Produkty

Pomarańczowe ściany i dodatki we wnętrzach w różnym stylu

Pomarańczowe ściany i dodatki we wnętrzach w różnym stylu

Kolor pomarańczowy to barwa pełna energii, pobudzająca i ożywcza. Dodaje monotonnemu wnętrzu dynamiki, czyniąc je radosnym. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się pomarańczowe ściany i dodatki?

pomarańczowa ścianaSymbolika koloru pomarańczowego

Odcienie pomarańczowe są pełne dynamiki, zachęcają nas do działania, motywują i wprowadzają w dobry nastrój. Do pomieszczeń wnoszą natomiast ciepło i ładnie je rozświetlają. Jeżeli jednak zastosujemy je w nadmiarze, zamiast generować dobrą energię, będą nas denerwować i męczyć. Z tego powodu oranże należy stosować z pewną dozą ostrożności, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia w aranżowaniu wnętrz. Umiejętnie wykorzystane, pozwolą na stworzenie wymarzonego wystroju.

Kolor pomarańczowy a styl wykończenia wnętrza

Jako kolor jaskrawy i wyrazisty, pomarańczowy dobrze pasuje do wnętrz nowoczesnych, w których albo kontrastuje z ciemnymi barwami, albo jest zdecydowanym dodatkiem do bieli, szarości czy beżu. Znajdziemy go na jednej ze ścian, na tle której stoją meble, na samych meblach o nowoczesnych frontach bądź w dodatkach – wazonach, obrazach, tekstyliach. Te ostatnie doskonale pasują do stylu minimalistycznego, wpisując się w gusta osób preferujących we wnętrzach stonowane odcienie.

Jednak pomarańcz doskonale sprawdzi się też we wnętrzach klasycznych. Występuje w nich w bardziej stonowanej, niezbyt jaskrawej wersji, przyjmując np. odcienie złociste lub bursztynowe. Zestawiany jest np. z ciepłymi brązami obecnymi na ścianach oraz elementach wyposażenia. Znajdziemy tutaj pomarańczowe zasłony, poduszki, dywan czy nawet tapicerkę mebli.

Farba Colours Premium pomarańczowa galaretka 2,5 lPomarańcz to także doskonały kolor do wnętrz inspirowanych stylem impresjonistycznym i art deco. Jego różne odcienie z pewnością pojawią się na ścianach i w dodatkach typowych dla stylu marokańskiego, w którym nierzadko pełnią bardzo ważną rolę. Podobnie, gdy mowa o stylu indyjskim (i innych orientalnych trendach) – różnorodne pomarańcze pojawiają się tu na ścianach i wszechobecnym tkaninach.

Aby stworzyć aranżację w określonym stylu, wykorzystując kolor pomarańczowy, pamiętajmy o wyborze odpowiedniego odcienia – szeroka ich paleta pozwoli na dopasowanie barwy do charakteru, jaki chcemy nadać pomieszczeniu. Jaskrawe kolory zarezerwujmy dla wnętrz awangardowych, a te bardziej stonowane, przygaszone lub przybrudzone stosujmy w pozostałych wnętrzach – dawkujmy je jednak z umiarem, dobierając odcienie odpowiednio do warunków panujących we wnętrzu lub pozostając przy bezpiecznych dodatkach: wazonach, bieżnikach, poduszkach, kocach, doniczkach itp.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka
Przygotowując pokój dziecięcy, chcemy, aby nasze pociechy czuły się w nim dobrze i swobodnie. Wybierając farby do malowania ścian, powinniśmy s...
Czytaj więcej

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?
Pomalowanie ścian na czerwono wymaga nie tylko odwagi, ale również wrażliwości aranżacyjnej i wiedzy. W jakich pokojach warto zastosować czerwi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Pomarańczowe ściany i dodatki we wnętrzach w różnym stylu