Produkty

Pomysły na świąteczne pakowanie prezentów cz.2

Pomysły na świąteczne pakowanie prezentów cz.2

O pakowaniu prezentów pisaliśmy kilka miesięcy temu, dzisiaj chcielibyśmy nieco uaktualnić nasz zbiór inspiracji. Dlaczego? Wręczanie prezentów sprawia radość zarówno obdarowującym, jak i obdarowywanym – a czy może być lepszy moment na dzielenie się prezentami, jeśli nie święta?

pakowanie prezentuPakowanie prezentów może być świetną zabawą. Co więcej, im prezent jest piękniej zapakowany, tym większa frajda podczas jego otwierania. Pięknie, ręcznie zapakowany prezent świadczy o tym, że osobie, która nas go nim obdarowała, zależy na tym, byśmy poczuli się naprawdę wyjątkowo. A zatem, jakie mamy pomysły na własnoręczne zapakowanie prezentów?

Świąteczny róg obfitości

Czyli nic innego, jak prezent w tubie. Wykonanie takiej formy opakowania nie jest specjalnie trudne. Wystarczy wyposażyć się w twardy karton, który następnie zwiniemy w rulon i zepniemy na łączeniach zszywkami. Do tak przygotowanej tuby wrzućmy najpierw rafię oraz słodycze, następnie główny prezent i znowu to samo. W ten sposób, nasz róg obfitości zostanie wypełniony po brzegi, sprawiając miłą niespodziankę osobie, która go otworzy.

Aby tuba prezentowała się wyjątkowo, warto obwiązać jej górę wstążką z drobną szyszką. Wybierzmy także taki karton, który będzie miał kolorowe, świąteczne akcenty.

Ręcznie wycinane

Nawet bardzo zwyczajnie zapakowany prezent, zyska na atrakcyjności, jeśli udekorujemy go wyciętą z papieru gwiazdą lub srebrną śnieżynką.

Ręczne wycinanki, dodają lekkości i wymagają nie lada precyzji, podczas przygotowania. Jeśli nie masz pomysłu, jak zestawić ją z opakowaniem prezentu, zawsze wybieraj szary papier i srebrną kartkę z której wytniesz gwiazdę. Takie połączenie kolorystyczne, dodatkowo przewiązane wstążką, będzie wyglądało bardzo świątecznie i delikatnie.

Dekoracja pędzlempomysł na świąteczne opakowanie prezentu

Kto powiedział, że papier świąteczny nie może być ręcznie malowany? Dla uzyskania niebywałego efektu wybierzmy jednokolorowy papier i udekorujmy go kropeczkami uzyskanymi za pomocą pędzla, maczanego w dowolnej farbie. Taki prezent będzie musiał chwilę wyschnąć, ale również pięknie wyróżni się spośród innych, bardzo typowych opakowań.

Serduszkowe opakowanie

Do wykonania tak zapakowanego prezentu, potrzebujemy szarego oraz czerwonego papieru do pakowania, a także nożyka do tapet.

Prezent owijamy najpierw czerwoną tekturką, a następnie szarym papierem, w którym wcześniej wykonujemy nacięcia w kształcie połówek serca. Po owinięciu prezentu podważamy połówki do góry i zaginamy. Sprawiając tym samym wrażenie delikatnych, trójwymiarowych serduszek, pod którymi przebija piękny, czerwony papier.

 

Data publikacji: 04.12.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń
Pudełka do przechowywania, ozdobne i oryginalne opakowania to praktyczny trend w urządzaniu mieszkań. Możesz wybierać w różnorodnej kolorystyce...
Czytaj więcej

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka
Jak znaleźć miejsce na wszystkie domowe przybory i akcesoria, a jednocześnie zachować w nich porządek? Wystarczy sięgnąć po kartony – najlepiej te dek...
Czytaj więcej

Przestrzeń do przechowywania w sypialni – pomysły

Przestrzeń do przechowywania w sypialni – pomysły
Oddzielna sypialnia to często luksus, na który nie mogą pozwolić sobie wynajmujący lub właściciele mikroskopijnych mieszkań. Nawet jeśli reszta domu j...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Pomysły na świąteczne pakowanie prezentów cz.2