Produkty

Pielęgnacja podłogi – przydatne akcesoria

Pielęgnacja podłogi – przydatne akcesoria

Niezależnie od tego, czy podłogę w naszym mieszkaniu stanowi dywan, parkiet czy płytki, jej regularna pielęgnacja jest procesem wpływającym na żywotność i piękny wygląd wykończenia posadzki. W co oprócz odkurzacza, ściereczek, tradycyjnej miotły i szufelki oraz mopa warto się wyposażyć, aby dbanie o podłogę było jeszcze bardziej skuteczne?

Ściągacz

To specjalna końcówka, którą możemy łatwo połączyć z kompatybilnym kijem teleskopowym. Dzięki temu zyskujemy element służący do efektywnego ściągania nadmiaru wody z czyszczonych powierzchni. Ściągacz doskonale sprawdza się zarówno w przypadku podłogi wykończonej materiałami drewnianymi oraz drewnopochodnymi, jak i płytkami ceramicznymi. Jego piankowa część robocza świetnie ściąga wodę, nie pozostawiają smug ani też nie narażając powierzchni na zarysowania, nawet przy mocnym dociskaniu końcówki do podłogi.

Szczotki do fug i zabrudzeń

Gres Konkrete

Równie rzadko używane, a również wyjątkowo pomocne są szczotki do zadań specjalnych. Szczotki przeznaczone do fug są niewielkich rozmiarów. Ich konstrukcja może przypominać standardową szczoteczkę do zębów, z tą różnicą, że dzięki niej bardzo efektywnie pozbędziemy się zabrudzeń powstających na spoinach między płytkami. Na większych powierzchniach przydatna będzie z kolei większa szczotka typu „żelazko”, która będzie nieoceniona w razie konieczności wyeliminowania bardziej uporczywych plam. Jej twarde włosie sprawia, że szorowanie jest znacznie wygodniejsze i wydajniejsze.

Impregnat do fug

Chcąc na jeszcze dłużej zachować pożądany poziom estetyczny podłogi wykończonej płytkami i łączących je fug, warto po wyczyszczeniu spoin zaaplikować na ich powierzchnię także specjalny impregnat do fug. Użycie takiego środka sprawi, że fugi będą bardziej odporne zarówno na zabrudzenia, jak i inne czynniki wpływające na ich nieestetyczny wygląd – wilgoć, pleśń, tłuszcz, kamień.

Mydło pielęgnacyjne

Spośród preparatów czyszczących, które są stosowane do pielęgnacji podłóg, warto zwrócić uwagę właśnie na mydło do parkietów. To produkt roślinny, który jest wytwarzany na bazie naturalnych olejów, dzięki czemu doskonale wpływa na strukturę drewnianej podłogi. Używając go, będziemy w stanie regularnie odnawiać naturalne piękno parkietu, także na zaimpregnowanych wcześniej podłogach. Mydło pielęgnacyjne jest przy tym łatwe w zastosowaniu, ponieważ jego spłukiwanie nie jest konieczne.

Mop ze sprayem Elephant

Koncentraty nabłyszczające

Możemy je wykorzystać zarówno w przypadku płytek, jak i podłóg drewnianych. Wystarczy nanieść je na powierzchnię za pomocą ściereczki z mikrofibry i pozostawić do wyschnięcia. Dzięki temu osiągniemy równomierne nabłyszczenie. A żeby jeszcze bardziej podnieść jego rangę, możemy po koncentracie nabłyszczającym zastosować również specjalny zmywacz – płyn, za pomocą którego łatwo pozbędziemy się mogących powstawać po użyciu nabłyszczacza smug.

Data publikacji: 20.01.2016
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Świąteczne porządki – rozplanuj je dobrze, aby zdążyć na czas

Świąteczne porządki – rozplanuj je dobrze, aby zdążyć na czas
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo radosny czas. Dla podkreślenia jego niepowtarzalnego charakteru często porządkujemy cały dom. Aby cieszyć się pi...
Czytaj więcej

Jak dbać o podłogę drewnianą?

Jak dbać o podłogę drewnianą?
Drewno to jeden z najbardziej klasycznych i najpiękniejszych materiałów do wykończenia wnętrz – idealnie nadaje się na podłogę. Żeby była...
Czytaj więcej

Balkon po zimie – wiosenne porządki

Balkon po zimie – wiosenne porządki
Wiosną i latem chcemy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Warto więc zrobić porządki na naszym balkonie, obudzić go z zimowego snu i przygotowa...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Pielęgnacja podłogi – przydatne akcesoria