Produkty

Praktycznie: uniwersalny trzonek do narzędzi ogrodniczych

Praktycznie: uniwersalny trzonek do narzędzi ogrodniczych

Producenci narzędzi ogrodniczych wiedzą, jakie znaczenie w przeprowadzaniu prac w ogrodzie ma posiadanie kompletu profesjonalnych narzędzi. Wiedzą też, jak trudno jest utrzymać porządek w ogrodowej altanie, garażu, wiacie, w której zwykle przechowujemy mnóstwo drobnych i większych przedmiotów.

Wychodząc na przeciw naszym oczekiwaniom, próbują przedstawić rozwiązania najbardziej optymalne. I trzeba przyznać, że wychodzi im to coraz lepiej. Obecnie bowiem miejsce wielu narzędzi zajmuje jeden trzonek i wymienne końcówki, które spokojnie zmieścimy w jednej większej skrzyni.

Trzonek do zadań specjalnych

NarzędziaRóżne narzędzia, jeden trzonek – tak prezentują się najnowsze rozwiązania. Zmiana głowicy polega na wykonaniu jednego kliknięcia. W jednej sekundzie zmieniamy swoje narzędzie w grabie, motykę, szczotkę. Wystarczy umieścić odpowiednią końcówkę na trzonku i po usłyszeniu kliknięcia narzędzie jest gotowe do pracy.

Kilka narzędzi w jednym

Szybka wymiana głowic to nie jedyna zaleta tych nowoczesnych narzędzi. Są one dużo lżejsze niż te, które pamiętamy sprzed kilkunastu lat. Trzonek drewniany został bowiem zastąpiony przez aluminiowy, o łezkowatym przekroju, który jest też bardzo wytrzymały. Wspomniany kształt to zresztą również poręczność oraz wygoda podczas wykonywanej pracy.

Po zrealizowanym zadaniu narzędzie możemy zawiesić na wieszaku, a poszczególne głowice oczyścić i przełożyć do jednego pojemnika.

Trzonek uniwersalnyKupując lub wymieniając trzonek, zwróćmy uwagę na jego przeznaczenie – dostępne są uniwersalne trzonki pasujące do grabi, szczotek i innych akcesoriów lub trzonki specjalne przeznaczone do konkretnego narzędzia (systemu narzędzi). Oprócz przeznaczenia należy dobrać też długość trzonka właściwą dla naszych potrzeb i naszego wzrostu, tak aby nie garbić się podczas wykonywanej pracy.

W klasycznych zestawach możemy otrzymać głowice nadające trzonkowi funkcję: kultywatora, motyki, grabi, grabi do liści, grabi do róż, szczotki.

Podczas wykonywanej pracy nie musimy się martwić, że głowica wypadnie. Połączenie na klik jest bowiem bardzo mocne.

Podsumowując zalety uniwersalnego trzonka, warto zwrócić uwagę na:

- znaczną oszczędność miejsca, która ma znaczenie na mniejszych działkach,
- pieniądze wydajemy tylko raz, kupując zestaw narzędzi,
- lekkość trzonka i wygoda korzystania z niego, dzięki czemu pracuje się lepiej i efektywniej,
- wysoka jakość wykonania: część robocza jest zwykle ocynkowana, co zapewnia jej dłuższą żywotność.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Aeracja trawnika – kiedy aerować trawnik i jak robić to w prawidłowy sposób?

Aeracja trawnika – kiedy aerować trawnik i jak robić to w prawidłowy sposób?
Aeracja trawnika to jeden z niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w ogrodzie, który pozwala utrzymać piękny wygląd murawy. M...
Czytaj więcej

Przegląd skutecznych środków i narzędzi do czyszczenia fug

Przegląd skutecznych środków i narzędzi do czyszczenia fug
Szczeliny pomiędzy płytkami ściennymi i podłogowymi wypełnia się fugą, aby materiał wyglądał estetycznie i było można go łatwo czyścić. Jednak z upły...
Czytaj więcej

To jest metoda na zachowanie porządku w domku ogrodowym – narzędzia systemowe do ogrodu

To jest metoda na zachowanie porządku w domku ogrodowym – narzędzia systemowe do ogrodu
Domek, szopa lub garaż – w tych pomieszczeniach zwykle przechowujemy narzędzia ogrodowe, takie jak miotły, grabie, motyki i łopaty. Jeśli przest...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Praktycznie: uniwersalny trzonek do narzędzi ogrodniczych