Produkty

Pojemniki kosmetyczne – must have w każdej łazience

Pojemniki kosmetyczne – must have w każdej łazience

Umeblowanie i organizacja miejsca w pomieszczeniach to kwestia nie tyle bardzo ważna, co kluczowa – nawet najpiękniejsze meble na niewiele się zdadzą, jeśli ich codzienna eksploatacja okaże się męką. Na szczęście w wielu przypadkach możemy liczyć na dodatkowe akcesoria, które pomogą zorganizować wnętrze. Jednym z przykładów takich produktów są pojemniki kosmetyczne, sprawdzające się w każdej niemal łazience.

pojemniki na kosmetykiCo ciekawe, bez znaczenia jest tutaj czy mamy łazienkę umeblowaną maksymalnie praktycznie, czy też do ideału jeszcze dużo brakuje – uniwersalne pojemniki przydadzą się zawsze.

Pojemnik kosmetyczny – jak wybrać?

Przede wszystkim należy wybrać model maksymalnie trwały – czyli istotny będzie materiał, z którego został wykonany. Niebagatelne znaczenie ma również łatwość w utrzymaniu go w czystości, stąd dla wielu szklane elementy praktyczno-ozdobne nie mają racji bytu (również dlatego, że są mało solidne). Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest dobrej jakości plastik – solidny, często elegancki, a w przypadku kontaktu z podłogą istnieje szansa, że się nie połamie (oraz że posadzka nie ulegnie uszkodzeniu). Oprócz tego możemy postawić na wiklinę – jest to materiał coraz bardziej popularny, głownie ze względu na fakt, że wielką popularność zdobywają aranżacje rustykalne. Wreszcie postawić możemy na stal nierdzewną – jest elegancka, trwała i solidna.

Rodzaj pojemnika kosmetycznego zależy oczywiście od jego przeznaczenia – ważne jednak, żeby w miarę możliwości zachować ciągłość stylistyczną w obrębie całej aranżacji. Warto zatem szukać kompletów, w których znajdują się na przykład dozownik mydła, mydelniczka, uchwyt na szczoteczki do zębów, pojemnik na wodę, pojemnik na kosmetyki czy dozownik płatków kosmetycznych. Coraz częściej natknąć się możemy również na specjalne pojemniki do przechowywania szkieł kontaktowych czy też leków – aby na każdy dzień tygodnia były pod ręką.

wiklinowe pojemnikiWarto również pamiętać o aspekcie czysto praktycznym. Spośród zakręcanych pojemników czy też pojemników z pokrywką warto wybrać ten z uchwytem – przyda się to szczególnie wtedy, gdy jedną, mokrą dłonią będziemy go próbowali otworzyć.

Ład i porządek na wyciągnięcie ręki

Pojemniki kosmetyczne nie tylko uzupełnią naszą łazienkę, ale też pozwolą się zorganizować. Koniec z nieporządkiem w szufladach, koniec z chaosem na półkach – kiedy wszystko jest na swoim miejscu, w pomieszczeniu jest nie tylko milej, ale i łatwiej. Jest to kwestia szczególnie istotna, kiedy w pośpiechu będziemy się szykować do wyjścia.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki

Projekt małej łazienki – praktyczne wskazówki
Projekt małej łazienki to wyzwanie, które warto podjąć. Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniem w domu. Właśnie dlatego jej remont ...
Czytaj więcej

Organizacja łazienki – dodatkowe schowki, które ułatwią Ci życie

Organizacja łazienki – dodatkowe schowki, które ułatwią Ci życie
W łazience trzymamy dużo rzeczy – kosmetyki, akcesoria do kąpieli, czy sprzęt do stylizacji włosów. Kiedy chcemy zrelaksować się po ciężk...
Czytaj więcej

Jak wykończyć łazienkę, posiadając mały budżet

Jak wykończyć łazienkę, posiadając mały budżet
Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Spełnia dwojaką rolę – z jednej strony umożliwia nam codzienne dbanie o higien...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
31.08.2016
Ja ostatnio wymieniłam w swojej łazience pojemniki na cały komplet, taki z kamienia - mydelniczka, kubek i tak dalej. Od razu łazienka wygląda jak odnowiona!
03.03.2016
Ja mam liczne puzderka, koszyki, kuferki i pudełeczka. Uwielbiam je bo stanowią super dekorację, nei wspominając o tym, że utrzymują porządek.

Ocena i komentarz dla:

Pojemniki kosmetyczne – must have w każdej łazience