Produkty

Pokój małego Indianina

Pokój małego Indianina

Pokój małego Indianina, to marzenie każdego dziecka, które z zafascynowaniem przygląda się losom Pokahontaz lub innych czerwonoskórych bohaterów. Oto nasze indiańskie inspiracje przygotowane specjalnie dla tych rodziców, którzy w najbliższym czasie staną przed możliwością aranżacji takiego pokoju.

zabawa w indianinaWigwam, klucz do sukcesu

Bez namiotu Indianina nie ma mowy o udanej aranżacji. Aby go stworzyć, wystarczy kolorowy koc i drewniany stelaż, na którym go zamontujemy. Dla bardziej zapracowanych rodziców polecamy gotowe wigwamy, które można nabyć w sklepach meblowych.

Wigwam może stanowić element łóżka, może też być oddzielną konstrukcją na podłodze. W nim dziecko poczuje się bezpiecznie. Będzie miało swój kąt, do którego zniesie wszystkie skarby.

Indiańskie kolory

…czyli czerwony, pomarańczowy, zielony i niebieski. Powinny znaleźć się na różnych elementach wyposażenia pokoju oraz na ścianach. Dobrym pomysłem będzie np. kolorowa narzuta, dywan lub poduszki, a także wygodne siedzisko. Wiadomo przecież, że Indianie zwykle siadali na ziemi. Aby zatem naszemu dziecku było wygodnie, przykryjmy czymś twardą podłogę.

Pióropusze w formie dekoracji?dywan shaggy castorama

A jakże! Koniecznym elementem dekoracji będą również kolorowe piórka, skóry, figurki wyrzeźbione z drewna. Nie powinno też zabraknąć tarczy, do której nasz mały Indianin będzie mógł strzelać z łuku. Na ścianie możemy namalować wizerunek wodza z ogromnym pióropuszem lub zwierzęta, które będą przypominały malunki na skale. Pozwólmy naszemu dziecku samodzielnie tworzyć takie ilustracje, które zbliżą go do indiańskiego krajobrazu. Dzięki temu pobudzi swoją wyobraźnię i prawdopodobnie będzie długo pamiętał swój pierwszy pokój.

Indiańskie oświetlenie

Najlepiej w zestawieniu – lampa główna oraz mniejsze oświetlenie podręczne. Małą lampkę dziecko będzie mogło wstawić do swojego wigwamu, gdzie z pewnością spędzi znaczną część swojego czasu. Przy takim oświetleniu rodzic będzie mógł czytać na głos książki i poznawać wraz z dzieckiem kolejne przygody indiańskich bohaterów.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jaką tapetę wybrać? Nowoczesne inspiracje od GoodHome

Jaką tapetę wybrać? Nowoczesne inspiracje od GoodHome
Dzięki tapecie łatwo i szybko stworzysz sobie piękne wnętrze na czasie. I to w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience. Sprawdź na co zwrócić uw...
Czytaj więcej

Tapeta do malowania – wady i zalety

Tapeta do malowania – wady i zalety
Tapety do malowania to świetny pomysł na odświeżenie naszych pomieszczeń. Docenią je szczególnie Ci, którzy często dokonują wnętrzarskic...
Czytaj więcej

Jak kolor tapet wpływa na samopoczucie?

Jak kolor tapet wpływa na samopoczucie?
Kolory ścian wpływają nie tylko na nastrój panujący w pomieszczeniu, ale również na samopoczucie osób w nim przebywających. Jak d...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Pokój małego Indianina