Produkty

Pomysły na wykonanie łóżka

Pomysły na wykonanie łóżka

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni i jeden z najważniejszych w całym mieszkaniu. Ze względu na jego rozmiary często borykamy się z problemem wkomponowania go w całość aranżacji. O ile wielkość łóżka nie stanowi problemu w domach jednorodzinnych, to już w małych mieszkaniach ustawienie tego wyjątkowego mebla może być trudne. Istnieją na szczęście sposoby na to, by zaoszczędzić nieco miejsca i wpasować łóżko do odpowiednich warunków lokalowych.

Łóżko niejedno ma imię

Nie każdy z nas posiada ten luksus, że może zaaranżować jeden pokój na sypialnię, do której możemy wstawić dowolne łóżko i to najlepiej podwójne. Często jesteśmy zmuszeni adaptować na sypialnię salon i każdego wieczoru rozkładać w nim posłanie. W takim przypadku najbardziej rozpowszechnionym pomysłem jest Łóżkoużywanie wersalki, która w dzień może pełnić rolę sofy, natomiast w nocy po rozłożeniu – łóżka. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie.

Łóżko możemy również wykonać na antresoli, do której wejdziemy po niewielkiej drabince. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko zaoszczędzimy sporo miejsca, ale również nabędziemy ciekawy mebel, który odpowiednio wkomponowany będzie prawdziwą ozdobą mieszkania.

Aby odzyskać nieco przestrzeni, możemy także wykonać łóżko schowane w ścianie lub szafie. Z tego samego powodu coraz częściej możemy również zobaczyć łóżka podwieszane pod sufitem. Są one do niego przytwierdzone i w dzień wiszą ponad naszą głową, natomiast wieczorem je opuszczamy, aby móc się położyć. W takim wypadku możemy zdecydować się na łoże, który stoi na podłodze lub zwisa nieco ponad nią. Aby konstrukcja była bezpieczna, wymagane jest mocne i stabilne mocowanie w suficie.

Natomiast jeżeli brakuje nam miejsca w pokoju dzieci, dobrym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe. Będziemy przy tym mieć pewność, że sprawimy naszym dzieciom wiele radości. Pod warunkiem, że dojdą do porozumienia, które z nich śpi na górze.

Pod łóżkiem najwięcej się zmieści.

Od zawsze wiadomo, że przestrzeń pod łóżkiem ma niezwykłe właściwości magazynowe, jest to bowiem dobre miejsce do przetrzymywania przedmiotów codziennego użytku. W tym celu konstrukcję możemy wykonać na rozkładanej skrzyni. Innym pomysłem jest umieszczenie pod nim wysuwanych szuflad, które pomogą zorganizować nam przestrzeń magazynową. Jest to o tyle wygodne, że nie musimy w takim przypadku podnosić materaca, aby dostać się do schowanych pod łóżkiem rzeczy. Zyskujemy tym samym świetne miejsce nie tylko do przetrzymywania pościeli, ale także zabawek lub ubrań.

Nie tylko użytkowe, ale także wygodne i estetyczne

PoduszkaŁóżka przybierają najróżniejsze rozmiary i kształty i mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Najwięcej możliwości dają oczywiście typowe, podwójne łoża wolnostojące, których ze względu na dostępną przestrzeń nie musimy składać. Dzięki temu możemy wyposażyć je w dodatkowe zagłówki, podparcia, oświetlenie i półki.

Największy komfort daje łóżko ramowe, które zbudowane jest – jak sama nazwa wskazuje – z ramy i umieszczonego w niej stalażu, czyli umieszczonych blisko siebie listewek. Jego zaletą jest możliwość indywidualnego doboru materaca, którego właściwości dopasujemy do naszych potrzeb.

Warto przy tym pamiętać, że łóżko najlepiej wykonać z drewna, ale chcąc dopasować mebel do całości aranżacji, możemy zdecydować się również na konstrukcję metalową. Powinniśmy się wystrzegać natomiast materiałów niskiej jakości, np. płyt meblowych.

Zwróćmy też uwagę na estetykę wykonania. Ważne, aby współgrało z całościowym wystrojem sypialni, ponieważ spójność aranżacji wpływa na nasz komfort. Wybór jest tym łatwiejszy, że projektuje się łóżka w wielu stylach, np. klasycznym, angielskim (wysokie, z dużymi zagłówkami), retro (z baldachimem), japońskim (niskie), a także rustykalnym (z wyeksponowanym materacem) czy nowoczesnym.

Jeżeli lubimy czytać, warto zdecydować się na łóżko z zagłówkiem. Wyposażyć je możemy również w dodatkowe oświetlenie zamontowane na wysięgniku, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.

Jak widać, warto projektować łóżko z dużą starannością o detale, ponieważ wygodne i funkcjonalne będzie miało duży wpływ na nasz komfort i samopoczucie.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Wybieramy piłę ukosową do domowego warsztatu

Wybieramy piłę ukosową do domowego warsztatu
Pilarka ukosowa to narzędzie przydatne podczas precyzyjnego cięcia różnych materiałów – od drewna po metal czy tworzywo sztuczne. ...
Czytaj więcej

Trasowanie drewna – praktyczne porady

Trasowanie drewna – praktyczne porady
Przy obróbce drewna największym błędem, jaki może popełnić majsterkowicz, jest chaotyczna praca bez planu. Oprócz wykonania rysunku sporządzanego prze...
Czytaj więcej

Ciekawe pomysły na wykonanie domków na drzewie

Ciekawe pomysły na wykonanie domków na drzewie
Domek na drzewie jest marzeniem każdego dziecka. To doskonałe miejsce zabaw i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i w otoczeniu zieleni. Budu...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Pomysły na wykonanie łóżka