Produkty

Piórnik majsterkowicza – co może się przydać?

Piórnik majsterkowicza – co może się przydać?

Choć piórnik nieodłącznie kojarzy nam się z dziećmi uczącymi się w szkołach, to może być również przydatny podczas samodzielnego majsterkowania, prac remontowo-budowlanych czy wykonywania zadań hobbystycznych. Dlatego też warto skompletować taki piórnik we własnym warsztacie, gdzie zawsze będzie pod ręką i posłuży nam swoją zawartością. Co warto w nim umieścić?

Piórnik na poważnie

Kolorowe kredki, ołówki, długopisy, flamastry, cyrkle, linijki i gumki – akcesoria te znamy głównie z plecaków naszych pociech, możemy je znaleźć na biurkach podczas odrabiania lekcji lub w czasie codziennych zabaw maluchów. Okazuje się jednak, że i dorośli powinni przygotować piórnik dla siebie i odpowiednio go wyposażyć, w szczególności jeśli mają zacięcie do majsterkowania. Ciekawe jest także to, że zawartość „dorosłego piórnika” nie będzie wcale daleko odbiegała od tej w dziecięcym. Większość przyrządów swojej pociechy będziemy mogli wykorzystać w czasie zaplanowanych przez nas prac.

Porada eksperta

Używany przez nas piórnik będzie przechowywany w nieco gorszych warunkach, niż te dziecięce, a ponadto w większym stopniu będzie narażony na uszkodzenia podczas prac z maszynami, elektronarzędziami czy ciężkimi materiałami. Z tego względu warto wybrać piórnik, który wykazuje wyższe parametry wytrzymałościowe – w tym przypadku doskonale sprawdzi się model metalowy, który sam zachowa swoje właściwości na dłużej, a jednocześnie zapewni odpowiednią ochronę znajdującym się w nim przyrządom.

ołówek i ekierkaOłówki, flamastry, markery i długopisy

Wszelkie przyrządy piszące znajdują zastosowanie podczas majsterkowania i remontów w najbardziej oczywisty sposób – dzięki nim możemy przygotować listę zakupów produktów potrzebnych do wykonania zaplanowanych zadań, ale także przydają się podczas rysowania projektów, zapisywania pomiarów czy notowania kolejnych etapów pracy. Są równie niezbędne, kiedy planujemy obróbkę wybranych materiałów – możemy za ich pomocą zaznaczać miejsca wykonywania cięcia, dzięki czemu wykonamy precyzyjne, równe i zgodne z naszymi pomiarami elementy.N

iezmywalne flamastry są niezastąpione na wilgotnych powierzchniach lub na takich, na których ciężko byłoby zaznaczyć cokolwiek długopisem lub ołówkiem.

zestaw markerów

Należy je stosować jedynie wtedy, gdy przygotowywane przez nas materiały będą później malowane lub niewidoczne, aby gotowych konstrukcji nie szpeciły wyraziste kreski flamastrów. W przypadku kiedy potrzebujemy obrobić kawałek drewna i pozostawić go w naturalnym stanie, lepiej sprawdzi się ołówek, którego ślady można później zmazać.

Szczególną użytecznością wyróżniają się ołówki stolarskie o wysokiej trwałości oraz spawalnicze, nadające się do rysowania po metalu czy otłuszczonych podłożach. Jeśli zaś potrzebujemy grubych, wyraźnych, ale zmazywalnych linii, wówczas możemy skorzystać z kredy.

ołówek w warsztacie

Pozostałe akcesoria do piórnika majsterkowicza

Również inne elementy sprawdzą się przy naszym majsterkowaniu. Linijki, ekierki i kątomierze to doskonałe narzędzia podczas wykonywania pomiarów przy mniejszych konstrukcjach. Docenimy także funkcjonalność specjalistycznych cyrkli pozwalających na wyznaczanie równych okręgów, co może się przydać na przykład na płytkach ceramicznych czy podczas własnoręcznego składania mebli.

Jeśli jednym z głównych przyrządów piśmienniczych jest ołówek, to w zależności od jego rodzaju potrzebna nam będzie temperówka lub wymienne grafity i rysiki. Z tak wyposażonym piórnikiem jesteśmy gotowi do pracy!

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

5 nieoczywistych akcesoriów, pomocnych podczas remontu i majsterkowania

5 nieoczywistych akcesoriów, pomocnych podczas remontu i majsterkowania
Na wyposażeniu niemal każdego przydomowego warsztatu możemy znaleźć takie narzędzia jak wiertarka, młotek czy komplet płaskich kluczy. Jednak aby nasz...
Czytaj więcej

Montaż podkładu pod panele

Montaż podkładu pod panele
Decydując się na wykończenie posadzki przy użyciu paneli podłogowych, nie możemy zapominać o bardzo ważnej roli, jaką pełni podkład. Umieszczony pod w...
Czytaj więcej

Gdzie i jak przechowywać przetwory?

Gdzie i jak przechowywać przetwory?
Domowe przetwory nie mają sobie równych – dostępne w sklepach dżemy i konfitury nie są ani tak zdrowe, ani równie pyszne co te przygotowane włas...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Piórnik majsterkowicza – co może się przydać?