Produkty

Półki sosnowe – do czego mogą się przydać?

Półki sosnowe – do czego mogą się przydać?

Półki są elementem wyposażenia wielu wnętrz. W sklepach znajdziemy wiele gotowych modeli wykonanych z różnych materiałów, a wśród nich półki sosnowe. Do czego można je wykorzystać?

PÓŁKA 1800 X 600 X 18 MM SOSNA BEZSĘCZNA 1,08 M2Półki sosnowe i ich zalety

Półki sosnowe wykonane są z naturalnego surowca, co jest ich bardzo dużą zaletą. Drewno sosny jest trwałe i solidne, a także posiada wysokie walory estetyczne. Półki tego typu dostępne są najczęściej w naturalnym sosnowym odcieniu, a ich szlifowana powierzchnia jest gładka, pozbawiona niedoskonałości, a tym samym łatwiejsza w czyszczeniu.

Półka sosnowa może mieć także różnorodne wymiary. O ile jej grubość zwykle wynosi ok. 18 mm, o tyle długość i szerokość są bardziej zróżnicowane. Znajdziemy więc półki o długości np. 80, 120 lub 240 cm i o przykładowej szerokości 20, 30 i 40 cm.

Kolejną zaletą półek drewnianych jest również łatwość ich obróbki. Choć są to produkty gotowe do użytku, możemy łatwo je skrócić, a także dowolnie wykończyć. Wystarczy sięgnąć po lakier do drewna, bejcę albo farbę, by nadać elementowi połysk albo nowy odcień, a tym samym dodatkowo zabezpieczyć go przed niszczeniem. W razie potrzeby półkę sosnową poddamy również renowacji, co pozwoli odświeżyć jej wgląd albo dopasować do nowej aranżacji wnętrza.

Czy wiesz, że...?

Półki sosnowe dostępne są w dwóch wersjach: sękatej i bezsęcznej. W pierwszym przypadku drewno posiada charakterystyczne sęki, co podkreśla jego naturalny charakter. W drugiej jest ich pozbawione, a jego struktura jest bardziej jednolita – nie istnieje więc ryzyko, że z czasem sęki zaczną wypadać, pozostawiając w półce ubytki.

półki w kuchniZastosowanie półek sosnowych – inspiracje

Gotowe półki drewniane można wykorzystać na różne sposoby, zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi elementami, a możliwość ich łatwej obróbki znacznie zwiększa nasze możliwości w tym zakresie. Do czego przydadzą nam się tego typu produkty?

- Półki sosnowe sprawdzą się w pierwotnej postaci jako samodzielnie zawieszone na ścianie meble. W zależności od ich szerokości posłużą jako półki na książki lub bibeloty. Możemy umieścić je nad biurkiem lub nad łóżkiem, w kuchni, a także pod sufitem, by optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Zaprezentują się efektownie w połączeniu z ciekawymi wspornikami.

półki na książki

- Półki drewniane mogą stać się także ważnymi elementami samodzielnie tworzonego regału, który sprawdzi się nie tylko w pokoju, ale i w pomieszczeniach gospodarczych, np. w spiżarni czy garażu. Po impregnacji i wykończeniu odpowiednim preparatem będziemy mogli ustawić go także w ogrodowej altance czy piwnicy.

- Półka sosnowa może spełniać też rolę dodatkowej półki w szafie lub garderobie.

- Przy użyciu tego typu półek łatwo poradzimy sobie z zabudową wnęki. W niektórych wypadkach posłuży ona jako szafa, a w innych jako niezasłonięte wgłębienie, w którym wyeksponujemy ciekawe dekoracje, książki itp.

- Półki sosnowe mogą stać się także częściami większych konstrukcji – te szersze wykorzystamy jako blat małego stolika, stolika komputerowego albo stołu do pracy. Odpowiednio długie posłużą do zbudowania skrzyni pod łóżko, a po właściwym docięciu i dopasowaniu przygotujemy z nich np. skrzynię na zabawki do pokoju dziecięcego.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Uchwyty do półek – jak dopasować do aranżacji i podłoża?

Uchwyty do półek – jak dopasować do aranżacji i podłoża?
Nie tylko półki stanowią funkcjonalną dekorację ścian naszych wnętrz, są nimi również wsporniki. Odpowiednio dobrane – są dopełnieniem wystroju i ...
Czytaj więcej

Meble DIY – jak zrobić szafkę?

Meble DIY – jak zrobić szafkę?
Bezskutecznie poszukujesz idealnej szafki nocnej, toaletki lub fantazyjnego regału na książki? Zrób je samodzielnie! Budowa prostych mebli to p...
Czytaj więcej

Jak ozdobić ścianę za pomocą półki? Wybieramy wsporniki dekoracyjne

Jak ozdobić ścianę za pomocą półki? Wybieramy wsporniki dekoracyjne
Mimo popularności tzw. półek bezwspornikowych, nie warto przy aranżowaniu wnętrz pomijać tradycyjnych półek na podpórkach. Wsporniki mogą być tym ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Półki sosnowe – do czego mogą się przydać?