskich temperaturach, zmagamy się z silnym wiatrem i padającym deszczem lub śniegiem.

 

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Świąteczne porządki – rozplanuj je dobrze, aby zdążyć na czas

Świąteczne porządki – rozplanuj je dobrze, aby zdążyć na czas
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo radosny czas. Dla podkreślenia jego niepowtarzalnego charakteru często porządkujemy cały dom. Aby cieszyć się pi...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - zasady BHP podczas majsterkowania

Instrukcja wideo - zasady BHP podczas majsterkowania
Każdy miłośnik majsterkowania w domu powinien pamiętać o tym, że podczas pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo – wystarczy przecież tylko chwi...
Czytaj więcej

Jak pielęgnować powierzchnie laminowane?

Jak pielęgnować powierzchnie laminowane?
Płyty laminowane to materiał często wykorzystywany w meblarstwie. Wykonane z niego moduły wykazują się sporą trwałością, ale przede wszystkim eleganck...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
16.12.2016
ja moim chłopakom zapewniam zawsze sprzęt i odzież najlepszą - im lepsze posiadają wyposażenie tym lepiej pracują i są bezpieczniejsi - na niektórych rzeczach nie należy oszczędzać
29.09.2015
Ludzie częstokroć ignorują zagrożenie, tymczasem w niektórych przypadkach naprawdę niewielka ochrona może ochronić przed kalectwem. Na przykład gogle ochronne jeden z najczęściej lekceważących barier ochronnych zwłaszcza podczas obróbki czy cięciu drewna.

Ocena i komentarz dla:

Ochrona ciała od stóp do głów