Produkty

Passe-partout – co umieścić w ramce

Passe-partout – co umieścić w ramce

Jedną z metod dekoracji naszego mieszkania jest wykorzystanie w nim kolorowych ramek passe-partout. Wykonane z kartonu mają wiele zalet – są lekkie, dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, a dodatkowo także bardzo wszechstronne. Co możemy w nich umieścić, by stanowiły ciekawą ozdobę wnętrz?

ramiaRamki passe-partout przypominają swoją formą tradycyjne ramki na zdjęcia. Mogą zdobić nasze ściany, ale również być wklejane do albumów, zeszytów czy książek. Dzięki jednolitemu zazwyczaj kolorowi ramki, stanowi ona doskonałą oprawę dla wielu pamiątek, których urodę eksponuje i do których przyciąga wzrok. Co możemy umieścić w tego typu oprawie?

Zamiast ramki na zdjęcia

Passe-partout świetnie sprawdzi się w roli ramki na zdjęcia. Tak jak ona, posłuży do zabezpieczenia fotografii i oddzielenia jej od powierzchni, do której chcemy ją przymocować. Kilka ramek wypełnionych odbitkami posłuży do stworzenia galerii ulubionych zdjęć – przedstawiających np. portrety, krajobrazy czy przyjemne chwile spędzone w gronie bliskich osób.

W roli ramy obrazu ramka castorama

Tego typu ramy będą stanowiły także prosty sposób na oprawę rysunków i malunków stworzonych przez nasze dzieci. Będziemy mogli zawiesić je na ścianach pokoju dziecięcego, tworząc małą wystawę prac naszego małego artysty.

W passe-partout warto umieścić także innego typu prace najmłodszych domowników. Mogą być to np. wycinanki, naklejanki czy kolaże. Kartonowe oprawki to też świetny i niedrogi sposób na wyeksponowanie plakatów, ilustracji czy grafik – czy to wykonanych samodzielnie, czy wydrukowanych.

Dla hobbysty

W kolorowych ramkach swoje miejsce znajdą także np. zdobyte dyplomy, wyróżnienia czy certyfikaty. Miłośnicy natury mogą wykorzystać je też do stworzenia zielników – wystarczy przykleić do kartki zasuszone liście, kwiaty czy gałązki i umieścić je wewnątrz oprawy. Doskonale zaprezentują się w nich wyszywanki bądź hafty krzyżykowe – szczególnie jeśli ramki dobierzemy w taki sposób, by kolorystycznie nawiązywały do umieszczanych w nich prac.

Pamiętajmy, że ramki passe-partout sprawdzą się także do eksponowania w nich wielu innych przedmiotów. Możemy wykorzystać je również w roli upominku dla bliskiej osoby, umieszczając w oprawie kartkę z życzeniami, podziękowaniami czy złotą myślą.

 

 

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wykorzystać antyramę?

Jak wykorzystać antyramę?
Dekorowanie mieszkania jest zadaniem satysfakcjonującym i pozwalającym na spersonalizowanie każdego pomieszczenia. Dużą rolę w tym procesie mogą odegr...
Czytaj więcej

Gdzie wieszać i stawiać obrazy w nowoczesnym mieszkaniu

Gdzie wieszać i stawiać obrazy w nowoczesnym mieszkaniu
Sztuka rozmieszczania obrazów w domu nie jest trudna, ale wymaga znajomości paru zasad. Dzięki ich zastosowaniu pokój może wydać się prz...
Czytaj więcej

Garść inspiracji na kreatywną aranżację ściany w korytarzu

Garść inspiracji na kreatywną aranżację ściany w korytarzu
Co zrobić, jeśli pomysły na urządzenie korytarza wyczerpaliśmy wraz z czasochłonną aranżacją salonu lub sypialni? To proste, sięgnąć po inspiracje, kt...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
06.11.2015
obrazki dzieci! Tylko! Są dodatkiem pasującym wszędzie - zabawne, pokraczne i abstrakcyjne. Ten rodzaj sztuki mi odpowiada :P

Ocena i komentarz dla:

Passe-partout – co umieścić w ramce