Produkty

Pomarańczowe ściany i dodatki we wnętrzach w różnym stylu

Pomarańczowe ściany i dodatki we wnętrzach w różnym stylu

Kolor pomarańczowy to barwa pełna energii, pobudzająca i ożywcza. Dodaje monotonnemu wnętrzu dynamiki, czyniąc je radosnym. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się pomarańczowe ściany i dodatki?

pomarańczowa ścianaSymbolika koloru pomarańczowego

Odcienie pomarańczowe są pełne dynamiki, zachęcają nas do działania, motywują i wprowadzają w dobry nastrój. Do pomieszczeń wnoszą natomiast ciepło i ładnie je rozświetlają. Jeżeli jednak zastosujemy je w nadmiarze, zamiast generować dobrą energię, będą nas denerwować i męczyć. Z tego powodu oranże należy stosować z pewną dozą ostrożności, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia w aranżowaniu wnętrz. Umiejętnie wykorzystane, pozwolą na stworzenie wymarzonego wystroju.

Kolor pomarańczowy a styl wykończenia wnętrza

Jako kolor jaskrawy i wyrazisty, pomarańczowy dobrze pasuje do wnętrz nowoczesnych, w których albo kontrastuje z ciemnymi barwami, albo jest zdecydowanym dodatkiem do bieli, szarości czy beżu. Znajdziemy go na jednej ze ścian, na tle której stoją meble, na samych meblach o nowoczesnych frontach bądź w dodatkach – wazonach, obrazach, tekstyliach. Te ostatnie doskonale pasują do stylu minimalistycznego, wpisując się w gusta osób preferujących we wnętrzach stonowane odcienie.

Jednak pomarańcz doskonale sprawdzi się też we wnętrzach klasycznych. Występuje w nich w bardziej stonowanej, niezbyt jaskrawej wersji, przyjmując np. odcienie złociste lub bursztynowe. Zestawiany jest np. z ciepłymi brązami obecnymi na ścianach oraz elementach wyposażenia. Znajdziemy tutaj pomarańczowe zasłony, poduszki, dywan czy nawet tapicerkę mebli.

Farba Colours Premium pomarańczowa galaretka 2,5 lPomarańcz to także doskonały kolor do wnętrz inspirowanych stylem impresjonistycznym i art deco. Jego różne odcienie z pewnością pojawią się na ścianach i w dodatkach typowych dla stylu marokańskiego, w którym nierzadko pełnią bardzo ważną rolę. Podobnie, gdy mowa o stylu indyjskim (i innych orientalnych trendach) – różnorodne pomarańcze pojawiają się tu na ścianach i wszechobecnym tkaninach.

Aby stworzyć aranżację w określonym stylu, wykorzystując kolor pomarańczowy, pamiętajmy o wyborze odpowiedniego odcienia – szeroka ich paleta pozwoli na dopasowanie barwy do charakteru, jaki chcemy nadać pomieszczeniu. Jaskrawe kolory zarezerwujmy dla wnętrz awangardowych, a te bardziej stonowane, przygaszone lub przybrudzone stosujmy w pozostałych wnętrzach – dawkujmy je jednak z umiarem, dobierając odcienie odpowiednio do warunków panujących we wnętrzu lub pozostając przy bezpiecznych dodatkach: wazonach, bieżnikach, poduszkach, kocach, doniczkach itp.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak łączyć kolory? Harmonia między ścianami a podłogami

Jak łączyć kolory? Harmonia między ścianami a podłogami
Odważne zestawienie kolorów nie musi oznaczać rezygnacji z harmonii we wnętrzu. Podczas remontu warto zadbać, aby ściany i podłogi dopełniały s...
Czytaj więcej

Rodzaje farb do ściany – przegląd produktów GoodHome

Rodzaje farb do ściany – przegląd produktów GoodHome
Urządzasz lub remontujesz mieszkanie? Pewnie zastanawiasz się, jaka farba do ścian sprawdzi się w poszczególnych pomieszczeniach – łazien...
Czytaj więcej

Jak podzielić pokój dziecięcy na 3 strefy?

Jak podzielić pokój dziecięcy na 3 strefy?
Odpowiedni podział pokoju dziecięcego na strefy to jedna z ważniejszych kwestii podczas planowania i aranżacji pokoju. O czy należy pamiętać i jakich ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Pomarańczowe ściany i dodatki we wnętrzach w różnym stylu