Produkty

Panel podłogowy Colours Route, do jakich pomieszczeń?

Panel podłogowy Colours Route, do jakich pomieszczeń?

Podłogi pokryte panelami w ostatnich latach stały się jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań przy urządzaniu wnętrz. Cechy zewnętrzne, właściwości użytkowe, a także sposób montażu paneli podłogowych stanowią czynniki zachęcające do ich powszechnego stosowania.

Rodzajepaneli

Panele podłogowe należą do najnowocześniejszych materiałów wykończeniowych. Odpowiednio dobierany i ulepszany jest skład paneli, a podstawowymi surowcami służącymi do ich produkcji są najczęściej:

Montaż paneli- drewno,
- materiały drewnopochodne,
- korek,
- tworzywa sztuczne.

Głównym celem, dla którego stworzono panele podłogowe była możliwość imitowania przez nie np. drewnianego parkietu lub posadzki z desek albo też z kamienia, ceramiki a nawet metalu. Potem stopniowo poprawiano cechy użytkowe i montażowe paneli. Obecnie panele podłogowe są fabrycznie wykończone, nie trzeba ich już cyklinować, konserwować, lakierować. Są bardzo łatwe w montażu, dzięki specjalnie konstruowanym wypustkom można je szybo układać, także samodzielnie.

Najczęściej wyróżnia się panele drewniane lub laminowane. Jeśli są to panele drewniane, to o ich trwałości decyduje twardość użytego na wierzchnią warstwę drewna. Najtrwalsze (i najtwardsze) są panele z drewna wenge, iroco, jatoba, a także rodzimych: dębu, jesionu, orzecha gruszy czy grabu. Panele z wierzchnią warstwą z sosny, jodły czy świerku będą najmniej odporne.

Panele laminowane pokryte są dla ochrony:

- warstwą melaminy,
- warstwą lakieru,
- oleju.

Rozróżniamy także panele podłogowe:

- bezklejowe, które są najprostsze w montażu, nadają się do kilkakrotnego układania i rozbierania,
- klejone – nie dają się już układać ponownie po dokonaniu rozbiórki.

Wybór paneli

Wybierając panele do wnętrz, rozważamy nie tylko ich cechy praktyczne (wytrzymałość, trwałość, odporność na zniszczenia) ale też zwykle bardzo zależy nam na względach estetycznych. Ważne jest stworzenie w naszej aranżacji odpowiedniego stylu i klimatu, a podłogi odgrywają w tym istotną rolę.

Panel podłogowy Colours RouteIdealnym rozwiązaniem mogą stać się panele podłogowe marki Colours Route – czyli dosłownie kolory trasy. W tej gamie produktów znajdziemy wiele interesujących wzorów, dla stworzenia których inspiracją były naturalne warunki panujące w różnych zakątkach świata.

Najczęściej wzory tych paneli są celowo postarzane, zewnętrzna warstwa paneli zyskuje wygląd starych wzorów drewna czy strukturę drewna szczotkowanego. Elementy paneli tej marki zdobione bywają fragmentami stylowych wzorów, naturalnych struktur, zawierać mogą celowo tworzone obrazki np. girlandy, liście, kwiaty i inne elementy, wykonywane na wzór tych występujących w naturze.

Gdzie stosować?

Panele marki Colours doskonale nadają się na wszelkie typy podłóg. Są w stanie stworzyć bardzo oryginalne posadzki np. w kolekcjonerskich czy hobbystycznych wnętrzach. Świetne trafiają w gusty zwłaszcza pasjonatów natury oraz surowego klimatu, z dozą romantyzmu i nostalgii. Bardzo dobrze też pasują do wnętrz w stylu norweskim, ale także industrialnym czy ultranowoczesnym. Są w stanie również dodać nieco charakteru aranżacjom w stylu klasycznym, sentymentalnym czy rustykalnym.

Panelami Colours Route możemy wyłożyć zarówno salon, sypialnię, gabinet, jak i narażone na duże zużycie korytarze, hole lub kuchnię. Na każdej podłodze prezentują się elegancko dzięki zastosowaniu czterostronnych tzw. V-fug. Są przy tym łatwe w układaniu, uniwersalne, każdemu z pomieszczeń są w stanie nadać niezwykły, oryginalny charakter.

Poza naturalistycznym i barwnym klimatem panele tej marki cechują się wyjątkowo dobrą jakością i dużą trwałością. Ich klasy ścieralności należą do najwyższych, stosowanych w pomieszczeniach mieszkalnych, a nawet niektórych publicznych. Na ogół jest to klasa ścieralności paneli rzędu AC4 lub AC5.

Ważne jest, że powierzchnia paneli jest bardzo odporna, trwała i estetyczna, a to dzięki ich specjalnemu wykończeniu utwardzonemu promieniami ultrafioletowymi. Okresy gwarancji udzielane przez producentów na panele Colours Route są bardzo długie, sięgają od 15 do nawet 50 lat. Jednym z ciekawych pomysłów twórców paneli było stworzenie linii o różnych odcieniach i odmianach upodabnianych do poszczególnych gatunków drzew. np. dębu (np. dąb srebrny, dąb karmel) czy innych romantycznych, a także i egzotycznych wzorów.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Podłoga laminowana – jak układać panele?

Podłoga laminowana – jak układać panele?
Panele laminowane na długo uatrakcyjnią i zabezpieczą podłogę w Twoim salonie lub sypialni. Materiał ten jest trwały, łatwy w czyszczeniu, a do tego p...
Czytaj więcej

Ranking paneli podłogowych – sprawdź, jakie są najlepsze

Ranking paneli podłogowych – sprawdź, jakie są najlepsze
Szukasz sposobu na wykończenie podłogi w salonie lub sypialni? Postaw na rozwiązanie, w którym klasyczny styl spotyka się z nowoczesną funkcjon...
Czytaj więcej

3 sposoby na szybki remont podłogi

3 sposoby na szybki remont podłogi
Podłoga to jedna z najbardziej eksploatowanych powierzchni w domu. Codziennie robisz po niej setki kroków, kursując pomiędzy pomieszczeniami. W...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Panel podłogowy Colours Route, do jakich pomieszczeń?