Produkty

Półki sosnowe – do czego mogą się przydać?

Półki sosnowe – do czego mogą się przydać?

Półki są elementem wyposażenia wielu wnętrz. W sklepach znajdziemy wiele gotowych modeli wykonanych z różnych materiałów, a wśród nich półki sosnowe. Do czego można je wykorzystać?

PÓŁKA 1800 X 600 X 18 MM SOSNA BEZSĘCZNA 1,08 M2Półki sosnowe i ich zalety

Półki sosnowe wykonane są z naturalnego surowca, co jest ich bardzo dużą zaletą. Drewno sosny jest trwałe i solidne, a także posiada wysokie walory estetyczne. Półki tego typu dostępne są najczęściej w naturalnym sosnowym odcieniu, a ich szlifowana powierzchnia jest gładka, pozbawiona niedoskonałości, a tym samym łatwiejsza w czyszczeniu.

Półka sosnowa może mieć także różnorodne wymiary. O ile jej grubość zwykle wynosi ok. 18 mm, o tyle długość i szerokość są bardziej zróżnicowane. Znajdziemy więc półki o długości np. 80, 120 lub 240 cm i o przykładowej szerokości 20, 30 i 40 cm.

Kolejną zaletą półek drewnianych jest również łatwość ich obróbki. Choć są to produkty gotowe do użytku, możemy łatwo je skrócić, a także dowolnie wykończyć. Wystarczy sięgnąć po lakier do drewna, bejcę albo farbę, by nadać elementowi połysk albo nowy odcień, a tym samym dodatkowo zabezpieczyć go przed niszczeniem. W razie potrzeby półkę sosnową poddamy również renowacji, co pozwoli odświeżyć jej wgląd albo dopasować do nowej aranżacji wnętrza.

Czy wiesz, że...?

Półki sosnowe dostępne są w dwóch wersjach: sękatej i bezsęcznej. W pierwszym przypadku drewno posiada charakterystyczne sęki, co podkreśla jego naturalny charakter. W drugiej jest ich pozbawione, a jego struktura jest bardziej jednolita – nie istnieje więc ryzyko, że z czasem sęki zaczną wypadać, pozostawiając w półce ubytki.

półki w kuchniZastosowanie półek sosnowych – inspiracje

Gotowe półki drewniane można wykorzystać na różne sposoby, zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi elementami, a możliwość ich łatwej obróbki znacznie zwiększa nasze możliwości w tym zakresie. Do czego przydadzą nam się tego typu produkty?

- Półki sosnowe sprawdzą się w pierwotnej postaci jako samodzielnie zawieszone na ścianie meble. W zależności od ich szerokości posłużą jako półki na książki lub bibeloty. Możemy umieścić je nad biurkiem lub nad łóżkiem, w kuchni, a także pod sufitem, by optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Zaprezentują się efektownie w połączeniu z ciekawymi wspornikami.

półki na książki

- Półki drewniane mogą stać się także ważnymi elementami samodzielnie tworzonego regału, który sprawdzi się nie tylko w pokoju, ale i w pomieszczeniach gospodarczych, np. w spiżarni czy garażu. Po impregnacji i wykończeniu odpowiednim preparatem będziemy mogli ustawić go także w ogrodowej altance czy piwnicy.

- Półka sosnowa może spełniać też rolę dodatkowej półki w szafie lub garderobie.

- Przy użyciu tego typu półek łatwo poradzimy sobie z zabudową wnęki. W niektórych wypadkach posłuży ona jako szafa, a w innych jako niezasłonięte wgłębienie, w którym wyeksponujemy ciekawe dekoracje, książki itp.

- Półki sosnowe mogą stać się także częściami większych konstrukcji – te szersze wykorzystamy jako blat małego stolika, stolika komputerowego albo stołu do pracy. Odpowiednio długie posłużą do zbudowania skrzyni pod łóżko, a po właściwym docięciu i dopasowaniu przygotujemy z nich np. skrzynię na zabawki do pokoju dziecięcego.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wykorzystać stare deski w dekoracji wnętrz?

Jak wykorzystać stare deski w dekoracji wnętrz?
Drewno jest uniwersalne – doskonale sprawdza się jako materiał budowlany, wykończeniowy, a także dekoracyjny. W tym ostatnim przypadku warto sięgnąć p...
Czytaj więcej

Jak zrobić wiszącą półkę na taras?

 Jak zrobić wiszącą półkę na taras?
Meble tarasowe zwykle ograniczają się do zestawu wypoczynkowego: krzeseł, foteli lub stolika oraz parasola, który przysłania nam mocne promienie słone...
Czytaj więcej

Minimalistyczny kredens – sposób na porządek i ładnie wyeksponowaną porcelanę

Minimalistyczny kredens – sposób na porządek i ładnie wyeksponowaną porcelanę
Kredens – ten mebel w naszym domu, który służy nam do przechowywania różnego rodzaju naczyń oraz przyborów stołowych. Może mieć różną formę i wi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Półki sosnowe – do czego mogą się przydać?