Produkty

Odzież do pracy – wybieramy koszule i t-shirty

Odzież do pracy – wybieramy koszule i t-shirty

Niektóre prace fizyczne wymagają od nas specjalistycznego stroju, niektóre zaś będą łatwiejsze w realizacji, gdy odpowiednio się ubierzemy. Jakie koszule i t-shirty do jakich czynności wybierać? Czy specjalna odzież do pracy jest nieodzowna?

t-shirt roboczyGdy wychodzimy do pracy w ogrodzie czy garażu albo przydomowym warsztacie, zazwyczaj zarzucamy na siebie starsze, przeznaczone do tak zwanej „roboty” ubrania. Domowe dresy, dawano już poplamiony trwale i podziurawiony polar, niewyjściowe ogrodniczki – to klasyczny zestaw. Odzież do pracy fizycznej musi być przede wszystkim wygodna – z takiego założenia wychodzimy.

Jednak to, co z reguły na siebie zakładamy chcemy po prostu jakoś zużyć, zamiast wyrzucić. W niektórych przypadkach nie będzie miało znaczenia, czy jesteśmy w naszych starych jeansach, czy ubraliśmy fachowe spodnie, w niektórych zaś wręcz przeciwnie. W jakich?

koszula flanelowaKiedy warto zaopatrzyć się w t-shirt do pracy?

W ciepłe dni do pracy na zewnątrz po prostu ubieramy koszulkę. Ale są sytuacje oraz konkretne rodzaje prac, które będą od nas wymagały staranniejszego doboru odzienia. W miejscach zwiększonego ruchu samochodowego i w szczególności, gdy warunki świetlne nie są najlepsze, powinniśmy nałożyć na siebie t-shirt z paskami odblaskowymi i w ostrzegawczym kolorze. Taki ubiór jest również wymagany na wielu placach budowy.

Jeśli prowadzimy firmę budowlaną, powinniśmy zapewnić naszym pracownikom odpowiedni strój do wykonywanej przez nich pracy. Wybierajmy t-shirty w pomarańczowym i żółto-zielonym kolorze.

Koszulki ostrzegawcze mogą być także ubierane przez pracowników służb porządkowych, wolontariuszy i obsługę imprez masowych.

KOSZULKA TERMOAKTYWNA LAHTI PRO S/MDopasujmy strój do warunków pogodowych

Podczas intensywnych prac fizycznych nasze ciało może szybko nagrzewać się, przez co jest narażone na późniejsze wychłodzenie. Do rozmaitych czynności, przeprowadzanych szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych, a także w środowisku mieszanym (raz w cieple, raz z zimnie) przydadzą się nam koszulki termoaktywne. Wykonane ze specjalnego tworzywa dopasowują się do naszej temperatury ciała, a gdy się spocimy, szybko wysychają, nie pozwalając, abyśmy się wychłodzili po intensywnym wysiłku. Koszulki termoaktywne doskonale izolują, a jednocześnie pozwalają oddychać skórze. Przydadzą się równie dobrze do prac w ogrodzie i terenie, jak i na plac budowy czy do warsztatu.

Stara dobra koszula flanelowa

Jeśli nie mamy żadnej koszuli flanelowej, ani godnego odpowiednika, który możemy nałożyć na siebie do pracy w ogrodzie czy przy samochodzie, możemy z łatwością zaopatrzyć się w jedną w rozmaitych sklepach. Ten typ ubioru roboczego znajduje się wciąż w kanonie odzieży, który kojarzy się z pracą fizyczną. Dlaczego koszula flanelowa jest doskonała do pracy? Uchodzi za wygodną, trwałą i uniwersalną. Gdy się zapniemy i opuścimy rękaw jest bardzo ciepła, gdy zaś chcemy się ochłodzić, wystarczy odpiąć guziki.

Czy wiesz, że…?

Swoje źródło popularności koszula flanelowa czerpie z… westernu? To kowboje byli pierwszymi mężczyznami wykorzystującymi ją do ciężkiej, fizycznej pracy. Chroniła od palącego słońca i wiatru, ale i porannego zimna, pozwalając jednocześnie ciału oddychać, była trwała i rzucała się z daleka w oczy (dzięki kraciastemu wzorowi i kolorom).

Data publikacji: 04.10.2017
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Przegląd odzieży roboczej i BHP - rodzaje i zastosowanie

Przegląd odzieży roboczej i BHP - rodzaje i zastosowanie
Odzież, obuwie i uzupełniające akcesoria robocze oraz BHP zapewniają zarówno maksymalną wygodę, jak i pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania ...
Czytaj więcej

Jak ubrać się do pracy w ogrodzie?

Jak ubrać się do pracy w ogrodzie?
Nasz własny zielony ogródek nie należy do miejsc pracy szczególnego ryzyka, co nie oznacza że można zupełnie pominąć środki ostrożności. Jeśli nie chc...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Odzież do pracy – wybieramy koszule i t-shirty