Produkty

Proste sposoby na dekorację ścian

Proste sposoby na dekorację ścian

Myśląc o ciekawym wystroju ścian, nie warto się ograniczać jedynie do nadania jej określonego odcienia. Pamiętajmy, że nawet przy najbardziej dynamicznym kolorze, może się ona wydać pusta. Chcąc zapełnić tę lukę, warto skorzystać z (nie)jednej z poniższych propozycji.

naklejka na ścianęObrazy

Najpowszechniejszą dekoracją ścian są obrazy. To właśnie one zdobiły ściany w domach naszych babek i prababek. Obecne obrazy różnią się jednak od tych, które pamiętają nasi przodkowie. Jest w nich więcej kolorów, więcej abstrakcji i więcej indywidualności. Obszerna gama produktowa w tym zakresie pozwoli na dopełnienie zarówno wnętrza nowoczesnego, jak i w stylu glamour czy wiejskim. Obrazy mogą przedstawiać nie tylko nasze rodziny, znane postacie czy martwą naturę. Często wystarczy ciekawa koncepcja, która w połączeniu z resztą wnętrza stworzy pokaźną ozdobę. Co istotne, w zależności od rozmiarów obrazów, możemy nimi wypełnić całą ścianę lub niewielką wnękę w przedpokoju.

 

Ramki ze zdjęciami

Drugą dość częstą dekoracją ścian są kolaże naszych zdjęć. Te zawarte w ramkach wspomnienia mogą towarzyszyć nam na co dzień - nie tylko w pamięci, ale i wokół nas. Dzięki temu będą przypominać nam o najwspanialszych momentach z naszego życia za każdym razem, gdy na nie spojrzymy. Warto tu zauważyć, że zdjęcia umieszczone na ścianach sprawiają, że pomieszczenia stają się nam bliższe, a my czujemy się w nich jeszcze lepiej, milej, bardziej swojsko.tapeta papierowa

 

Rośliny

Piękną dekoracją ściany są także rośliny. Ich bogata kolorystyka i forma z pewnością spotka się z naszym zainteresowaniem. Soczysta zieleń z dodatkiem barwnych płatków zdecydowanie ożywi wnętrze i sprawi, że wyda się ono bardziej przytulne i naturalne. Miejmy zatem na uwadze, że kwiaty nie muszą stać tylko na parapetach.

 

Fototapeta

Kolejnym prostym sposobem na dekorację ścian jest zastosowanie fototapety. Jej zaletą jest to, że może występować zarówno jako niewielki wzór, jak i tworzyć jedną całość w rozmiarach równych wysokości i szerokości całej ściany. Warto tu zauważyć, że z racji na ogromne zainteresowanie tym produktem dekoracyjnym, występuje on praktycznie we wszystkich możliwych wzorach.

Co więcej, fototapety są dostępne także w formie 3D, nadając ścianie (i zarazem wnętrzu) niezwykłego formatu. To jeden z ciekawszych sposobów, by szybko i efektownie odmienić pomieszczenie.


Naklejki

Zamiast fototapety, możemy wybrać również pojedyncze naklejki, które ozdabiając jedynie część ściany, nadadzą subtelnej dekoracji całemu wnętrzu. Specjalne naklejki możemy zastosować także w kuchni czy w łazience. Za sprawą odporności na tłuszcz oraz wilgoć, będą doskonale dopełniać te miejsca.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Szablony malarskie – co nimi ozdobić i jakich farb użyć?

Szablony malarskie – co nimi ozdobić i jakich farb użyć?
Korzystając z szablonów malarskich, możemy w oryginalny i łatwy sposób przyozdobić nasze wnętrza. Chociaż najczęściej wykorzystujemy je do malowania ś...
Czytaj więcej

Alternatywa dla gotowych dekoracji ściennych – domowe DIY

Alternatywa dla gotowych dekoracji ściennych – domowe DIY
Ścienne dekoracje mogą wyglądać bardzo efektownie i co ważne, pasują do niemal każdego wnętrza. Możemy je kupić w formie gotowych projektów lub jako i...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
24.05.2016
Mnie się ostatnio spodobały naklejki, bo można znaleźć absolutnie wszystko, a łatwo się je aplikuje i ściąga
04.04.2016
Ja najbardziej lubię te szablony, bo można fajne wzorki zrobić i to jest trwała dekoracja ściany, oprócz tego plakaty oprawione w ramy!

Ocena i komentarz dla:

Proste sposoby na dekorację ścian