Produkty

Odnawianie szafek – liczymy, czy się opłaca

Odnawianie szafek – liczymy, czy się opłaca

Wymiana wyposażenia kuchennego w całości lub znacznej części to konieczność, której zawsze staramy się unikać. Generalny remont kuchni może nas bowiem kosztować więcej niż wynosi nasz domowy budżet. Aby odświeżyć wygląd kuchni i sprawić, by wyglądała jak nowa, wystarczy odnowić to wyposażenie, które jest tam obecnie. Jaki jest całkowity koszt takiego remontu, który należy uwzględnić w rozliczeniach?

odnawianie szafkiStan techniczny mebla – czy wymiana naprawa się opłaca?

Jeśli koszt renowacji ma być korzystny dla naszego portfela, upewnijmy się, jaki zakres pracy będzie konieczny do przeprowadzenia. Przy standardowym malowaniu frontów wśród kosztów uwzględnimy takie materiały, jak:

- papier ścierny,

- farba do drewna,

- pędzel lub wałek.

- inne drobne akcesoria, jak uchwyty czy listwy.

Jeśli stan techniczny mebla wskazuje na to, że niektóre z elementów konstrukcyjnych trzeba wymienić, do całkowitych kosztów doliczyć należy również zakup części drewnianych oraz usług stolarskich.

Papier ścierny Norton G131 P180 93 mm x 3 mDodatkowe koszty, o których należy pamiętać

Przed malowaniem starych frontów będziemy musieli zadbać o odtłuszczenie powierzchni drewnianej. Trzeba również usunąć starą powłokę – konieczne będzie użycie odpowiedniego rozpuszczalnika.

Jeśli szafki mają ubytki w drewnie, wypełnimy wszystkie szczeliny szpachlą do drewna. Tak wyrównamy ich powierzchnię, zapewniając znacznie dłuższą wytrzymałość.

Uwaga: nieco kłopotliwe w odnawianiu mogą być szafki wykonane z laminatu. Okleina może odchodzić od powierzchni i co ważne, powodować przy tym ubytki.

Bezpieczne ściągniemy odklejającą się okleinę, przeprasowując fronty gorącym żelazkiem i przecierając papierem ściernym. Wszelkie dodatkowe prace renowacyjne to nie tylko dodatkowe nakłady pieniężne, ale również czas, jaki będzie niezbędny do ich przeprowadzenia.

Podsumowując: zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, oceńmy stan techniczny mebla, a następnie oszacujmy koszty, jakie będzie trzeba ponieść na materiały niezbędne do przygotowania jego nowej, zmodernizowanej wersji. Wówczas, analizując ceny gotowych mebli do pomieszczeń domowych, będziemy mogli porównać wszystkie wydatki.

Data publikacji: 19.01.2017
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Malowanie paneli podłogowych. Jakiej farby użyć?

Malowanie paneli podłogowych. Jakiej farby użyć?
Wymiana starej podłogi zwykle generuje duże koszty i wiąże się z gruntownym remontem. Jeśli marzysz o szybkiej metamorfozie salonu, którą możes...
Czytaj więcej

Malowanie starych płytek – farba renowacyjna, która odnowi podłogę

Malowanie starych płytek – farba renowacyjna, która odnowi podłogę
Wymiana starej podłogi z płytek w łazience lub przedpokoju to duże wyzwanie. Prostszym rozwiązaniem jest renowacja płytek przy pomocy farby. Farba ren...
Czytaj więcej

Metamorfoza kuchni za 1500 zł – czy to możliwe?

Metamorfoza kuchni za 1500 zł – czy to możliwe?
Wydawać by się mogło, że remont kuchni to przedsięwzięcie, na którego wykonanie potrzebujemy większych środków finansowych. Okazuje się ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Odnawianie szafek – liczymy, czy się opłaca