Produkty

Preparaty, za pomocą których odświeżysz wnętrze auta

Preparaty, za pomocą których odświeżysz wnętrze auta

Gruntowny lifting naszego auta możemy przeprowadzić dla siebie, dla większego komfortu jazdy, jak i dla przyszłego kupującego, kiedy samochód zostaje wystawiony na sprzedaż. Systematyczne czyszczenie naszego auta sprawi, że łatwiej będzie nam usuwać drobny brud. Unikniemy w ten sposób szorowania i trwałych zniszczeń. Jakimi środkami czyścimy wnętrze auta?

czyszczenie autaJeśli traktujemy pielęgnację samochodu wyłącznie przez pryzmat mycia karoserii, szybko zauważymy niekorzystne zmiany w jego wnętrzu. Czyścić powinniśmy też wewnętrzne wyposażenie, jak i siedzenia oraz dywaniki. Przy pomocy odpowiednich środków nie tylko dodajemy naszemu autu nowego blasku, ale przede wszystkim ograniczamy osiadanie w nim kurzu oraz innych zabrudzeń.

Wnętrze auta to trudny przeciwnik, bo oprócz różnego rodzaju materiałów tapicerki spotkamy też mnóstwo drobnych elementów ukrytych w różnych miejscach deski rozdzielczej. Ze względu na dużą ilość drobnych rzeczy do wyczyszczenia, wnętrze samochodu jest wymagające i czasochłonne.

Właściwie każdy element wnętrza naszego auta możemy czyścić innego rodzaju środkiem. Znajdziemy odpowiednie do tapicerki welurowej, skórzanej lub bawełnianej.

Co do czego? Opis środków

Do czyszczenia plastikowej tapicerki najlepiej sprawdza się preparat w formie pianki. Nanosimy ją na daną powierzchnię przy pomocy bawełnianej szmatki. Odradzamy ręcznik papierowy, po którym w krótkim czasie pozostaną resztki.

Uwaga – najtańsze specyfiki mogą nas skusić ceną, jednak szybko wyprowadzą nas z równowagi, kiedy przyjdzie nam walczyć z trudnymi do usunięcia smugami.

Pianką czyścimy deskę rozdzielczą, środkowy tunel, kierownicę, dźwignię biegów oraz wewnętrzne boki drzwi.

Do szyb stosujemy płyn w spryskiwaczu. Oczywiście nie ten do okien domowych, który będzie pozostawiał smugi trudne do usunięcia. Do mycia okien samochodowych, oprócz płynu, użyjmy dobrze chłonącej szmatki lub ściereczki irchowej.czyszczenie auta 1

Pokrowce na siedzenia ściągamy i pierzemy. Dopiero wtedy zabieramy się za odkurzanie foteli oraz dywaników. Welurowe po odkurzeniu warto też odświeżyć na mokro za pomocą pianki do prania.

Środki do czyszczenia karoserii ograniczają jej płowienie i zachowują głębię koloru, zabezpieczają też przed ponownym zabrudzeniem. Ich składniki delikatnie nawilżają elementy kokpitu, nie pozostawiają po sobie efektu nadmiernego błyszczenia oraz smug.

Pianka do czyszczenia szyb rozpuszcza i usuwa takie zabrudzenia, jak tłuste plamy czy zaschnięte owady. Konsystencja specyfiku wnika w zanieczyszczenia, które, zmiękczone, łatwo dają się usunąć za pomocą strumienia wody lub ściereczki. Środek zastosowany wewnątrz samochodu dodatkowo pozostawia świeży zapach.

Preparat do zderzaków – ożywia naturalny kolor a jednocześnie, przy systematycznym stosowaniu, zapobiega procesom starzenia się powierzchni wykonanych z tworzyw sztucznych.

Zmywacz do hamulców służy do systematycznego usuwania oleju oraz innych tłustych zabrudzeń. Środek może być stosowany do odtłuszczania tarcz hamulcowych, sprzęgła, bębnów hamulcowych, pompy paliwowej, skrzyni biegów oraz do czyszczenia elementów metalowych silnika.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

W jakie akcesoria do auta warto się wyposażyć zimą

 W jakie akcesoria do auta warto się wyposażyć zimą
Podróże autem, szczególnie w niespecjalnie przychylnych warunkach pogodowych, mogą być naprawdę niebezpieczne. Śnieżyca lub oblodzone podłoże nie sprz...
Czytaj więcej

Kanał samochodowy – co warto wiedzieć o jego budowie?

Kanał samochodowy – co warto wiedzieć o jego budowie?
Kiedy w naszym samochodzie coś szwankuje, koniecznie jest wzięcie go na warsztat. Nie zawsze jednak decydujemy się na profesjonalny warsztat samochodo...
Czytaj więcej

Podstawowe środki do pielęgnacji samochodu

Podstawowe środki do pielęgnacji samochodu
Chcąc zadbać o czystość i stan naszego auta, warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych środków do jego czyszczenia i pielęgnacji – oto kilka z ni...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Preparaty, za pomocą których odświeżysz wnętrze auta