Produkty

Perfekcyjna renowacja drewna z produktami marki Dragon

Perfekcyjna renowacja drewna z produktami marki Dragon

Drewniane elementy znajdujące się w naszym otoczeniu ulegają wpływowi czasu i warunków fizycznych. Mogą się starzeć, pokrywać pleśnią czy blaknąć, a także ścierać – drewno jest jednak materiałem, który mamy szansę stosunkowo łatwo odnowić. Zazwyczaj drewniane meble, elementy architektury lub wykończenia są warte renowacji.

Czego będziemy potrzebowali?

Jak w każdej pracy remontowej czy naprawczej, także do odnawiania drewna potrzebujemy odpowiednich produktów – niekiedy bowiem nie wystarczą jedynie narzędzia. Renowacja drewnianych powierzchni to wieloetapowa praca, a materiał ten powinien być na koniec odpowiednio zabezpieczony, tak żeby był prawidłowo chroniony przed wpływem rozmaitych zjawisk. W sieci sklepów Castorama znajdziemy produkty marki Dragon, a wśród nich specjalne preparaty i środki, które przydadzą się nam do poprawiania wyglądu i funkcjonalności podłóg, mebli, płotów czy innych elementów i obiektów wykonanych z drewna. W zależności od tego, jaką pracę renowacyjną chcemy wykonać, możemy potrzebować:

Masa szpachlowa do drewna Dragon 0,25 kg dąb ciemny
Masa szpachlowa do drewna Dragon

- kleju do drewna – pozwoli nam on połączyć dane elementy z drewna – np. skleić nogę krzesła, wymienić klepkę parkietową, dokleić nową warstwę forniru czy połączyć złamane części zabawki drewnianej. Kleje do drewna Dragon są również odpowiednie do wszelkich materiałów drewnopochodnych.

- masy szpachlowej do drewna – takim preparatem jesteśmy w stanie wyeliminować wszelkie ubytki. Za jej pomocą pozbędziemy się głębokich rys, wgłębień, zadarć i dziur, które powstały na powierzchniach drewnianych. Masa szpachlowa do drewna Dragon występuje w różnych kolorach, dlatego mamy szansę dopasować ją do barwy odnawianego mebla czy parkietu.

- zmywacza do farb i lakierów – to środek, który umożliwi nam pozbycie się starych powłok z drewna, przez co powierzchnia nabierze swojego naturalnego wyglądu i stanie się gotowa do dalszej obróbki. Niekiedy popełniamy wielki błąd, nakładając nowy lakier, bejcę, olej czy lazurę na drewno, które nie jest surowe. Aby impregnat działał odpowiednio, musimy najpierw oczyścić powierzchnię drewna.

Lakier dekoracyjny Dragon złoty 80 ml
Lakier dekoracyjny Dragon złoty

- szkła wodnego sodowego – marka Dragon dostarcza również preparat, który powszechnie uważany jest za produkt zabezpieczający drewniane elementy przed ogniem. Ten rodzaj impregnatu ma wiele niebanalnych zastosowań w budownictwie i wykańczaniu, ale w renowacji drewna stanowi środek konserwujący, kompleksowo chroniący jego powierzchnię przed rozmaitymi czynnikami, dodatkowo zmniejszający ryzyko jego zapalenia się w przypadku wybuchnięcia pożaru. Wzmacnia strukturę, stabilność wymiarową, tworzy powłokę niewrażliwą na wilgoć, zabrudzenia i zarysowania.

- lakierów dekoracyjnych – eleganckiego finiszu odnawianym przez nas meblom czy innym drewnianym powierzchniom możemy nadać właśnie z tymi produktami marki Dragon. Złotol czy Srebrol to unikalne preparaty, którymi możemy powlec różne powierzchnie z drewna, oczywiście odpowiednio wcześniej przygotowane. Nadamy im wtedy oryginalnego wyglądu.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Zabezpieczenie drewna - jak chronić drewniane elementy? Wykorzystaj produkty Altax!

Zabezpieczenie drewna - jak chronić drewniane elementy? Wykorzystaj produkty Altax!
Drewniane meble ogrodowe i elementy wyposażenia przydomowego tarasu to świetna wizytówka każdego zieleńca. Drewno jest ponadczasowe - łączy uni...
Czytaj więcej

Płot drewniany - jak go odnowić? 5 sprawdzonych porad

Płot drewniany - jak go odnowić? 5 sprawdzonych porad
Drewniany płot będzie latami zdobił Twoją posesję, o ile dobrze o niego zadbasz. W przeciwnym razie nie tylko straci atrakcyjny wygląd, ale też się ze...
Czytaj więcej

Jakie środki do drewna możemy zastosować w pokoju dziecka?

Jakie środki do drewna możemy zastosować w pokoju dziecka?
Planując odświeżenie drewnianego wyposażenia w pokoju dziecka, powinniśmy szczególną uwagę poświęcić wyborowi preparatów. Okazuje się bo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.07.2016
Miałam srebrol i fajnie wykończyłam nim elementy na komodzie - ramki nim powlekłam. Bardzo ładnie to wyszło

Ocena i komentarz dla:

Perfekcyjna renowacja drewna z produktami marki Dragon