Produkty

Odpowiednie miejsce na pojemniki na śmieci – jak zorganizować?

Odpowiednie miejsce na pojemniki na śmieci – jak zorganizować?

Segregowanie śmieci w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Wpływ na taki stan rzeczy ma nie tylko większa świadomość społeczna, ale również znacznie szerszy asortyment produktów ułatwiających segregowanie. Miejsce na śmieci można zorganizować tak, by było nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Jak dobrać odpowiednie kosze oraz miejsce do przechowywania śmieci?

śmietnikiWykorzystaj kosze kolorowe

W ten sposób miejsce do segregowania będzie nie tylko przyjemniejsze w odbiorze, ale przede wszystkim, również domownicy łatwej zapamiętają poszczególne miejsce dla segregowania określonych śmieci.

Kosz niebieski możemy przeznaczyć na papier, do kosza żółtego wrzućmy np. plastik oraz metal. Kolorowe szkło najlepiej wrzucać do pojemnika utrzymanego w kolorze zielonym. Natomiast na mieszane odpady warto zarezerwować kosz w kolorze czarnym.

Miejsce do segregacji śmieci

Najwięcej odpadów powstaje w kuchni, tam też następuje ich pierwsza segregacja. Spośród wszystkich dostępnych miejsc w domu, najlepszym do przechowywania śmieci będą okolice zlewozmywaka, a dokładniej mówiąc szafka tuż pod nim. Kosze można umieścić na wysuwanej konstrukcji, ale można je również zawiesić na drzwiczkach.

Kosze wstawione do wysuwanych szuflad również będą zawsze w pełni dostępne. Można z nich korzystać bezpośrednio podczas sprzątania po kolacji.

kosz na śmieci CastoramaHigieniczne warunki

W koszach, bez względu na to, jakiego rodzaju przedmioty przechowujemy, zawsze powinniśmy umieścić worki, aby w ten sposób zachować czystość pojemników.

Jeśli zdecydujemy się na postawienie koszy bezpośrednio na dolnej półce szafki, to zabezpieczmy wybrany materiał folią lub dodatkowym produktem np. drewnianą płytą. Wówczas nawet w razie wylania jakiegoś płynu będącego elementem ubocznym śmieci, nie zniszczymy powierzchni.

Czy wiesz, że? Czyli kilka ciekawych zasad dotyczących segregacji śmieci:

- jeśli chcemy zachować wszystkie zasady prawidłowej segregacji to pamiętajmy, że szkła potłuczonego nie należy wyrzucać do pojemnika na szklane przedmioty, ale do odpadów komunalnych,

- pojemników po mleku, kartoników po sokach, nie wrzucamy do papieru, ale do plastiku,

- częsty błąd dotyczący segregowania popełniamy również przy ręcznikach papierowych, prawidłowe miejsce zużytych materiałów tego typu to kosz na śmieci mieszane,

- do domowych pojemników na śmieci nigdy nie wyrzucamy baterii, sprzętów elektronicznych, a także leków. Na tego typu produkty znajdziemy specjalne kontenery umiejscowione w wyszczególnionych miejscach.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak segregować śmieci? Te produkty Ci się przydadzą!

Jak segregować śmieci? Te produkty Ci się przydadzą!
Kwestia zanieczyszczenia środowiska jest obecnie jednym z czołowych światowych problemów. Dotyczy ona każdego z nas i będzie mieć decydujący wp...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy śmieciowej - co się zmieni i jak się przygotować?

Nowelizacja ustawy śmieciowej - co się zmieni i jak się przygotować?
Ustawa o segregacji odpadów doczekała się zmian. Od lipca 2017 roku ujednolicona zostanie w całej Polsce barwa pojemników na odpady i worków do ich zb...
Czytaj więcej

Kosz na śmieci – nie tylko w kuchni

Kosz na śmieci – nie tylko w kuchni
Kosze na śmieci, które stanowią część wyposażenia każdej kuchni, najczęściej pozostają niewidoczne. Umieszczone w głębi zamykanych szafek pozawalają n...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Odpowiednie miejsce na pojemniki na śmieci – jak zorganizować?